Problémy s Bitcoin | Czech.Lamareschale.org

Problémy s Bitcoin

Problémy s Bitcoin

Bitcoin je revoluční technologie, která je již mění svět - ale to není dokonalé. Nejpozoruhodnější jsou jeho jednoduchost použití otázek, které by mohly dělat přijetí mainstream obtížné, ne-li nemožné. Níže jsou uvedeny některé z existujících vad Bitcoin a jeho praktického využití.

load...
 • Bitcoin je těžké pochopit,

  Bitcoin je čistě digitální existence, novost a technické složitosti jsou velké překážky pro většinu lidí. Mnoho lidí (zejména starší generace), boj s tím, že není možné uspořádat Bitcoin ve svých rukou. Nebo že nepochází z banky, firmy, nebo vlády. Účast na Bitcoin vyžaduje počítač nebo zařízení. A dávat do hloubky vysvětlení toho, jak funguje Bitcoin na netechnické posluchači je mohli nechat s lesklým očima pohledem. Tyto překážky vstupu na trh přispět k nevědomosti, dezinformace a nedůvěry pro ty nový pro Bitcoin.

  load...

  Typicky, jeden soubor v počítači Bitcoin uživatele je hlavním klíčem k přístupu k bitcoins daného uživatele. Je-li tato peněženka soubor ke ztrátě nebo odcizení, všechny bitcoins dané osoby jsou s největší pravděpodobností navždy pryč.

  Šifrované peněženky? Studené úložiště? BIP0038? Bitcoin bezpečnostní terminologie zní jako další jazyk pro laika. Učení osvědčené postupy pro ochranu něčí bitcoins může být ohromující.

  Mnoho online peněženka služby a podniky byly založeny složit bezpečnostní požadavky od uživatele. Lidé se mohou uložit své bitcoins se službou, abychom se vyhnuli zabezpečit a zálohovat své Bitcoin peněženky. Zatím využívání těchto služeb stále vyžaduje základní znalosti o počítačové bezpečnosti, jako je používání silných hesel a dvoufaktorovou autentizaci, aby se zabránilo neoprávněnému přístupu k účtu. Navíc tyto služby v soukromém sektoru jsou neustále terčem útočníků, a některé z nich byly úspěšně nabourat a měl uživatel uloženy bitcoins ukraden. Primární problém s těmito službami je důvěra: Je-li uložení bitcoins s někým jiným, je třeba jim věřit bezpečně držet své finanční prostředky (podobně jako v bance). Bohužel, tam už mnoho příkladů operátorů Bitcoin služba spuštěna off s bitcoins vkladatelů.

  load...

  V tomto ohledu Bitcoin je podobný nekrytých peněz. Volitelně lze věřit 3rd Party, stejně jako banky nebo online peněženky, pro ukládání finančních prostředků. Ale tato důvěra je konečná: provozovatelé služeb Bitcoin mohl snadno utéct s vašimi bitcoins. Nebo banka mohla zavést bail-in politiky a zabavit hotovost vkladatelů.

  Jeden rozdíl je, že mnohé banky jsou podporovány vládními pojišťoven na krytí uzávěry, bankovní běhy a krádeže, přičemž nejsou známy žádné Bitcoin poskytovatelé peněženka mít nějaký druh pojištění vkladů. Banky by mohly spolehnout na vládu a státní pokladny je vylévat v případě platební neschopnosti. Zatím protiargumenty byly provedeny, že tyto pojišťovny agentury nemají dostatečné finanční prostředky na úhradu vkladů, nebo rozsáhlé úvěry od státních pokladen ke krytí pohledávek by vedlo k hyperinflaci.

  ->
 • Bitcoin je pomalý a nepraktický pro maloobchodní transakce

  Poté, co nová transakce se vysílá do sítě Bitcoin je obvykle viditelné pro příjemce během několika sekund. Ale v některých případech to může trvat několik minut, než se transakce cestovat přes síť a dosáhnout spojení příjemce, což způsobuje nepohodlné čekat na obou kupujícím a prodávajícím.

  Navíc, pokud kupující souhlasí s tím, aby čekat asi hodinu za transakce, které mají být dostatečně potvrzeno, prodej fyzických a digitálních čísla jsou náchylné k double-strávit útoky. Zlo kupující mohl vysílat dva protichůdné transakcí pomocí stejných bitcoins současně: jeden zaplatit prodávajícímu, a druhou transakci zaplatit sami. Prodávající mohli vidět první transakci na počátku, a zvážit pořadí zaplatil, aniž by čekal na transakci potvrdit, a umožnit kupujícímu chodit ven ze dveří s položkou. Pak druhý transakce dojde k trvalému potvrzeno v blockchain po faktu, vyvrátit první transakci! V takovém případě je prodávající je v podstatě obětí krádeže.

  Současné řešení pro tento scénář je pro obchodníky použít strana Bitcoin poskytovatele 3. Platebních služeb, jako je zpracování bitpay.comto rukojeti transakcí. Bitpay absorbuje veškeré dvojí riziko útrat obchodníka a tvrdí, že má „zkušené nula případů platebních podvodů“. I když to není úplně jasné, jak Bitpay zmírňuje dvoulůžkové útratu útoky, odhaduje se, že Bitcoin platebních služeb, jako jsou tyto, jsou dobře připojeny k síti Bitcoin prostřednictvím velkého počtu Bitcoin uzlů po celém světě, které pomáhají při odhalování dvojité útraty útoky.

  Jedním z řešení by mohlo být zavedení klientského softwaru Bitcoin které lze připojit (třeba přes Bluetooth nebo NFC) přímo do příjemce peer a předá transakci na ně, stejně jako pro celý Bitcoin síti.

  ->
 • Bitcoin nemá žádnou vestavěnou ochranu spotřebitele

  Společnosti vydávající kreditní karty a zpracování plateb společnosti (jako je PayPal) mohou chránit zákazníky před podvodným prodejcům s chargebacks. V případě, že spotřebitel je nákup pomocí platebního procesoru služby, a je schopna prokázat, že jsem byl ošizen nedůvěryhodný prodejce, bude zpracování platby společnost často vrátí kupujícímu své finanční prostředky.

  Bitcoin neposkytuje žádnou takovou ochranu: transakce jsou nevratné, takže kupující musí věřit, že prodávající dodat. Mnoho uživatelů Bitcoin říci, že se jedná o funkce, ne slabost, a prostě vyžaduje, aby kupující dělat svou due diligence před odesláním prodávajícímu své peníze. Plus, nevratné transakce chránit prodejce před podvodnými chargebacks.

 • Bitcoin má technické nedostatky náchylné k organizovaných útoků

  Sybil útoků, 51% útoků a Denial of Service attacksare není schopen „lámání Bitcoin“, ale může dočasně narušit uzlů v síti nebo umožňují dvojité transakcí utratit. Stáhl organizované útoky na velkém měřítku by vyžadovalo hodně drahé výpočetním výkonem a stává se stále více nepravděpodobné, jak stále více a více poctivé uzly a horníci připojit k síti. Jak přesto, tam byli žádný známý rozšířený výpadek nebo dvojité výdaje v důsledku těchto typů útoků.

  Naleznete v Bitcoin Wiki je „Slabé“ pagefor celý seznam zranitelností.

Bitcoin není pro každého... Zatím

Bitcoin byl navržen tak, aby trustless: nemusíte umístit svou důvěru v ústřední orgán vytvářet, distribuovat a spravovat peníze. Boční ovlivnit je, že Bitcoin vyžaduje větší odpovědnost od koncového uživatele, aby se znalosti o jejích vlastnostech a bezpečné používání. A protože Bitcoin je zcela nový a složitý nápad, bude to nějaký čas trvat, pro většinu lidí.

Ale to poznání nemusí být absolutní; můžete si vybrat věřit 3rd strany zvládnout technicky povinnosti hloubkové pro vás (stejně jako mnoho lidí se rozhodnete používat PayPal, bankovní převod služby a banky zajistit, zpracovat a předat své peníze). Nové podniky a podnikateli budují tyto typy infrastruktury opravit některé z výše uvedených slabých stránek a aby Bitcoin více přístupný veřejnosti.

Používáte-li některou z těchto služeb, ujistěte se, že má důvěryhodné reputaci jako první. Google hovno z nich zjistit věci, jako je:

 • Kde je služba umístěna?
 • Mají zveřejnit fyzickou adresu?
 • Mají zveřejnit svou identitu, nebo jsou v provozu anonymně?
 • Co ostatní lidé říkají o nich na fórech a názory?

Pointa je, že Bitcoin je stále velmi nové, a mělo by být považováno za experiment. Lidé, kteří ještě nejsou spokojeni s problematikou zabývat výše asi neměl používat Bitcoin.

Bitcoin Video Crash Course

Více než 99% obyvatel o Bitcoin. Jeden e-mail denně po dobu 7 dní, krátké a vzdělávací (zaručena). 

load...

Související zprávy


Post Bitcoin

Bitcoin Základy vysvětleny: ABCs BTC

Post Bitcoin

Jak koupit Ethereum - průvodce rychlým začátkem

Post Bitcoin

Jak koupit Bitcoins z burzy

Post Bitcoin

Je Roß Ulbricht Silk Road příčinou obrany?

Post Bitcoin

Proč Bitcoin jde dolů?

Post Bitcoin

Investice Union Square do společnosti Coinbase se jeví jako úspěšné rozhodnutí

Post Bitcoin

Op-Ed: Nepotřebujeme Bitcoin Foundation

Post Bitcoin

Deflace Část 2: Je bitová cenová deflace dobrá nebo špatná?

Post Bitcoin

Pošlete nebo obdržíte vaše Bitcoins v systému iOS s Gliph

Post Bitcoin

5 způsobů, jak koupit Bitcoin s Paypal - Scams a Legit způsoby

Post Bitcoin

Bezprecedentní: Bitcoin Mining Network překračuje 100 PH

Post Bitcoin

Ashley Madison úniky: co dělat, když čelí Bitcoin vydírání