Bitcoin proti USD proti Gold - Zde je důvod, proč Bitcoin vyhrál | Czech.Lamareschale.org

Bitcoin proti USD proti Gold - Zde je důvod, proč Bitcoin vyhrál

Bitcoin proti USD proti Gold - Zde je důvod, proč Bitcoin vyhrál

Tento příspěvek byl původně zveřejněn v lednu 2015. Nyní, o 18 měsíců později je na čase, aby přehodnotil fakta:

Přechod k měně rozkazu je snadná, protože fiat je „jednoduché“. Centrální banka vydává měnu, mají síť bank zvládnout transakce, a není potřeba žádného skladování, přepravy, chrání, nebo audit kovu podpořit ji. Slovo vlády a přijetí měny na daních, dává mu hodnotu. Nicméně, protože většina vím, to vede k dalším problémům. Přesto, že má své výhody, které musí být zváženo proti němu problémů. Jako USD je nejpoužívanější fiat měny, bude použita jako příklad. Ne všechny fiat měn systémy jsou naprosto stejné, ale sdílejí většinu stejné výhody a nevýhody.

Pozitivní aspekty USD

 1. Je snadno přenášet, ukládat, a tvrzení. Není dostatek fyzické dolarů na světě, který pokrývá množství USD, která je „ve vlastnictví“, ale pokud chcete mít své peníze ve fyzické podobě, to trvá jen výlet do banky, aby si to.
 2. Teoreticky by to mít schopnost nafouknout a vyfouknout, podle potřeby, s cílem snížit dopad ekonomických problémů, a urychlit ekonomiku v dobách růstu. (Ať už to je pro či con závisí na vašem pohledu)
 3. Tím, že není vázána na zlato, měny, to uvolní kov, který bude použit pro komerční účely.
 4. Vzhledem k tomu, že není skutečně připojeny k ničemu fyzické, mělo by to být velmi dělitelná, flexibilní a digitálně použitelný.
 5. Zabrání bankám kolapsu kvůli vysokému počtu výběrů, kdy je poptávka po penězích je vysoká. (Znovu, toto se často uvádí jako profík, ale to je velmi debatoval)
 6. Proces vytváření Fiat, a systém půjčování a dluhů, kterou používá, také vytváří systém potřebný ke zpracování transakcí.

K mainsteam ekonomika dneška, které obecně podporují akce Federální rezervní systém a ministerstvo financí, jsou založeny na směsi neoklasické a Keynesian ekonomiky. Nicméně zdá se, že mají všechny zmeškané zprávy v jednom z John Maynard Keynes nejslavnějších citátů, i když je to docela jasné, "pokračujícím procesu inflace, vlády mohou zabavit, tajně a nepozorovaně, významnou část bohatství. Jejich občané tímto způsobem jsou nejen zabaví, ale zabavit svévolně, a zatímco proces ochuzuje mnoho, to vlastně obohacuje některé pohledu na tohoto nežádoucího přeskupení bohatství stávek nejen na bezpečnost, ale v důvěře v kapitálu. Stávající rozdělení bohatství.“

 • Při pokusu o regulaci množství peněz v oběhu, jsou zapotřebí období expanze a zúžení peněžní zásoby. Tato období jsou to, co způsobí, že „boomu“ a „bust“ vidíme tak často. Prostřednictvím těchto konjunktur a krachů, ty s velkým množstvím kapitálu mají schopnost během boomu masivně využívat, zvýšení jejich bohatství, stejně jako chránit během poprsí. Průměrný člověk, který nemá dostatek kapitálu tekuté nebo levné úvěry, těžit z boomu je rozdrcen během poprsí, což obecně způsobuje ekonomické recesi nějaké formy. Mince Stručná Evan Faggarthas píše o těchto „hospodářských cyklů“.
 • USD, nebo jakékoliv fiat měn, se opírá pouze slovem vládní a dluhu. Která může pojmout až v době prosperity, ale může mít za následek hyperinflace nebo ekonomický kolaps, pokud tlačil příliš daleko.
 • Zatímco USD je v současné době nejpoužívanější měny, alespoň v obchodním světě, to je odchylka od zlatého standardu ponechává zranitelný. Na vrcholu se, že tato sloučenina inflace je ilustrována shora vytváří bohatství propast, která ničí jakékoliv zdání „střední třídy“ a zároveň vytvářet iluzi hospodářského růstu pomocí velkých čísel. A „rekordní“ na akciovém trhu mnoho neznamená, pokud je možné, že vrcholem přičítána téměř úplně k inflaci.

  Ve skutečnosti, že akciový trh by měl dostat za „rekordní“ každý rok, že ekonomika i zbývající plochý. Nedosahující, která naznačují, že ekonomika je nízký výkon ve srovnání s předchozím obdobím.

  Bitcoin vs zlato - Zlatý standard

   

  Bitcoin byl založen na semi-rakouské ekonomické, liberálních myšlenek a mělo být něco, co se podobá digitální verzi zlata-couval hotovosti. To se podařilo v mnoha ohledech, s výjimkou stabilní hodnotu, ale to může přijít pouze s tradiční přijetí a času. Vím, že existuje mnoho rakouských ekonomů, liberálnosti, „Gold Bugs“, atd, že nesouhlasí s tím, ale při pohledu na kladných a záporných bodů za zlaté měny nebo měny zlata-couval, tam je určitě prostor pro zlepšení.

  Pozitivní aspekty měnu Gold opěradlem

  1. Zlato má základní hodnotu ze dvou důvodů: To je vzácné, a to je užitečné pro věci, od šperků k výrobě elektroniky pro léčivé systémy drog dodávky.
  2. Gold nemůže být vytvořen (alespoň ne bez vynaložení nákladově neúnosné množství energie). Jediný způsob, jak získat „novou“ zlato je to moje.
  3. Je snadné ověřit, že zlato je závazné, a relativně čistý, což je nezbytné pro kontrolu dodávky zlata a měny zlata-couval, nebo při výměně měny pro uvedený zlato.
  4. Měna gold-couval (jak dolar kdysi) umožňuje zlato, které mají být použity, aniž byste museli přepravit zlato sám.
  5. Zlatý-couval měna je odolný vůči manipulaci centrální banky, vlády nebo jiných mocných skupin.
  6. Gold-couval měna udržuje stabilní směnný kurz. Například, zatímco na zlatém standardu, který byl hodně z historie Spojených států, 1 trojská unce zlata byla v hodnotě $ 20,67. Výjimkou byl během občanské války, kdy vláda měla větší dluh, než by mohla splácet, a museli pozastavit platby ve zlatě a stříbře. Toto bylo obráceno po skončení války, a cena $ 20,67 zůstal až do 31. Ledna 1934, kdy byla podepsána FDR zákon Gold Reserve. Jednalo se o první krok směrem k USD dneška, a devalvaci dolaru o 40% přes noc, což má za $ 35 za unci zlata přepočítacího koeficientu.

  Nyní tyto body byly vždy závažný případ zlata-couval s měnou podle mého názoru. Tytéž body by se vztahovalo na měn krytých jiné drahé kovy, jako je platina nebo stříbro, stejně. Jak již bylo řečeno, zlato-backed měny mají záporné body, které je třeba přijmout.

  Negativní aspekty měnu Gold opěradlem

  1. Zlatý-couval měna musí být kompletně zálohovány množství zlata je řekl, aby reprezentoval, ale není tam žádný způsob, jak spolehlivě prokázat, že zlato existuje v dostatečném množství. Kontroly mohou být prováděny pravidelně, ale tyto audity mají stále kritický bod selhání v samotných auditorů. Lidé jsou úplatný. Takže, když to má odolnost proti manipulaci, která je uvedena v jeho klady, to může ještě být manipulována (Tam je snadno vidět příklad. USD tah od bytí gold-couval na fiat byl výsledkem manipulace s měnou.)
  2. Potřebná hromadění zlata podpořit měna udržuje ji byly použity v způsoby, které jsou skutečně užitečné. Dokonce i zlato, které není používán k zálohování měnu skončí s hodnotou, která je větší, než je používat v mnoha případech, a tudíž není nákladově efektivní používat. To je větším problémem dnes, se zvyšující se výrobou a lékařského využití zlata a jiných drahých kovů, než tomu bylo v minulosti.
  3. Náklady na skladování a chránit zlato, které zálohuje měnu je nehospodárné výdaje, a tam je ještě možnost krádeže, i když je nepravděpodobné, že bude úspěšný.
  4. Zlato je velmi dělitelná, ale ne dost dělitelná. Dokonce i když všechno zlato, které kdy byly ražené, která v roce 2013, byla myšlenka být mezi 155.000 a 171.000 tun, byla použita k zálohování měnu (což by bylo nemožné), pak každý člověk by jen mohl vlastnit nepatrné množství. Uvedení rozdělení bohatství stranou, kdyby každý člověk na Zemi vlastnil stejné množství, že by fungovat na ~.7 -.8 uncí zlata na osobu. Ve skutečnosti, drtivá většina lidí bude mít pouze nárok na nepatrný zlomek této částky.
  5. V digitálním světě, ve kterém žijeme dnes, a to i s měnou zlata-couval na místě, stále existuje potřeba obří zpracování transakcí síti. Tato síť, postavená na centralizované, zlata-couval s měnou, zvyšuje náklady na veškeré zboží a služby.
  6. V dobách krajní nouzi, jako za války, ekonomika dané země může být zcela zastavil dluhem vyšším než je to zlaté rezervy. Dal jsem to v negativním seznamu, protože je obecně vnímána jako takové, ale mimo výjimečných okolností, jako nevyhnutelnou válku, není žádný důvod, že země by měla mít větší dluh, než to může platit.
  7. Jako blázen, protože to vypadá, že je legitimní možnost, že zlato, spolu s stříbra, platiny a dalších vzácných prvků, brzy bude možné získat v mnohem větším množství. Několik společností, jako Planetary Resources, se opírají o velmi bohatých jedinců a plán důlních asteroidů. Ano, důl asteroidy. Zatímco většina lidí si myslí, asteroidy jsou velké kusy horniny, a většinou jsou, ale jsou také plněné kovem. Dokonce i malé, S-typu asteroidaround 10 metrů široký by měly obsahovat v průměru, 1,433,000 liber kovu, s ~ 110 liber, že být vzácných kovů. Některé větší asteroidy, které byly zkoumány se očekává, že mají biliony dolarů v hodnotě z drahých kovů.

  Při pohledu na negativní aspekty měny zlata-couval, že je snadné pochopit, proč fiat je populární. Zlato bylo velmi efektivní měnový systém pro hodně z lidské historie, kdy se použije přímo, ale ve stále více propojeném světě, je velmi těžkopádný. Také, jak již bylo zmíněno, války často dal země do dluhů, které nejsou schopny zaplatit. Různé malé války v pozdních 1800s a brzy 190ss, stejně jako první světová válka, to udělal zemích po celé Evropě. Fiat byl jejich „řešení“ k tomuto, a USA následovaly během Velké hospodářské krize.

  Bitcoin je Blockchain a budoucnost peněz

   

  Bitcoin je revoluce

  Bez ohledu na to, co se stane v blízké budoucnosti, protože blockchain. Blockchain poskytuje možnost digitalizovat peníze způsobem, který nepotřebuje ústřední orgán vytvořit to, ani to potřebují 3. Stranu, aby působit jako prostředník pro transakce. Samozřejmě, dokud Bitcoin, nebo nějaký jiný digitální měně, je akceptován natolik široce, aby se odstranil riziko z přímého přijetí pak to bude i nadále vázána k ostatním měnám, což ovšem přináší nutnost platební procesor, nebo měny výměníku, aby se usnadnilo transakce, Přesto, že se jedná o problém, který se bude zabývat se zvýšenou přijetí a dalšího rozvoje sítě.

  Klady a zápory pro Bitcoin jsou velmi odlišné od těch, zlata a dolaru. Trvá to nejlepší z obou měn a vyřízne špatná:

  Pozitivní aspekty Bitcoin

  1. Bitcoin byl postaven v nedostatku a užitečnosti, že podle mého názoru, převyšuje zlata. Zatímco zlato má mnoho průmyslových využití, což mu dává inherentní hodnotu, využití zlata jako měnu nebo zásoba hodnoty, může omezit jak nákladově efektivní je použít v mnoha produktech. Bitcoin má užitečnost, která nezasahuje do průmyslu. Výpočetní výkon v Bitcoin síť je v kombinaci s blockchain poskytuje veřejnou knihu, kterou lze snadno použít pro účely účetnictví, automaticky ověřuje platnost každé transakci je, brání proti padělání, a poskytuje platformu pro vytváření složitějších struktur dál. Tyto schopnosti lze dosáhnout pouze s tradiční měnu pomocí firmy, které prodávají služby, nebo pro podniky, od najímání zaměstnanců s nimi pracovat.
  2. Bitcoin nemůže být skutečně manipulovat. Zatímco současná hodnota Bitcoin mohou být předmětem manipulace ze strany bohatých jednotlivců, jako je celkový „tržní kapitalizace“ je stále dost nízká, aby tato skutečná dodávka bitcoins nemůže. To znamená, že nebudou změněny základní pravidla, ani se určité skupiny mít zvláštní výhody ve srovnání s měnou. Spíše než měně, která je řízena malou skupinou jednotlivců, je to měna, která je řízena na základě konsensu všech zúčastněných.
  3. Bitcoin transakce jsou okamžité. Když je odeslána Bitcoin transakce okamžitě začne šířit po síti. Příjemce je vidět, že se jim dostalo transakci okamžitě nebo během několika vteřin. Poté, co bylo plně potvrzeno, že by bylo statisticky nepravděpodobné, aby mohla být neplatná. Řekl bych, že není možné, ale není to tak úplně pravda. Nicméně, po několika potvrzení, je více pravděpodobné, že vyhrát v loterii, než se transakce ukáže být neplatné.
  4. Bitcoin transakce jsou nevratné. Tenhle je dvousečný meč, alespoň v současné době. I když se eliminuje riziko nabíjecích nezdary, které v současné době trápí on-line obchodníků a řídit se náklady na veškeré zboží pro každého, ale také umožňuje nepoctivých obchodníkům přijímat bitcoins, pak neposkytují služby či zboží, slíbil. Nicméně, Nevýhodou je většinou omezen na méně známých, nebo anonymních obchodníků, protože je stále nezákonné, jak toho dosáhnout, a větší obchodníci mají pověst udržovat. Různé skupiny se pracuje na řešení tohoto problému, přičemž nejpravděpodobnější odpovědí je decentralizovaný escrow a / nebo rozhodčí systém.
  5. Bitcoin je transparentní. Důvod, proč jsem si učinit některé z výše uvedenými podmínkami, je prostě proto, že tam není nic skryto s Bitcoin. Na rozdíl od dolaru, kde je vnitřní fungování Fed a co budou dělat s měnou, nebo dokonce zlato, protože je obtížné provést přesný úsudek o tom, jak je v současné době k dispozici tolik zlata, nebo může být v budoucnu k dispozici, Bitcoin má parametry jsou známy. Kód, který síť Bitcoin je postaven na open source, takže každý se schopností čtení kódu je možnost tak učinit, a tento kód určuje vše o Bitcoin. Celkový počet mincí, jak se transakce manipuluje, nebo co se stane v každém hypotetickém scénáři může být zkoumána. Dokonce i změny v kódu může být navržena a přijata v případě, že celá síť dosahuje konsensu, jak již bylo uvedeno, a tyto změny mohou být navrženy a testovány mimo síť, kdokoli.
  6. Bitcoin je nejúčinnější systém pro zpracování transakcí, kdy byla vytvořena. Vzhledem k tomu, kniha je řešen pomocí počítačů, a způsob, jakým transakce jsou zpracovány a zaznamenány je založen na matematice, je to vždy ověřitelné, a nepodléhá chyb. Tento automatický proces je účinnější než jakýkoli systém zpracování plateb, který se spoléhá na člověka k analýze, protože nemusí platit za tradiční práci. Pouze horníci musí být zaplaceno, a lidé jsou obvykle ochotni provozovat těžební stroje tak dlouho, dokud jejich příjmy jsou ještě o něco výše na údržbu a náklady na energii. To je důvod, proč blockchain a kryptoměna, bude budoucnost, a to i v případě, Bitcoin je vyměnit. Účinnost systému nemůže být uzavřeno s výjimkou, případně, další decentralizované, automatický systém.
  7. Bitcoin je nekonečně dělitelná. V současné době, 1 Bitcoin lze rozdělit jen dolů do 100,000,000 menších jednotek, které jsou známé jako satoshis. Nicméně, toto omezení není vytesané do kamene. Pokud se na nějakém místě, více než 2.100.000.000.000.000 nebo 2,1 biliard, je zapotřebí jednotek měny, pak by to nemělo být obtížné, aby měna se člení do jiného desetinné čárky nebo dva.

  Smyslem toho všeho je poukázat na fatální chyby, které vidím v fiat měn, stejně jako měny se zlatým bázi, a zároveň ukazuje, proč si myslím, Bitcoin nebo jiný kryptoměna, se nakonec stane normou.

  Fiat velká chyba je v centrálním řízením a inflace. Lidé jsou porušitelné, a ty, které jsou u moci přesvědčen většinu světa, které mírný růst každý rok je dobrá věc. To je na půli cesty pravda. Mírné inflace je normální pro měnu, v době, a deflace je normální pro měnu, jindy. Inflace, složené meziroční nárůst, je jednoduše krádež. Je to způsob, jak ukrást bohatství obyvatel, pomocí matematiky, a to způsobem, který není snadno patrné v krátkodobém horizontu. Nicméně, to je neuvěřitelně silný v průběhu času.

  Gold velká chyba je to také jeho pevnost. To je užitečné, těžký, dělitelné, pružná, a nemohou být účinně produkován. V non-digitálním světě s ekonomikami, které jsou méně propojené, to je úžasné měna. Tam je důvod, že to byla měna výběru, spolu s stříbra a jiných drahých, užitečných kovů, po tisíce let. Bohužel, to nemůže držet krok s technologií... Nebo možná technologie nemůže držet krok s jeho potřebami. Bez způsob, jak okamžitě přepravovat zlato z člověka na člověka, což je nemožné, aniž by nějaký neuvěřitelný průlom což má za následek teleportace, pak náklady na dopravu, nebo spoléhání se na centrální trezorů na uložení zlata, zůstává otázkou. Poté zlato samo o sobě je tak vhodný pro většinu technologií jsme spoléhat na dnes, stejně jako technologie, která je vyvíjen, že naše zlato zdroj je skutečně zapotřebí pro průmyslové účely. Poprvé v historii, lidé jsou ve skutečnosti „náročné“ zlato.

  Bitcoin vyhýbá tyto nedostatky tím, že decentralizovaná a transparentní, jakož i poskytnutí prospěšnost při blockchain, a Bitcoin miningpower zálohovat síť. Má před sebou dlouhou cestu? Tak určitě. Mnoho otázek třeba řešit. Naštěstí problémy s Bitcoin nejsou součástí systému, nebo měna, samy o sobě. Místo toho, problémy jsou řešitelné s dalším vývojem a inovacemi. Tak či onak, kryptoměna, nebo něco podobného, ​​bude budoucnost. Nedojde-li k nějaké neuvěřitelné katastrofu, která nastaví lidstvo, technologii a civilizaci zpět výrazně, pak musíme digitalizovat měnu. S takový účinný systém vyvinutý, že je schopen dělat jen to, že staré metody manipulace s měnou se zdá pravděpodobné, že jít cestou koně a kočárek.

  Související zprávy

  
  Post Dogecoin

  14 úžasných Bitcoin startupů

  Post Dogecoin

  Za kohoutky

  Post Dogecoin

  18 úžasných Bitcoin Memes

  Post Dogecoin

  10 úžasných Bitcoin triček a doplňků

  Post Dogecoin

  Úvod do Myriadcoin a stručná historie měny

  Post Dogecoin

  8 Lékaři, kteří se budete cítit lépe výměnou za Bitcoins

  Post Dogecoin

  Segwit proti Bitcoin Unlimited a Bitcoins Fork vysvětlil jednoduše

  Post Dogecoin

  Mince Brief Site Update: Velké změny přicházejí

  Post Dogecoin

  Sbírka 15 nejlepších Bitcoin karikatur

  Post Dogecoin

  Kdo je Satoshi Nakamoto? Infographic

  Post Dogecoin

  BTC pro nováčky: porozumění Bitcoinům a jak je vydělat Infographic

  Post Dogecoin

  Top 9: oblíbené drogy Bitcoiners používající Silk Road