Bitvařský podnikatel Erik Voorhees obviněný Komisí pro cenné papíry a burzy | Czech.Lamareschale.org

Bitvařský podnikatel Erik Voorhees obviněný Komisí pro cenné papíry a burzy

Bitvařský podnikatel Erik Voorhees obviněný Komisí pro cenné papíry a burzy

USA Komise pro cenné papíry (SEC) announcedthis úterý (3.), které Erik Voorhees, zakladatel webových stránek, jako je známý SatoshiDICE se nabíjí veřejně nabízet akcie dvou Bitcoin souvisejících podniků, aniž by jejich registrace. 

load...

Voorhees je známý v kryptoměna společenství za to, že zakladatel dvou slavných platformy: SatoshiDICE a FeedZeBirds. Zatímco první je webová stránka, hazard, který byl prodán za více než $ 12 milionů zpět do července 2013, druhý může být popsán jako systém, který automaticky platí uživatelům za retweeting sponzorovaných zpráv.

Podle SEC, Erik Voorhees „zveřejněné prospekty na internetu a aktivně vyžádali investoři nakupovat akcie SatoshiDICE a FeedZeBirds“. Problém je v tom, že „se mu nepodařilo zaregistrovat nabídku s SEC jak je vyžadováno podle federálních zákonů o cenných papírech“.

load...

Investoři zaplatili za své akcie za použití Bitcoin, virtuální měnu, která může být použita k nákupu v reálném světě zboží a služeb a vyměnit za nekrytých měn u některých internetových burzách. Zisky nakonec vydělané Voorhees přes neregistrované nabídky činily více než $ 15,000.

SEC orderexplains že první neregistrovaný nabízet došlo v květnu 2012, kdy bylo 2,600 BTC získávány prodejem 30.000 akcií FeedZeBirds.

Za to, že v období od srpna 2012 do února 2013, SatoshiDICE prodal 13 miliónů akcií a zvýšil 50,600 BTC, které byly v hodnotě přibližně 722.659 $ v té době.

Platforma byla nakonec nucena vrátit tyto nabízejí výnosy pro investory „v buy-back transakcí v červenci 2013“. Nicméně, „významný vzestup kurzu amerického dolaru ke Bitcoins skutečně zvýšila zaplacenou částku zpět investorům 3,8 milionu na přibližně $ 45.500 pro BTC“.

load...

Orgán zjistil, že Voorhees aktivně vyžádali investoři koupit akcie z obou platforem na Bitcoin fóra a veřejně podporoval neregistrovaných nabídky na jiné Bitcoin související webové stránky, kromě také pomocí sociálních médií. Přestože první neregistrovaný oběť byla ještě pod názvem „FeedZeBirds IPO“, SEC zaručuje nedošlo k podání řádné registrační prohlášení pro FeedZeBirds nebo nabídky SatoshiDICE.

Jak již bylo řečeno, Komise pro cenné papíry nalezeno Vorhees vinnými z porušení Sekce 5 (a) a 5 (c) zákona o cenných papírech z roku 1933. Aby se předešlo právní boj, Voorhees se nedohodnou na urovnání obvinění tím, že zaplatí více než $ 50,000, která obsahuje „úplný disgorgement z $ 15,843.98 zisku plus $ 35,000 trestu“.

Voorhees souhlasil zastavit a upustit od spáchání nebo způsobení jakékoliv budoucí porušování předpisů o registraci, aniž by připuštění nebo popírat nálezy SEC. Kromě peněžních sankcí, Voorhees dohodli, že se nezúčastní jakékoliv vydání jakéhokoliv cenného papíru v neregistrované transakce výměnou za jakékoliv virtuální měna, včetně Bitcoin po dobu pěti let.

Andrew Ceresney, ředitel SEC divize výkonu, komentoval případ: „všichni emitenti prodej cenných papírů pro veřejnost musí být v souladu s registrační ustanovení zákonů o cenných papírech, včetně emitentů, kteří se snaží získávat finanční prostředky pomocí Bitcoin“. Slíbil SEC bude mít prosazování svých „pravidla a předpisy, které se vztahují na digitální měn“.

Obrázky - RR

Související zprávy


Post ICO

První pobočka Bitcoin Foundation v jižní Asii pochází z Bangladéše

Post ICO

Australské národní slovní středisko zvolí slovo Bitcoin jako slovo roku 2013

Post ICO

Vývojář Bitcoin Gavin Andresen má podezření, že většina operací havárie mračna jsou programy Ponzi

Post ICO

Bitcoin Black Friday 2014 rozbíjí všechny záznamy: Gyft, NewEgg mají nejlepší den prodeje vůbec

Post ICO

Bitcoin podmaní psychologický milník $ 1,000: je kryptocurrency směřující k měsíci?

Post ICO

Zařízení Android se nyní nacházejí na palubě lodi společnosti Zeroblock díky nové aplikaci Bitcoin

Post ICO

Téměř jsem podvedl údajný Coindesk

Post ICO

Bitcoin jádra verze 0.11.0 uvolněna

Post ICO

Seznamte se s novou investiční společností BCI, která byla zahájena společností Cryptor Trust

Post ICO

Přijímat Bitcoin jako platbu? Řekněme ano, ale buďte zároveň opatrní

Post ICO

Bitcoin selže hotovostní test a je považován za komoditu ve Finsku

Post ICO

Nadace Bitcoin utrácela 150 000 dolarů za měsíc, za méně než jeden rok ztratila 4,6 milionu dolarů