Téměř jsem podvedl údajný Coindesk | Czech.Lamareschale.org

Téměř jsem podvedl údajný Coindesk

Téměř jsem podvedl údajný Coindesk

Něco málo přes 2 týdny agoI obdržel následující e-mail:

Na první pohled se to zdá být normální e-mail výbuch rozeslané Coindesklooking pro inzerenty. Jak můžete vidět z přijímající linie byla odeslána na adresu administrátora 99Bitcoins (). Ta věc je, že nemají správce adresy, to bylo jen zachycen v naší e-mailové schránky, protože všechny e-maily zaměřen na 99bitcoins.com jsou zachyceny.

load...

Co bylo podezřelého e-mailu

  • Jméno odesílatele - Shakil Khan. Věděl jsem, kdo to byl, byl zakladatelem Coindesk, to je jeho LinkedIn profil. Proč by zakladatel 15 osob společnost bude rozesílat marketingové emaily studené? Ještě mají alespoň VP trh nebo někoho jiného, ​​ne tak vysoko?
  • Tento e-mail byl odeslán z - předpokládám, že Coindesk nebude rozesílat e-maily ze svého vlastního názvu domény a nepoužíváte obecnou adresu služby Gmail.
  • load...

Co se přesvědčil o e-mailu

  • Dostupné reklamní spoty byly vlastně docela přesvědčivé. Za prvé, e-mailu uvedl počítat konkrétní denní zobrazení. Za druhé, datum, kdy byl banner bude k dispozici uzavřeno, co bylo uvedeno v reklamě na Coindesk. Pokud byste měli navštívit Coindesk v době, kdy byl e-mail odeslán byste vidět, že tam byl Coinsummit, která byla nastavena na vyprší dne 6. Července reklama.
  • The Facebook URL bylo také dost přesvědčivé - proč by někdo bude říkat stránku na Facebooku, která nebyla jejich vlastní? Mám na mysli, jestli je to podvod to může snížit jejich úspěšnost.

Rozhodl jsem se podat objednávku

load...

Vzhledem k tomu, máme na mysli zahrnutí reklamy v 99Bitcoins rozhodl jsem se alespoň informovat o cenách Coindesk tarifem, takže budu mít odkaz. Na tomto místě bych ještě neuvědomil, to je podvod. Po velmi krátké čekací doby jsem dostal odpověď, že to stojí 2BTC inzerovat na velký nápis a 1.5BTC inzerovat na menší.

To se zdálo dost nízká pro inzerci na jednom z nejvíce navštívených webových stránkách o Bitcoin a myslel jsem si, že bych měl jít na to, ale to bylo ještě příliš drahé. Když jsem odmítl nabídku zdvořile mi řekl, že „Shakil Khan“, protože nemají mnoho inzerentů, že mi může dát spot k 1.5BTC.

Po několika dalších jednáních jsem byl přesvědčen o tom, že se jedná o dobrý obchod a chystal se poslat své Bitcoins, dokud jsem dostal konečnou odpověď od scammer:

Gramatické chyby nakonec vzbudilo mé podezření a rozhodl jsem se dále zkoumat.

Kontaktování REAL Coindesk

Poslal jsem pryč 2 e-maily Coindesk jeho šéfredaktor a marketing manager - Věděl jsem, že se jednalo o jejich skutečné adresy, protože jsem s nimi mluvil předtím. Řekl jsem jim o příběhu a dostal následující odpověď:


zřejmě Coindesk ví o tomto problému již nějakou dobu a ve skutečnosti vytvořili tento pagefor na svých internetových stránkách. Zdá se, že tento konkrétní e-mail není jediný způsob, jak tyto podvodníci se snaží podvádět lidi z jejich peněz. Některé e-maily ani skutečný Coindesk doménu „z“ adresu, ale když se podíváte na „Odpověď“ adresu, kterou jste vidět, že je to stejná adresa Gmailu.

Jak podvodníci používají CAPS k manipulaci uživatele

Konečný věc, kterou jsem zjistil, je, že stránka Facebook byl také podvod. Místo toho, aby ukazoval na skutečné FB stránku Coindesk to, phishingový e-mail odkazuje na COLNDESK - ale pokud nechcete napsat písmeno „L“ na čepicích to vypadá jako velké „I“. Zdá se, že tato falešná stránka Facebook má více než 14.000 rád (asi většina z nich falešné), které pocházejí z Chorvatska. Nejstarší příspěvek na této stránce je od června 2014, což dokazuje, že se jedná o nový phishing trik, který byl právě uveden do hry.

Co se můžete dozvědět z toho?

Luck byla jediná věc, která mi zabránilo ztrátě 1.5BTC v tomto případě. Ale myslím, že jsem se naučil mnohem cennější lekci - a to je, jak snadné to prostě stalo pro podvodníky, aby vaše peníze. Vidíte, dokud Bitcoin byl zaveden podvodníci museli překonat složité překážky, když chtěli někoho, kdo by jim poslat peníze. Potřebovali přesvědčit lidi, aby jim drát peníze nebo poslat šek, který je akce, která vyžaduje větší úsilí, než kliknete na tlačítko a proto pravděpodobně měl mnohem nižší úspěšnost.

Ale s Bitcoin hotovosti jen stal digitální a míra úspěšnosti podvod jsou povinni stoupat, protože to. Nyní vše, co musíte udělat, je přesvědčit mě kliknout na tlačítko. Také, na rozdíl od bankovním převodem nebo šeky Nevím, kdo to je, dokonce ani jejich jména.

Myslím, že to, co jsem osobně vzít z tohoto příběhu je, aby se ujistil jsem se může pozitivně ověřit osoba, která posílám peníze, než ve skutečnosti je odeslání. To lze provést pomocí PGP podpisů, které jsou digitální signaturesembedded v e-mailové zprávě. Pokud se někdo, kdo není skutečný odesílatel se pokusí ověřit jeho totožnost, že se nezdaří. Nezapomeňte, že se Bitcoin - co se stalo, stalo se, a dost absurdně skoro jsem nesledoval moje # 1 pravidlo pro rozesílání Bitcoins.

Aktualizace - Podvodníci používají BitcoinTalk jakož

Jak jsem se chystal zveřejnit tento příspěvek jsem dostal další e-mail, tentokrát z údajného „BitcoinTalk“ fóra. Jak můžete vidět níže, jsou zde použity stejné techniky - adresu Gmailu, s uvedením přesných rozměrů bannerů atd

A samozřejmě, když jsem odpověděl jsem opravdu podrobný e-mail o reklamních blocích. Jsem vyslán to na BitcoinTalkand potvrdilo mé podezření je to vlastně podvod. To by mělo být varování pro nás všechny se podívat dvakrát před odesláním Bitcoins s cizími lidmi... Hodně štěstí.

load...

Související zprávy


Post ICO

Bitcoin a Írán jsou stále silné: Poolfa je nová perská webová stránka zabývající se kriminalitou

Post ICO

5 Pozoruhodné Bitcoin videa, které byste měli sledovat

Post ICO

20 expertů Bitcoin, které byste měli sledovat na Twitteru

Post ICO

Bezkontaktní směnka EasyCoin připravena k provozu 31. prosince

Post ICO

Australské národní slovní středisko zvolí slovo Bitcoin jako slovo roku 2013

Post ICO

260 Letecké společnosti nyní přijímají Bitcoin díky novému partnerství Bitnet

Post ICO

61% Kanaďanů očekává, že do roku 2019 použijí digitální peněženku

Post ICO

Dracon univerzita, která je přátelská k životnímu prostředí, nabízí bezplatný kurz online o kryptosměnlivosti

Post ICO

Bill Egan, eGifter: pracujeme na získávání některých značek, které budou skutečně vzrušující pro komunitu Bitcoin

Post ICO

Adopce Bitcoin: Top 5 rozvojových zemí

Post ICO

Uživatelé bitové kopie Bitcoin založené na platformě Android musí přijmout opatření, aby zabránili chybě zabezpečení

Post ICO

Bitcoin selže hotovostní test a je považován za komoditu ve Finsku