Andersen hodí další návrh na zvýšení limitu velikosti bloku | Czech.Lamareschale.org

Andersen hodí další návrh na zvýšení limitu velikosti bloku

Andersen hodí další návrh na zvýšení limitu velikosti bloku

Za posledních pár měsíců, Bitcoin komunita se zabývá Gavin Andresen a jeho návrhy na zvýšení limitu pro maximální velikost bloku v síti Bitcoin. A developer Bitcoin Core je na to znovu s novým návrhem. Ve svém posledním stoupáním, on navrhl tvrdé vidlice patch pro Bitcoin XT. Ale tak daleko, komunita zůstává skeptický nad svými plány na zvýšení limitu velikosti bloku.

load...

Jak to vše začalo

Většina odborníků se shoduje na tom, že síť Bitcoin nebude schopen zpracovat více než sedm transakcí za sekundu, aniž by zvýšení limitu velikosti bloku, v určitém okamžiku. Ale Vývojový tým Bitcoin Jádro má ještě dosáhnout na stejné stránce o správné načasování a přistupovat k dosažení tohoto cíle. Když Andresen nepodařilo přesvědčit o naléhavosti situace, rozhodl se projít Bitcoin XT, vidlicí z Bitcoin jádra vyvinutého Mike Hearn. Andresen očekává, že k zahájení větší bloky na síti pomocí této vidlice jednou Bitcoin XT předčí Bitcoin Core. Bitcoin jádro bude moci přijímat větší bloky, nebo se ukáže být nevýznamný vzhledem ke slučitelnosti dvou verzích, podle Andresen.

load...

Debata začala již v říjnu loňského roku, kdy Andresen navržené Bitcoin pevného stolu k řešení síťového škálovatelnost. V reakci, některé z hlavních členů technické komunity Bitcoin je považován Andresen jako „hrozbu“ pro komunitu. I když jeho nový návrh získal nějakou supportfrom Reddit komunity Bitcoin je, kritici stále nepřesvědčilo.

Hlavním vývojářem Bitcoin Core Wladimir van der Laanstrongly rozdíl proti autonomním tvrdou vidlicí. Kompatibilní povaha Bitcoin Core a Bitcoin XT by mohlo mít za následek rozdělení Bitcoin je blockchain. Bylo by k záměně mezi uživateli a oni mohli skončit ztrátou peněz zdvojnásobit výdaje. Van der Laan se obávali, že kontinuální užívání tvrdé vidlice bude bránit lidem na poražené straně vidlice, které by mohly mít za následek trvalé deficitu Bitcoin hodnoty.

load...

Spoluzakladatel Blockstream a vynálezce hashcashDr. Adam Back, také patří do skupiny, která na rozdíl Andresen v Bitcoin XT vidlice návrh. Ten doporučuje, aby si lidé, kteří mají znalosti a zkušenosti k udržení Bitcoin by se měli vyvarovat užívání zbytečná rizika autonomní tvrdé vidličkou.

Další criticizer návrhu Andresen je, Peter Toddis dobře vědom rizika zapojit do pevného vidličkou a pravděpodobnost zničení Bitcoin v dlouhodobém horizontu nebo způsobit značnou krátkodobou škody na síti.

Přehled nového návrhu

Specifikace

Jakmile nasazen v síti, musí hlavní sítě vypočítat podle časového razítka v záhlaví bloku a určit maximální povolenou velikost bloku na hlavní síti. Maximální velikost musí být na první časové razítko 2016-01-11 00:00:00 UTC (timestamp 1452470400) 8.000.000 bajtů, a musí zdvojnásobit každých 63,072,000 sekund (dva roky, ignoruje přestupné roky), až do 2036-01-06 00: 00:00 UTC (timestamp 2083190400). Na časové razítko na bloku, lineárním nárůstem na maximální velikost bloků v rozmezí zdvojení bude probíhat na bázi. Maximální velikost bloků po 2036-01-06 00:00:00 UTC musí být 8,192,000,000 bajtů.

Rozvinutí

Hash-power supermajority kontrolují nasazení, ale nejdříve pravděpodobný čas aktivace je 01.11.2016 00:00:00 UTC. Aktivace se provádí při 750 až 1000 po sobě jdoucích bloků v nejlepším řetězci mají číslo verze s bity 3 a 14 sady (0x20000004 v hex). Aktivační doba bude časové razítko 750'Th bloku plus dva týdny (1209600 sekund) poskytnutá lhůta poskytovat jakékoli čekající horníky nebo služby čas na upgrade pro podporu větších bloků. Je-li supermajority dosahuje více než dva týdny před 2016-01-11 00:00:00 UTC, bude doba aktivace být 01.11.2016 00:00:00 UTC.

Kritika

Andresen se návrh měl několik mezer, které připravily cestu pro obec kritizovat. Peter Toddmentioned, že návrh by měl obsahovat kompletní a platný výsledek testu a podrobnosti o atributech zachovalou Bitcoin a konzervace procesu. Měl by mít také jasné sdělení o bezpečnostních opatřeních.

Návrh Adama Backcriticized Andersen nad tím, že se vytváří rozdílný názor mezi jádrových vývojářů. Myslí si, že nejlepší způsob, jak pro Bitcoin je pracovat ve společném způsobem spíše se snaží přelstít a předjíždění navzájem.

Ale kritici dosud zavřené dveře na Andresen. K dispozici je ještě otevřená výzva pro každého, kdo s nápadem na zlepšení sítě Bitcoin. A s kombinovaným úsilím síť Bitcoin bude mít větší šanci na přežití, což je hlavní cíl.

load...

Související zprávy


Post ICO

1200 obchodníků připravených k tomu, aby se tento rok Bitcoin Black Friday stal největším

Post ICO

Bitcoin vám nyní může koupit plážový luxusní apartmán na Kypru

Post ICO

Společnost Bitcoin Coinsilium uvádí na trh první blokovou IPO ve Velké Británii

Post ICO

5 Pozoruhodné Bitcoin videa, které byste měli sledovat

Post ICO

4 nejoblíbenější příspěvky na BitcoinTalk

Post ICO

6 Potenciální obchodní příležitosti Bitcoin

Post ICO

Alternativa Bitcoin Bytecoin oslavuje první blok, oznamuje nové funkce

Post ICO

Nová obchodní platforma Bitcoin přichází v červenci

Post ICO

Bitcoin výměny

Post ICO

7 170 BTC ukradených z chladné peněženky BTER, čínská burza oznamuje odměnu

Post ICO

Vývojář Bitcoin Gavin Andresen má podezření, že většina operací havárie mračna jsou programy Ponzi

Post ICO

Bitcoin výměna BTC-e ovlivněna útokem DDoS