Daňový úřad Austrálie (konečně) vydává pokyny Bitcoin | Czech.Lamareschale.org

Daňový úřad Austrálie (konečně) vydává pokyny Bitcoin

Daňový úřad Austrálie (konečně) vydává pokyny Bitcoin

Australský Daně Office (ATO) vydala některé hodně-očekávaný pokyny k Bitcoin souvisejících s daněmi. Kryptoměna komunita už věděl, že úřad pracuje na nových pravidlech a okamžik propuštění vlastně dělá hodně smysl s pokyny byly zveřejněny spolu s australským 2013-1014 daňových přiznání.

load...

Nový soubor předpisů se také stává veřejnosti v době vést rostoucí skupinu Bitcoiners která vyvíjí krypto-scény v Austrálii. Podle CoinTelegraph, Austrálie má v současné době asi 40.000 aktivních BTC uživatelů, stejně jako 190 Bitcoin-přátelské společnosti.

Čísla se projevily během Bitcoin Asociace Australiashow že australský podíl na trhu kapitálu Bitcoin je v současné době, což znamená, že tržní kapitalizace v Austrálii je ekvivalent přibližně 120 milionů $ téměř dvě procenta.

load...

Co se týče nových Bitcoin směrů, „Pokyn a návrh rozhodnutí o daních vydané poskytnout jistotu australské společenství o této organizace léčbě cryptocurrencieswithin stávající legislativní rámec, řekl Michael Hardy, senior asistent komisař úřadu.

Nařízení o shrnutí uvádí, že: -

Nakládání s Bitcoins je podobný barterové dohody s obdobnými daňovými důsledky.

ATO je toho názoru, že Bitcoin není ani peníze, ani v cizí měně, a dodávka Bitcoin není finanční zdroj pro zboží a služby daňového (GST) účely. Bitcoin je však přínos pro daň z kapitálových výnosů (CGT) účely.

Záznamy budete požadovat ve vztahu k Bitcoin transakce jsou následující:

load...
  1. Datum transakce
  2. Částka v australských dolarech (které mohou být převzaty z renomovaných on-line výměny)
  3. Co se jednalo o, a
  4. Který druhá strana byla (i když je to jen jejich Bitcoin adresa).

To znamená, že Bitcoin transakce je nyní třeba zacházet jako s měnami se srovnatelnými daňových důsledků, pokud dochází k obchodním účelům. „Lidé se podílejí na nákupu či prodeji Bitcoin nebo jiných cryptocurrencies - ať už jednotlivci nebo firmy - se vyzývají, aby si přečtěte naše pokyny Pokud se jejich situace se nevztahuje vedením, mohou usilovat o vlastní rozhodnutí, kontaktujte nás.“, Uvádí dokument.

Pokyny viz také následující body: -

  • Používání Bitcoin pro osobní použití - K dispozici nebudou žádné GTS či daňové důsledky pro lidí, kteří používají Bitcoin pro osobní transakce. V případě, že uživatel nemá vlastní společnost a prostě nechce platit za služby a zboží v Bitcoin, nebude být citlivé na jakékoliv daňových přiznání. Nicméně, nákup nesmí přesáhnout AUD $ 10,000.
  • Používání Bitcoin pro firmy - ty, kteří chtějí používat Bitcoin pro podnikání a obchod jej za služby a zboží budou muset zaznamenávat hodnoty nákupů v australských dolarech, a zmiňují jej jako součást jejich příjmů. Proces je podobný příjem non-peněžité plnění v rámci barterové transakci. Když se firma dostává bitcoins výměnou za služby a zboží, může být náchylné k GTS nábojů na těchto bitcoins.
  • Používání Bitcoin za služby a zboží - společnosti, které chtějí koupit obchodní předměty s Bitcoin nárok na odpočet odvozenou od hodnoty těchto konkrétních položek. GTS bude vypočtena po všeobecném tržní hodnotu zboží a služeb. To bude rovnat spravedlivé tržní hodnota Bitcoin v okamžiku uskutečnění transakce.
  • Kapitálové zisky - ATO uvádí, že tam může být kapitálové zisky daňové důsledky, kdy firmy budou likvidace bitcoins. Zatím se žádný zisk se sníží o částky zahrnuté do kvantifikovatelné příjmu této společnosti jako pravidelný příjem.
  • Používání Bitcoin platit na platy - pokud zaměstnanci mají pracovní smlouvu se společností, a oni rozhodnou se být zaplacena v bitcoins spíše než australských dolarů, platba je považována za zaměstnaneckých výhod, což znamená, že zaměstnavatel bude náchylná k ustanovením Fringe Výhody Tax Act Assessment.
  • Mining Bitcoin - příjmy z těžebních bitcoins jako obchodní budou zahrnuty do zdanitelného příjmu této společnosti. Při postupu těžby, veškeré náklady vzniklé obdrží srážku. Ztráta při hornické procesu může vést k ustanovením nekomerčních ztrát.

Podle ATO, bude lidí, kteří používají Bitcoin mimo podnikatelské sféry nebude muset platit žádné daně z příjmu nebo trpět daňové dopady GTS. V rámci těchto operací bude kryptoměna považovat za osobní použití majetku.

Obrázek zdroj: Wikimedia

load...

Související zprávy


Post ICO

Včelí bratři: mladí šikovní podnikatelé udržují prosperující a již vydělaní první Bitcoin

Post ICO

Bitcoin Apps

Post ICO

5,5 milionu dolarů pomůže itBit dostat se do ekosystému Bitcoin se všemi potřebnými nástroji

Post ICO

Exkluzivní platforma Clipperz Bitcoin se pohybuje na Islandu

Post ICO

9 Hry inspirované kryptocurrency, které byste měli hrát

Post ICO

Vývojář Bitcoin Gavin Andresen má podezření, že většina operací havárie mračna jsou programy Ponzi

Post ICO

Přijmout bitcoin je požehnání pro MovieTickets.com

Post ICO

Bitva výměna Kraken překračuje kanadské hranice

Post ICO

1-800 - Květiny přijmou Bitcoin

Post ICO

Nová obchodní platforma Bitcoin přichází v červenci

Post ICO

61% Kanaďanů očekává, že do roku 2019 použijí digitální peněženku

Post ICO

Aktivisté chtějí vytvořit nový model Bitcoin, který může zajistit anonymitu a vyhnout se regulaci