Segwit proti Bitcoin Unlimited a Bitcoins Fork vysvětlil jednoduše | Czech.Lamareschale.org

Segwit proti Bitcoin Unlimited a Bitcoins Fork vysvětlil jednoduše

Segwit proti Bitcoin Unlimited a Bitcoins Fork vysvětlil jednoduše

Došlo hodně mluví v komunitě Bitcoin v poslední době o věcech jako „vidličku“, „segwit“ a „Bitcoin Unlimited“. Mnoho lidí nerozumí tomu, co všechno je asi, ale to vytváří velké množství stresu kvůli klamavé nebo částečné informace, které se šíří.

load...

V tomto příspěvku se budu snažit objasnit nejistotu a dát lepší přehled o tom, co se děje hlavně pro začátečníky a non-technické osoby. Doufejme, jakmile dočtete tento příspěvek, budete vědět, co se v těchto dnech děje v komunitě Bitcoin a budou moci lépe připravit na základě rozdílných výsledků.

Krátce disclaimer než začnu - Nejsem technický člověk a mám trochu technické zázemí. Informace dnes uvedu zde je to, co se mi podařilo shromáždit po týdnech výzkumu z celého webu. Možná někdy oversimplify technické problémy aby se dalo snadno vysvětlit.

load...

Věřím, že existuje jen hrstka lidí, kteří chápou tento problém a jeho technické aspekty úplně. Pokud zjistíte nějaké chyby v tomto příspěvku jsem povzbudit vás, dejte mi vědět v sekci komentář níže a budu na tom pracovat. Pojďme začít…

Co to sakra je vidlice?

Vidlice je technický termín používaný vývojáři pracují na open source projektů. To v podstatě znamená „Aktualizace softwaru“. Pokaždé, když aktualizovat program na počítači nebo v telefonu jste rozeklaný ze starší verze.

Bitcoin zavedla dva nové vidlice koncepty:

1. Hard vidlice

# 8211; Povinná aktualizace softwaru, který je v rozporu se starší verzí. Váš program nebude fungovat, pokud nechcete aktualizovat. Příkladem může být najít kritickou chybu, která umožňuje lidem využívat software pro ně je zapotřebí, aby všichni aktualizovat svůj program, aby se i nadále používat.

load...

Pokud nechcete aktualizovat - nemůžete použít program. Také neexistuje žádný způsob, jak zvrátit tvrdý vidličku jednou vytvořený v případě, že některé neočekávané chyby nebo problémy přijde. Jestli je to tento případ, budete muset udělat ještě jeden pevný vidličku a vrátit se zpět na starou verzi. (zdroj)

2. Soft vidlice

# 8211; Aktualizace softwaru, který není v rozporu se stávajícím softwarem, není povinné a umožňuje v síti, aby se přizpůsobily nové funkce realizovány na cestách. Zatímco měkký vidlička je na místě i počítače se systémem starého programu bude i nadále moci používat program.

Po nějaké době, kdy většina z počítače se systémem programu byly aktualizovány tak, aby nový software těžké vidlice je implementována na zbývající menšinu v případě potřeby. V případě, že měkká vidlice nevyjde, má chyby nebo lidé nepřijmou to - je to zcela reverzibilní a můžete se vrátit ke starší verzi. (zdroj)

Většina programů dnes používáte jsou řízeny jedinou entitou. Takže vždy, když chtějí „vidlička“ ze svého původního programu vydají aktualizaci ve formě zvýhodněné vidličkou. Například, když Apple vydá aktualizaci iTunes - pravděpodobně nebudete muset aktualizovat, ale je doporučeno, aby si dělat. Po určité době se však nebudete moci nadále používat iTunes, pokud jste není aktualizován.

Bitcoin na druhé straně je decentalized a nemá ústřední orgán. To je důvod, proč, pokud máte nějaké kontroverzní problém, který vyžaduje aktualizaci, stejně jako budeme diskutovat krátce, lidé mohou argumentovat o tom, jak by měla být aktualizace provedena. Tak dlouho, jak uživatelé Bitcoin nedosahují širokého konsensu o tom, co je to správná cesta, nedojde k aktualizaci (nebo vidlice).

Co se to Block velikost debata všichni o tom mluví?

Transakce v síti Bitcoin jsou přidány do Blockchain přes bloky. Každý blok má konečný počet transakcí. Řekněme, že blok může být pouze 1 MB (1,000,000 bytes) ve velikosti, a průměrná hodnota transakce je 500 bajtů, pak v průměru každý blok bude schopen pojmout ~ 2000 transakcí.

To může vytvářet problém, protože bloky jsou vytvořeny v průměru každých 10 minut. To znamená, že za jednu hodinu budete potvrdit v průměru 12.000 transakcích. Srovnáme-li to, aby společnosti vydávající kreditní karty, které potvrzují 2000 každý druhý pak můžete pochopit, proč je síť Bitcoin považován za pomalý na potvrzení.

Je důležité si uvědomit, i když - v případě, že kreditní karty transakce prochází stále ještě 6 měsíců, ve kterých mohou být tato transakce zvrátit zatímco v Bitcoin, jakmile transakce je potvrzena 6krát (trvá hodinu v průměru) je nevratné.

Zda nebo ne Bitcoin měly zpracovávat více transakcí v daném časovém období, není zde otázka - všichni chtějí to. Otázkou je, jak jít o tom. Dva tábory vytvořili řešení tohoto problému se dvěma různými řešeními:

Camp A (aka Bitcoin jádro)

# 8211; Chce zachovat limit velikosti 1 MB Block. Navrhují optimalizovat kód takovým způsobem, že bude dělat transakce menší a používat různé jiné techniky, aby se zvýšil objem Bitcoin transakce pomocí měkkého vidličkou.

Hlavní řešení navržené v tomto táboře se nazývá „vyhrazený Witness“ nebo Segwit zkrátka. Je to upgrade, který opravuje spoustu chyb Bitcoin a také otevírá možnost pro budoucí změny měřítka pomocí blesku síti (což nebudu jít do tohoto příspěvku). Zde je krátké video jsme udělali asi Segwit před chvílí - však zaměřuje pouze na snížení velikosti transakce a nikoliv na mnoho dalších důležitých otázek Segwit řeší:

Camp B (Bitcoin Unlimited) - chce větší bloky. Oni navrhují zvýšit bloku limit velikosti na vše, co je potřeba (původně 2MB) za účelem urychlení potvrzení v síti. Nicméně, pokud se rozhodnete zvětšit velikost bloku na více než 1 MB, který způsobuje pevný vidlici ze své podstaty (protože měníte pravidla Bitcoin je).

To znamená, že pokud je třeba získat všechny, kteří chtějí, aby i nadále používat Bitcoin aktualizovat svůj software - a jak můžete říct, z počtu „aplikací aktualizačních-required“ máte na svém telefonu - to vždy se nestane.

Chcete-li součet věci do pořádku:

Segwit Pros

 • Řeší důležitý problém zvaný tvárnosti chyba v protokolu Bitcoin
 • Zmenšuje velikost transakce v cestě, která je rovná má 2-3mb velikost bloku
 • Další bezpečnostní ak vyšší účinnosti pro protokol Bitcoin
 • Iniciuje přes měkký vidlice

Segwit Cons

 • Není to dlouhodobé řešení (případně budeme potřebovat větší bloky)

Bitcoin Neomezené Pros

 • Zvyšuje kapacitu Bitcoin transakce
 • Dlouhodobé řešení - velikost bloku v podstatě neomezená

Bitcoin Unlimited Cons

 • Vyžaduje tvrdou vidlicí = nevratná
 • Klade větší kontrolu do rukou horníků (kdo aby svou rozhodují o velikosti bloku)
 • Malý vývojový tým s pochybnou historií
 • Dosud nebyl testován

I přesto, že se budu snažit uvést fakta co nejobjektivněji, můžete si všimnout, že se zdá, jako by Segwit má navrch. Budu zabývat, že osobně na konci tohoto příspěvku, ale do té doby, pokud nějaké Bitcoin Neomezené fanoušci pocit, že všechno, co se tu písemnou neodráží pravdu dejte mi prosím vědět.

Je také důležité si uvědomit, že tato diskuse není nový a byl téměř od svého vzniku se děje v komunitě Bitcoin. Dokonce Satoshi odkazoval na to v jeho předchozích spisech na Bitcointalk fórum v roce 2010.

Segwit je zastoupena týmem Bitcoin jádra

# 8211; tým, který má na starosti údržbu a aktualizaci protokolu Bitcoin od samého počátku. Tento tým se skládá z 25 na plný úvazek vývojářů a více než 100 spolupracovníků, je částečně financována společnost s názvem Blockstream. Samozřejmě, že tento tým se změnil v průběhu času a některé z prvních vývojářů dokonce opustil tým kvůli této diskusi a dalších otázkách (např Mike Hearnand Gavin Andresen).

Bitcoin Neomezené je reprezentován Roger Ver

Roger je časný Bitcoin investor a byl řekl, aby měl kolem 300.000 Bitcoins (toto nebylo nikdy potvrzeno). On investoval do společnosti, jako je Blockchain.info, Bitpay, Kraken a další.

Co bude komunita vybrat - Segwit nebo Bitcoin Unlimited?

To je velmi dobrá otázka. Je to tak dobře, že opravdu nemůžeme odpovědět, protože obec je rozdělena na dvě poloviny. Někteří si myslí, bychom měli jít s Bitcoin jádrové Segwit (BTC) a další s Bitcoin Unlimited (BTU). Ale když není rozhodnutí z Bitcoin bloky jsou vyčerpání kapacity a dnes budete muset čekat celé hodiny a někdy i dny po transakci, aby se potvrdilo.

Dalším „vedlejším účinkem“ je, že transakční poplatky jsou stále vyšší a vyšší, protože lidé jsou ochotni platit více, aby si jejich transakce potvrzena rychlejší. To způsobuje méně lidí přijmout nebo použít Bitcoin na denní bázi, a to je něco, co je potřeba, aby si Bitcoin, aby se stal hlavní proud.

I přesto, že debata probíhá již několik let, zdá se, že poprvé jsme dosáhli bodu varu. Bitcoin neomezený získal pozoruhodný podporu a mohl jen říkat „my aktivaci Bitcoin Unlimited a vytvořit vlastní verzi Blockchain“, a to je to, co všichni bojí (obávané vidličkou).

S cílem lépe porozumět tomu, jak a kdy to fork stane chci nejprve zabývat jednotlivé hráče, které máme v Bitcoin ekosystému:

Horníků

# 8211; Lidé, kteří pracují drahé počítače, které potvrzují Bitcoin transakce. Bez nich žádná transakce nikdy být vložen do Blockchain (tedy bez bloků by se těží). Při změně protokolu Bitcoin vývojáři obvykle čekat na 95% horníků dosáhnout dohody o změnách protokolu a teprve poté změny nabudou účinnosti. V tuto chvíli Segwit a Bitcoin Unlimited tak daleko od tohoto milníku.

Jak vidíte, v době psaní 37,2% horníků jsou nosné (aka signalizace) Bitcoin neomezená a 31,2% podporují Segwit.

Pokud tyto 37,2%, které podporují Bitcoin Unlimited náhle rozhodne zahájit těžbu Bitcoin neomezených bloků tvrdý vidlice dojde i dva Blockchains bude nyní k dispozici - na blockchain Bitcoin jádro (BTC) a Bitcoin Unlimited blockchain (BTU).

Peněženky, výměny a plný uzly

# 8211; Horníci jsou ověřování pouze transakce, které uzly v síti vytvořit. Když řeknu, že uzly, myslím počítačů se systémem plně nezávislé Bitcoin peněženky, které jsou odesílání, přijímání a vysílání Bitcoin transakce.

Tyto uzly patří k Bitcoin peněženky, výměny a jednotlivce, kteří chtějí, aby nezávisle ověřit a vysílat své Bitcoins bez spoléhání se na 3. Stranu. Zatímco horníci potvrzení transakce, uzly vytvořit transakce - takže nikdo nemůže žít bez druhého.

18 největších světových burzách podepsaly documentstating, že budou označovat Bitcoin Unlimited jako BTU a Bitcoin core BTC nebo XBT-li vidlice stane. Tyto dvě mince budou řešeny samostatně, ale myslím, že nejzajímavější část jednoho stránkového dokumentu, je toto:

Nicméně, žádný z níže podepsaným může zařadit BTU, pokud nebudeme moci provozovat oba řetězce samostatně bez incidentu. V důsledku toho, trváme na tom, že Bitcoin Unlimited komunity (nebo jakýkoli jiný realizace konsensus lámání) stavět na silném obousměrné ochrany přehrávání. Pokud tak neučiní, bude bránit naši schopnost chránit BTU pro zákazníky a bude buď zpoždění nebo úplně vyloučit výpis BTU.So to dává Bitcoin jádro alespoň technická výhoda zpočátku (budu diskutovat o přehrání útok, který je citován výše krátce).

V současné době 82,84% z uzlů na síti jsou Bitcoin Základní uzly, z těchto uzlů 71,11% podpůrného Segwit. Na druhou stranu pouze 11,17% z uzlů podporuje Bitcoin Unlimited.

Uzly samy rozhodnout, jaký software spustit bez ohledu na to horníků. Takže teoreticky by mohla nastat situace, kdy většina horníků zahájení těžby Bitcoin Unlimited, ale většina z uzlů nadále používat BTC. Pokud by k tomu došlo například k výměně (tj uzel), který spouští jen BTC nepřijme mince vytvořené z alternativního řetězce.

Na druhou stranu, pokud velké procento horníků vypadnout ze sítě, obtížnost do dolu BTC zvýší dramaticky jako spousta horníků náhle zmizel. Tím se vytvoří ještě pomalejší potvrzující časy a vyšší poplatky než těžební obtížnost upraví.

Každých 2016 bloky, které jsou těženy protokol upravuje potíže, takže bloky budou vytěžené každých 10 minut v průměru. To znamená, že v době, bude síť vrátí do „normálního“ časový úsek 10 minut, ale může trvat týdny nebo dokonce měsíce, abychom toho dosáhli.

Chcete-li součet věci do pořádku - při současném zachování současného stavu vidlice je opravdu špatné pro Bitcoin a vytvoří mnoho nejasností.

Dojde-li k vidlice, co se stane:

Moje Bitcoins

V závislosti na tom, kde budete držet Bitcoins jeden ze tří věcí se může stát:

 1. Všechny vaše Bitcoins stane pouze BTC
 2. Všechny vaše Bitcoin stane pouze BTU
 3. Budete zdvojnásobily své mince a získat stejné množství BTC a BTU

Důvod, proč nemohu s jistotou říci, co se stane, aby vaše konkrétní mince je, protože to závisí na tom, peněženky budete držet je dál. Pokud nechcete držet soukromých klíčů k peněžence a umožnit jinou peněženku držet své klíče pro vás - jste v podstatě nechal si mohli vybrat, co se stane s vašimi mince.

Například nedávno Coinbase announcedthat budou podporovat pouze BTC zpočátku. Na druhou stranu Breadwallet prohlásili, že budou i nadále připojit k řetězu, který je nejpopulárnější mezi horníky. Neuvidíte rovnováhu na méně populární řetězce a vaši Bitcoin rovnováhu, jak je uvedeno v breadwallet aplikace nezmění. TREZOR oznámila, že se objeví i BTC a BTU.

Každý peněženka má jinou politiku, pokud chcete, aby se ujistil, máte oba BTC a BTU k dispozici, měli byste, aby vaše mince v místním peněžence, která vám umožní ovládat přes soukromé klíče. I zpracují trochu více o tom později.

Výměny jsou podobné peněženky v tom smyslu, že nemáte kontrolu nad svými soukromých klíčů - takže je to asi nejlepší, aby si své peníze z výměny, pokud nepotřebujete to pro každodenní obchodování.

Replay útok

Jedna věc stojí za zmínku, i když nepůjde do ní v detailu je něco, co nazývá „odpoví útok“. V případě, že vidlice dělá objevit a dostanete oba BTC a BTU hacker může použít informace z některého ze svých mincí ukrást jiný.

Například - máte 4 Bitcoins, budete držet v nezávislém peněžence, dojde k vidlička a nyní máte 4 BTC a 4 BTU. Jste se rozhodli prodat BTC, ale pak zjistíte, že vaše BTU je také pryč. To může být důsledkem odpovědi útoku. To, jak se tomu vyhnout, je:

 1. Ujistěte se, že peněženka používáte již realizovaných opatření pro boj proti replay útokům
 2. Netráví nějaké Bitcoins až ověříte bod # 1

Bitcoin Cenové

Za předpokladu, že Bitcoin vidličky a rozdělí na dvě mince, BTC a BTU, pak cena každé z těchto mincí bude pravděpodobně stojí mnohem méně, než je aktuální cena. Jak hluboko může jít? Nikdo neví. Ale představte si, že jste právě zdvojnásobila dodávku Bitcoins každý má.

Jeden předpoklad je, že mnoho lidí se začne prodávat mince, které nemají podporu, která bude zase řídit cenu dolů. Roger Ver například souhlasila s tradeup na 130k BTU za BTCS od uživatele anonymní Bitcointalk.

Kdybychom měli shrnout podstatné, nikdo neví, co bude cena po vidličkou pro BTC nebo BTU, ale zdá se, že k celkové dohodě, že cena bude (alespoň zpočátku) podstatně klesá.

Altcoins

Další otázkou se všichni ptali se, co se stane s cenou Altcoins jako ethereum, pomlčka nebo Monero pokud dojde k vidlice. Někteří lidé si myslí, že je lepší, aby si své peníze z Bitcoin a do altcoin která nepředstavuje všechny tyto drama a možného rizika.

Je mi líto, že vás zklamu, ale nemyslím si, že mohu odpovědět na tuto otázku. V posledních několika týdnech byly altcoins získává hodně tractionas možnost větvení Bitcoin zdá realer než kdy jindy, ale to neznamená, že budou i nadále stoupat, a že jsou správně oceněny v současné době.

Aahhhhh Jsem zmatená! Co mám dělat s mým mincemi?

Bez ohledu na to, kdo jste podporu (BTC nebo BTU), měli byste zajistit, aby vaše mince jsou na sebe hostované peněženku (ten, který máte pod kontrolou soukromého klíče). Příklady takových peněženky jsou Electrumand Exodus.

Máte-li značné množství Bitcoins používat TREZORor Ledgerfor maximální bezpečnost. Tímto způsobem, pokud vidlice nestane budete vlastnit obě měny a nebude muset podlehnout riziko směnných kurzů nebo peněženky touhy.

Nyní, že vaše Bitcoins zde v bezpečí jsou ti možnosti:

 1. Nedělat nic - Pokud si myslíte, že vidlice se to nestane, nebo že v dlouhodobém horizontu, co se narovnat samy ven tržní síly stačí přečkat bouři. Jakmile se prach usadí, budete stále mít všechny své mince (za předpokladu, že je přesunut do sebe hostované peněženku).
 2. Převést Bitcoins do altcoins - Pokud nechcete být součástí dramatu, ale stále je třeba použít cryptocurrencies můžete převést Bitcoins do renomované altcoin jako ethereum, Moneroor litecoin.
 3. Prodat všechny své Bitcoins - Pokud držíte částku v Bitcoin, že si nemůžete dovolit riskovat za každou cenu by snad bylo nejlepší prodat všechny z nich právě teď a ne vzít nějakou roli v tomto. Poté, co drama skončí, budete moci koupit znovu Bitcoins. Nicméně, nikdo neví, kdy drama skončí, nebo to, co bude cena, kdy se to stane.

Osobně budu pro volbu # 1. To je můj vlastní názor a prosím, neberte to jako investiční poradenství, vytvořit si vlastní názor výchovou sami. Dělám Ujistěte se, že dostat všechny Bitcoins z peněženek jako Coinbase a dokonce Blockchain.info (což Roger Ver je jedním ze svých investorů), a já jsem jim ukládání na několika hardwarových peněženky.

Nemyslím si, že vidlice bude dít, ale pokud to bude budu jen držet na obou mincí, dokud neuvidím, kdo rozhoduje trh, je vítěz. Osobně, poté, co sledoval hodiny debat a čtení řadu článků na toto téma jsem ve prospěch Segwit.

Proč?

Vzhledem k tomu, zdá se mi, jejich tým má více zkušeností, jejich řešení je méně riskantní a hlavně proto, že si nemyslím, že je třeba vyřešit všechny budoucí otázek Bitcoin je v tuto chvíli. Bitcoin Unlimited se uvádí, že se jedná o dlouhodobé řešení, ale my opravdu nevím, co Bitcoin se ještě stane,

Bitcoin je stále v počátcích. Potřebujeme, aby mohl růst, ale ne rozhodne o jeho budoucnosti ještě ne. Vidím to velmi podobná Facebooku ve způsobu, jakým byla ponechána vyvíjet a neomezuje se jen na sociální sítě pro studenty.

Ošklivé strana vidlice

Nyní, když víte, o technických aspektech vidlice, Segwit a Bitcoin Unlimited je čas dotknout politické aspekty toho. Celá problematika je velmi ošklivý a obě strany nesou část viny podle mého názoru.

Odvrácená strana Bitcoin Jádro:

Znalosti centrum Bitcoin společenství je především jeho subreddit (r / Bitcoin) a Bitcointalk fórum. Vzhledem k tomu, oba z těchto míst jsou vedeny moderátory, kteří nesouhlasí s bloku zvětšují velikost řešení, oni začali moderovat témata diskutovat žádnou takovou možnost.

Tak vidíte, příspěvky a komentáře jsou pravidelně odstraňovány v rámci tvrzení, že mince, která využívá větší bloky není „skutečný“ Bitcoin a měl by být považován za altcoin. Vzhledem k tomu, tyto stránky nezabývají altcoins post se vypouští.

To rozzuřilo mnoho uživatelů (a já), protože nemá jít ruku v ruce s odolností proti cenzuře Bitcoin zastupuje. Můžeš

load...

Související zprávy


Post Dogecoin

8 Mysl fouká Bitcoin loupeže

Post Dogecoin

13 nejslibnějších kryptocurrencí

Post Dogecoin

Bitcoin těžební bazény: kdo je kdo? Infographic

Post Dogecoin

Základy Dogecoin

Post Dogecoin

Top 25 webových stránek Bitcoin a Crypto Forex po celém světě

Post Dogecoin

10 Futuristické nebo mimo běžné projekty, které akceptují Bitcoin

Post Dogecoin

Mince Brief Site Update: Velké změny přicházejí

Post Dogecoin

Den otců v Austrálii: Nápady na dárky pro každého otce Bitcoinera

Post Dogecoin

Litecoin těžební bazény: kdo je kdo? Infographic

Post Dogecoin

18 úžasných Bitcoin Memes

Post Dogecoin

Zprávy se službou Gems

Post Dogecoin

Primecoin: rychle rostoucí mince, která slouží vědě Infographic