Centrální banka Kypru říká: Bitcoin není ilegální a posiluje kryptografické služby společnosti Neo & Bee | Czech.Lamareschale.org

Centrální banka Kypru říká: Bitcoin není ilegální a posiluje kryptografické služby společnosti Neo & Bee

Centrální banka Kypru říká: Bitcoin není ilegální a posiluje kryptografické služby společnosti Neo & Bee

Bitcoin patří stále k „šedé zóně“, v mnoha zemích, pokud jde o regulaci a na Kypru není výjimkou. Nicméně, i přesto po nedávných projevů nesouhlasu, anonymní zdroj z Central Bank of Cyprus dnes řekl Cyprus Mailthat „Bitcoin není nelegální“ v zemi.

load...

Podle stejných zdrojů, digitální měna není „podléhá kontrole nebo nařízení“, takže není možné vztahovat stejná pravidla. Něco se určitě změnilo od posledního prohlášení banky, vydaném 7. Února, kdy se instituce veřejně řekl, že Bitcoin nebylo považováno za zákonné platidlo. To znamenalo, že centrální banka nemohla „autorizovat žádnou činnost spadající do jeho mandátu, pokud je zajištěn soulad s právními předpisy.“

load...

Kypr je jedním z hlavních hráčů v kryptoměna vesmíru od jara roku 2013, kdy její národní krize stala mezinárodní záležitost a Bitcoin dosáhl věhlasu jako možnou alternativu k tradičnímu bankovnímu systému.

V poslední době, země svědkem otevření světově první Neo-Bee cihel a malty Bitcoin depozit a finančních služeb portálu, který se nachází v Nikósii.

Podnik má v úmyslu pracovat jako „banky“ Bitcoin a již spolupracuje s několika nových podniků Bitcoin šetrných. Tak snadné Stores, LTV a Telemarketing jsou jen některé příklady.

Zatímco předchozí postoj vydané bankou riskují své plány, tato nová informace je spíše pozitivní pro firmy. Přesto Neo-Bee se snaží získat souhlas od regulatorsto vyhnout budoucím problémům. Kyperská Mail dodává, že některé pevné představitelé se setkali s kyperské burzy a cenné papíry (CySEC) a mluvil o Bitcoin.

load...
Jordan varuje před nebezpečím „globální fenomén“

Do té doby to bylo Central Bank of Jordana (CBJ) obrátit se hovořit o digitálních peněz. Instituce nedávno vydala varování před kryptoměna související poradenství veřejnosti o rizicích spojených s využíváním virtuálních mincí.

„CBJ snaží chránit občany a investory tím, že je upozornění, že virtuální měny nejsou legální tenderand neexistuje povinnost každé centrální banky ve světě nebo jakékoliv vlády vyměnit svou hodnotu o skutečné peníze vydané nich ani podporované základními mezinárodními komodit nebo zlato“, banka oznámila.

Ústřední orgán se domnívá, Bitcoin část „globální fenomén“, podle Coindesk.

Snímky z Wikimedia

Související zprávy


Post ICO

BitWall shromáždí mikroobvody Bitcoin pro digitální obsah a sníží poplatky

Post ICO

Bitcoin St. Petersburg Bowl

Post ICO

BitLicense je navržen tak, aby zabíjel inovace Bitcoin

Post ICO

BitPOS a Mezinárodní Anti-pytláctví založili tým, aby zachránili zvířata Afriky

Post ICO

Může se Čína stát novou vedoucí zemí Bitcoin?

Post ICO

Brawker se zastaví

Post ICO

Kanaďané, kteří se pokoušejí profitovat z ochranné známky Bitcoin, další významný prodejce se připojí k klubu a další

Post ICO

Blockchain.info při aktualizaci softwaru ztratí Bitcoins uložené na několika set adres

Post ICO

Bitstamp obnovit operace za 24 hodin po hackingu, které způsobí ztrátu 5 milionů dolarů

Post ICO

Bank of England chválí společnost Bitcoin a odhaluje vyšetřování na vydání digitální měny

Post ICO

Bitcoin výměny

Post ICO

British Bankers Association se snaží bojovat proti růstu společnosti Bitcoin ve Velké Británii