Držte se svého Bitcoin! Kaspersky spouští bezplatný nástroj pro dešifrování, který odemkne ransomware | Czech.Lamareschale.org

Držte se svého Bitcoin! Kaspersky spouští bezplatný nástroj pro dešifrování, který odemkne ransomware

Držte se svého Bitcoin! Kaspersky spouští bezplatný nástroj pro dešifrování, který odemkne ransomware

Za posledních pár let Bitcoin byl měna volby většina hackerů „pracuje“ se ransomware. A doposud byly i zisku výkupného v BTC, protože to bylo téměř nemožné nastavit počítač neobsahuje malware. Ale teď je tu nový dešifrovací nástroj s názvem ‚Noransomware‘, které by mohly změnit hru.

load...

Kaspersky Labshas podařilo vybudovat identifikovat generátor dešifrovací s pomocí National High Tech Crime Unit Nizozemsku je (NHTCU). A ačkoli tento nástroj není zcela účinná v okamžiku, Kaspersky plánuje dále rozvíjet to ve spolupráci s úřady.

NHTCU spojil s Kaspersky Labs po řetězec epizod zahrnujících CoinVault, což je druh malware, který vyžaduje stále větší množství Bitcoin za účelem uvolnění šifrovaných souborů v počítači oběti. Ransomware byl cílení systémy Windows od listopadu 2014 a byla infikována 700 počítačů v Nizozemsku doposud.

load...

Nicméně, oběti mohou nyní zbavit malwaru pro svobodné díky novému nástroji společnosti Kaspersky je, vyvinutý po NHTCU chytil velkou databázi dešifrování klíče související s Coinvault - včetně IVs, klíče a Bitcoin peněženky - které byly později sdílet s mezinárodním bezpečnostní software společnosti.

Kaspersky doufá, že pro další rozvoj a zvýšit sílu ‚Noransomware‘ spoluprací s úřady po celém světě, které jsou v současné době vyšetřují Coinvault.

„Nahráli jsme obrovské množství klíčů na místě a společně s Národním High Tech Crime oddělení nizozemské policie jsme se průběžně aktualizuje informace,“ Jornt van der Wiel, bezpečnostní výzkumník na globální tým společnosti Kaspersky v oblasti výzkumu a analýzy řekl CoinDesk.

load...

Kromě uvolnění nástroje dešifrování, mezinárodní společnost se sídlem v Moskvě, v Rusku, také pomáhá obětem zveřejněním jednoduchý návod, jak používat ‚Noransomware‘ řešení.

Vzhledem k tomu, ‚‘ Noransomware řešení není zcela účinná v tomto bodě, budou některé oběti nebyli schopni najít odpověď na jejich problému na seznamu novým nástrojem zachází s daty. Jediné, co můžeme udělat, je buď počkat nebo zaplatit krypto-výkupné.

Nicméně podle nizozemských orgánů „[zaplacení] motivuje zločince, aby i nadále používat tento způsob platby, a navíc nemusí vždy vést ke skutečnému uvolnění“, a to vždy neznamená, že oběť dostane soubory zpět. Ve skutečnosti, pouze 1,4% obětí, kteří platí přístup výkupné zisku k softwaru dešifrování zaslíbené ze strany hackerů.

Van der Wiel se domnívá, že nejlepší věc udělat, je chránit soubory na prvním místě. Bezpečnostní výzkumník společnosti Kaspersky je doporučuje všem potenciálním obětem, aby jejich anti-virus aktualizován a pravidelně zálohovat důležité soubory.

Související zprávy


Post ICO

Článek Bitcoin od roku 2013 by mohl být pádem tohoto ruského webu

Post ICO

A co letadlo pro Bitcoin? SkyCraft přijímá digitální peníze

Post ICO

Bitcoin je agorista

Post ICO

Používají uživatelé Bitcoin spěch nebo snílky?

Post ICO

Bill Egan, eGifter: pracujeme na získávání některých značek, které budou skutečně vzrušující pro komunitu Bitcoin

Post ICO

Včelí bratři: mladí šikovní podnikatelé udržují prosperující a již vydělaní první Bitcoin

Post ICO

Bitcoin je radikální změna v historii peněz

Post ICO

Začátečník průvodce Monero (nákup, obchodování, těžba)

Post ICO

BFL bitcoins být přesunut k soudně řízenou peněženku & prodal

Post ICO

Bitcoin v Kanadě: proč místní obchodníci milují kryptocurrency

Post ICO

Nadace Bitcoin utrácela 150 000 dolarů za měsíc, za méně než jeden rok ztratila 4,6 milionu dolarů

Post ICO

5,5 milionu dolarů pomůže itBit dostat se do ekosystému Bitcoin se všemi potřebnými nástroji