Proč se Rusko snaží zablokovat stránky Bitcoin je mnohem hlubší problém | Czech.Lamareschale.org

Proč se Rusko snaží zablokovat stránky Bitcoin je mnohem hlubší problém

Proč se Rusko snaží zablokovat stránky Bitcoin je mnohem hlubší problém

Rusko není země známá pro svou pohostinnost a respektování svobody projevu na internetu. Podobně jako The Great Firewall of China, Russia vytvořila organizaci sledovat veškerou internetovou aktivitu a omezit přístup k určitým plošiny v případě potřeby. Zatímco tam je určitě příkladem použití takového internetového hlídač věci vymkly z rukou již podruhé za méně než jeden rok, kdy přístup k Wikipedii byla omezena na několik hodin v zemi.

load...

Ruský watchdog vynucuje Wikipedia překážející ISP

Není to tak dávno, ruský Internet watchdog dělal titulky médií ještě jednou, že se snaží vytáhnout z blokády na Wikipedii v plném rozsahu. Nebyly zjištěny žádné údaje poskytnuté o tom, proč by se tato blokáda zavedeny začínají, ale víme, že ruské ISP dostali rozkaz zablokovat Wikipedii úplně až do dalšího oznámení.

load...

Wikipedia je jedním z nejpopulárnějších internetových platforem v existenci dnes, jak to je, ve skutečnosti, otevřené encyklopedie pokrývající téměř jakékoliv téma si můžete představit. Vzhledem k tomu, ruský odpor svobody projevu - zejména na internetu - existuje několik scénářů, proč by země Internet watchdog objednají Wikipedia blokádu ze strany poskytovatelů internetových služeb.

[Tweet_box konstrukce = "box_02"] Rusko umístí sebe jako země, která chce potlačovat jakékoliv finanční inovace. [/ Tweet_box]

Podle zprávy CNET, ruský Internet watchdog Roskomnadzor narazil na stránky Wikipedie dávat pokyny týkající se specifickou formu konopí. Po Roskomnadzor kontaktoval pracovníky Wikipedia a požaduje stránku, která se změnila - požadavek padá na úrodnou půdu - bylo rozhodnuto donutit ISP blokovat stránky úplně.

load...

„Cenzura obsahu Wikipedie je v rozporu s vizí Wikimedia: svět, ve kterém si každý může svobodně přistupovat součet všech znalostí,“

Wikimedia Foundation

Wikipedia je provozován nadací Wikimedia Foundation, nezisková skupina složená z nadšenců, kteří chtějí mít platformu neporušený za každou cenu, bez ohledu na státní správy žádostí o změnu webových stránek.

Není žádným tajemstvím, že Roskomnadzoris na běsnění jako v poslední době, jako ruský Internet hlídač nedávno zablokovala Reddit přístup k několika hoursafter objevovat starý příspěvek o psychedelických hub. Celkem zákaz trval asi 24 hodin poté, co správci Reddit vzdal a omezený přístup k určité pracovní místo pro všechny ruských uživatelů internetu.

Hlavním důvodem, proč Roskomnadzor má potíže omezující přístup ke stránkám samotné je z důvodu chybějící zařízení ke zpracování SSL weby chráněné. Jakýkoli pokus udělal blokovat jednu stránku na internetových stránkách SSL chráněné požaduje specifický hardware od ISP. Protože většina ruských ISP nemají přístup k tomuto zařízení, mohou zablokovat pouze celou doménu, pokud se rozhodnou nevyhovět.

Tentokrát se zákaz Wikipedia ruskými ISP byl zrušen krátce po zahájení blokádu. Není to poprvé, ani to bude naposled, že Roskomnadzor učiní hlavního proudu titulky médií, ačkoli. Před několika měsíci, ruský Internet watchdog nařízeno ISP blokovat hrst internetových stránek Bitcoin stejně.

Roskomnadzor síly blokáda pro webové stránky Bitcoin

Na téma Bitcoin a financí, Rusko je zcela jasná: jediný legální měna v zemi, je měna vydané vládou a centrální banky. Jakákoliv jiná měna - virtuální, digitální, nebo jinak - není zákonné platidlo v Rusku. Proto Bitcoin, což je digitální a nikoli vydané centrální bankou nebo ruskou vládou, je nezákonné stejně.
V důsledku toho Roskomnadzor zablokovány accessto hrst internetových stránek Bitcoin na začátku tohoto roku. Tato blokáda byla nejen znovu místa jsou hostované v Rusku nebo v ruském jazyce, jako Bitcoin.org a BTCSec.com byli mezi zakázaných webových stránek stejně. V době blokády, mnozí lidé se obávali, že Bitcoin bude zakázáno v zemi od té chvíle dopředu, a vlastnictví virtuální měna by se stal trestný čin.

Aby byla tato záležitost ještě horší, žádný z majitelů webových stránek byl informován Roskomnadzor před, během nebo po vstupu do jejich doménou byla omezena. Netrvalo dlouho, dokud ruská Bitcoin komunita také slyšet jeho hlas, a všechny typy podpory - včetně právní a konzultační - byly poskytnuty dotčeným majitelům webových stránek.

V květnu tohoto roku, krajský soud se nachází v Jekatěrinburgu převrátil Banon Bitcoin webové stránky dříve koncipován podle Roskomnadzor. I když toto rozhodnutí bylo důvodem k opatrnému oslavě mezi komunitou Bitcoin, tam byl žádná záruka zákazu efektivně brzy zrušena kdykoliv.

Bez ohledu na toto rozhodnutí soudu, postoj ruské vlády k Bitcoin příliš nezměnila v posledních měsících. Bitcoin bude vždy čelí těžký boj v zemích, jako je Rusko, kde těsné vládní a kapitálové kontroly jsou mnohem důležitější než cokoli jiného.

Rusko střílí sebe v noze

Tyto kruté rozhodnutí učiněná Internet watchdog Roskomnadzor jsou jasným znamením ruských vládních činitelů není nic, co by jen vzdáleně rušit svůj drahocenný ekosystém bublinu chtějí. Země může ohromně těžit z Bitcoin a podkladovým blockchain technologii, ale průhlednost není něco, co vládní poklady.

Roskomnadzor je skvělý nástroj na papíře, ale to zdaleka není žádoucí v praxi. Rusko se umístí sebe jako země, která chce potlačovat jakékoliv finanční inovace před tím, než může dokonce získat oporu mezi občany. V dlouhodobém horizontu, bude to poškodit ruské ekosystému více než cokoli jiného, ​​a to je jen otázkou času, kdy vládní úředníci přišli ke stejnému závěru.

Obrázky s laskavým svolením Shutterstock, Wikipedia

load...

Související zprávy


Post ICO

Banka Thajska považuje Bitcoin za nelegální: obchodování je nyní pozastaveno v zemi

Post ICO

BNP Paribas: Technologie Bitcoin by mohla učinit z trhu cenných papírů zastaralou

Post ICO

Vývojáři vytvořit knihovnu Alexandrie na bázi bloků

Post ICO

Londýn hostí další událost spojenou s kryptocurrency: setkání Bitcoin Focus

Post ICO

Jak vypadají velké značky Bitcoin?

Post ICO

Kritická kriminalita související s kriminalitou, společnost Dell rozšiřuje platební možnosti BTC a další

Post ICO

260 Letecké společnosti nyní přijímají Bitcoin díky novému partnerství Bitnet

Post ICO

GAW Miners Advokáti potvrdí SEC vyšetřování

Post ICO

První vietnamská výměna Bitcoin by mohla být zahájena v dubnu s podporou Izraele

Post ICO

Bývalý úředník Obamy: Bitcoin by mohl změnit řízení

Post ICO

Reddit zavře virtuální strip club GirlsGoneBitcoin, ale platforma se znovu otevře s novým jménem

Post ICO

CoinSummit San Francisco oznamuje program pro profesionály v oblasti Bitcoin