Bitcoin čelí rostoucí konkurenci z jiných digitálních měn | Czech.Lamareschale.org

Bitcoin čelí rostoucí konkurenci z jiných digitálních měn

Bitcoin čelí rostoucí konkurenci z jiných digitálních měn

Bitcoin způsobil revoluci v pojetí měn. Zatímco měny byly tradičně podpořena buď komodity, jako je zlato nebo národní vlády, Bitcoin je 100% digitální a je vytvořena prostřednictvím sítě peer-to-peer on-line uživatelů. Žádná národní vláda nebo jiný ústřední strana může kontrolovat hodnotu, nebo dokonce tvorbu Bitcoins. Místo toho, on-line komunita sama předpisy a vytváří Bitcoin. Nyní, když Bitcoin zpochybnila samotný pojem měn, jiná digitální měny se snaží napadat nejen tradiční měny, ale Bitcoin sebe.

load...

Největší challenger v okamžiku, kdy je „litecoin“, všichni digitální měna vytvořený ex-Google software inženýr Charles Lee. Litecoin slibuje řešit některé ze základních problémů s Bitcoin a chce být více životaschopné a stabilní měna. Zatím litecoin přitahuje zájem různých společností, investorů a dalších. Přesto litecoin není zdaleka tak populární jako Bitcoin a litecoin v současné době prodává za zhruba 2,5 dolarů.

load...

Jeden z největších kritikou Bitcoin je, že existuje jen velmi málo Bitcoins k dispozici pro práci jako udržitelné měně. V současné době existuje asi 11,5 milionu na trhu k dispozici Bitcoins a během příštích pár set let se částka zvýší na 21 milionů. Satoshi Nakamoto, tajemné tvůrce Bitcoin, napsal kód pro Bitcoin nahoru ven na 21 milionů mincí. Je třeba poznamenat, že Bitcoins lze rozdělit na menší podjednotky, stejně jako dolar může být rozdělena do centů.

Někteří kritici si účtovali že 21 milionů je prostě příliš malá a číslo, a že ceny Bitcoin stoupne příliš vysoko, aby efektivně pracovat jako měnu. S jedním Bitcoin v současné době prodává za více než 100 dolarů, mohou být k něčemu. Ve stejné době, Bitcoins staly tak těžké dolu, že pouze profesionální horníci s drahými těžebních plošin lze dolu Bitcoins a produkovat zisk. Pan Lee byl obviněn, že tyto okolnosti budou nakonec omezí Bitcoin je potenciál jednak jako investici a měny.

load...

Pan Lee si klade za cíl tyto problémy řešit prostřednictvím jeho litecoin měně. Zatímco litecoin se výrazně opírá o Bitcoin, tam jsou některé důležité rozdíly. Za prvé, bude existovat 84 milionů Litecoins k dispozici pro těžbu. Tyto mince bude také těží v rychlejším tempem, s novým blokem mincí, které přicházejí do vytváření každých 2,5 minuty, vs. Bitcoin je 10 minut. Také litecoin používá vlastní těžba algoritmu, označované jako „scrypt“, která bude šetrnější k neprofesionálních horníků.

Přesto stojí za to ptát, jestli Charles Lee neměl dezinterpretaci silné Bitcoin jako jeho slabiny. Nakamoto speciálně Bitcoin výroby až vybíhají a zásobování být omezeno tak, aby se zachovala hodnotu měny. Také tím, že litecoin přístupnější pro každodenní počítačové horníků, měna by ve skutečnosti nižší hodnotu. Dále, protože litecoin nebude kužel off tak rychle, a více Litecoins bude k dispozici, ceny by mohly zůstat potlačeny.

Nakamoto navržen produkci Bitcoin konkrétně zužuje nabídku, aby se zvýšila hodnota mince je v průběhu času. To je pravděpodobně ze stejného důvodu Nakamoto navržen těžbu Bitcoin, aby se stala těžší v průběhu času. Klesající pramínek Bitcoins na trh by měl zajistit, aby ceny směrem nahoru. Z těchto důvodů Bitcoin by ve skutečnosti mohlo vyjít jako vítěz v jakémkoli typu peer-to-peer měnových válek. Bitcoin byl navržen speciálně pro zvýšení hodnoty v průběhu času, ve skutečnosti se jedná o jeden z jejích hlavních výhod oproti tradičním měn, které ztrácejí hodnotu převisu nabídky a inflace.

Související zprávy


Post ICO

Seznamte se s novou investiční společností BCI, která byla zahájena společností Cryptor Trust

Post ICO

Adam B. Levine: je obtížné dodržovat, kdykoli se pravidla budou kdykoli měnit

Post ICO

Bitcoin je pod útokem! týdenní aktualizace zpráv

Post ICO

Bitola pro cestování: zápas v nebi

Post ICO

Montrealská banka upozorňuje společnost Cointrader na opatření proti Bitcoinu - žádné dopady na jiné společnosti dosud

Post ICO

Bitcoin velké parochne

Post ICO

Bitcoin Apps

Post ICO

15 stránek všech vašich kryptografických otázek

Post ICO

Hle, první dítě Bitcoin

Post ICO

Australské národní slovní středisko zvolí slovo Bitcoin jako slovo roku 2013

Post ICO

Bitcoin může být příčinou smrti online pirátství, předpovídá zakladatel Isohunt

Post ICO

3 miliony dolarů za pouhé čtyři dny: zákazníci běží na získání Bitcoin těžebního zařízení od společnosti KnCMiner