Nový report naznačuje, že blok Bitchin může být použit k šíření malwaru | Czech.Lamareschale.org

Nový report naznačuje, že blok Bitchin může být použit k šíření malwaru

Nový report naznačuje, že blok Bitchin může být použit k šíření malwaru

Nová zpráva vydaná Interpolu na konferenci Black Hat Asii ukazuje, že Bitcoin blockchain může být snadno používán hackery šířit škodlivé a nebezpečné malwareamong na kryptoměna komunitu.

load...

Interpol Vyšetřování bylo provedeno ve spolupráci s digitálním bezpečnostní firmy Kaspersky Labs v novém výzkum a inovace jednotky při Interpolu Global komplex pro inovace (IGCI). Podle zprávy, jádro systému Bitcoin - který udržuje decentralizovaný seznam všech BTC transakcí všech dob - mohou být použity k ukládání malware nebo usnadnit přístup k nelegálnímu obsahu, jako jsou dětské pornografie.

load...

Interpol kybernetické hrozby výzkumníci identifikovali hrozbu pro blockchain ve virtuálních obchodů, které by mohly vést k jejich bytí s vestavěnými malware či jiných ilegálních dat, včetně obrázků zneužívání dětí.

Je-li nová transakce dokončena a ověřené informace, které jsou odeslány na blockchain a viditelná pro širokou veřejnost. Nicméně, po úspěšném ověření se blockchain přijme jakýkoli druh nahrávání, zda se jedná o evidenci transakcí nebo jiný typ souboru (škodlivého).

Ale to je jen první problém upozornila Interpol. Po nahrání souboru do blockchain, je to velmi obtížné odstranit vzhledem ke způsobu, jakým blockchain provozuje.

load...

„Konstrukce blockchain znamená, že existuje možnost, malware se vstřikuje a trvale hostil s žádnými metodami v současné době k dispozici k očištění těchto údajů. To by mohlo mít vliv na‚hygienu kybernetické‘, stejně jako sdílení dětských sexuálních obrázků zneužívání kde blockchain by se mohlo stát bezpečným útočištěm pro pořádání takových dat,“uvádí se ve zprávě.

Také, jakmile je soubor nahrán do Bitcoin je decentralizované rekord, to je také stáhnout do každého kusu hardwaru a serveru spuštěn blockchain software. To znamená, že miliony počítačů po celém světě by mohly být infikovány najednou.

Vyšetřování vedené mezinárodní policejní organizace rovněž poukazuje na to, že blockchain „by také umožnit scénáře trestných činů v budoucnosti, jako je zavedení modulárního malware, přetvářením distribuce zero-day útoků, stejně jako vytvoření nelegálního podzemí tržiště, které se zabývají v soukromých klíčů, které by umožnily přístup k těmto datům.“

Výkonný ředitel nové IGCI řekl, že „k provedení tohoto typu výzkumu a identifikaci nových hrozbách jsou jedním z klíčových cílů za vytvoření Interpol Global komplex pro inovace.“

Noboru Nakatani slíbil Interpol bude jednat najít řešení. „Po určení této hrozby je nyní důležité, aby Interpol šířit povědomí veřejnosti a vymáhání práva, jakož i povzbuzovat podporu ze strany komunity, kteří pracují v této oblasti nalézt řešení pro potenciální blockchain‚zneužívání‘.“

Související zprávy


Post ICO

Google Ventures investuje do OpenCoin

Post ICO

Butterfly Labs zavřely FTC, obviněné z nekalých a podvodných praktik

Post ICO

Jak Bitcoins skáče společnosti s kreditními kartami

Post ICO

Kruh zvyšuje 9 milionů dolarů, aby mohli soutěžit s platformami BitPay a Coinbase

Post ICO

Držte se svého Bitcoin! Kaspersky spouští bezplatný nástroj pro dešifrování, který odemkne ransomware

Post ICO

FBI se pokouší zachytit 600 000 Bitcoinů z Silk Roadmind

Post ICO

Obchodník s brýlemi Coastal a noviny Chicago Sun-Times přijali společnost Bitcoin v roce 2014

Post ICO

Generální ředitel společnosti BitScan: Rok 2014 považujeme za rok s větším přijetím společností Bitcoin mezi podniky

Post ICO

Online platební platforma Dwolla zhasne každou službu související s kryptocurrency

Post ICO

Andersen hodí další návrh na zvýšení limitu velikosti bloku

Post ICO

Pověst o Seattle Seahawks, která přijímá Bitcoin, je falešná

Post ICO

Webová stránka pro sdílení hudby přijímá příspěvky Bitcoin pro umělce