Začínáme s aplikací Bitcoin | Czech.Lamareschale.org

Začínáme s aplikací Bitcoin

Začínáme s aplikací Bitcoin

Připraveni začít používat Bitcoin? Pojďme přes nezbytné kroky za předpokladu, že máte základní znalosti o tom, co Bitcoin je a jak to funguje.

Prvním krokem je dostat Bitcoin peněženku, takže můžete přijímat a odesílat bitcoins.

load...

Co to sakra je Bitcoin Wallet a proč já bych jedno?

Pokud si nevíte, co je to peněženka je ještě, viz odpověď na straně běžných otázek.

Volba peněženka

Existují 3 hlavní typy Bitcoin peněženky k dispozici, z nichž každý má své vlastní výhody a nevýhody:

 • Software walletsstore vaše bitcoins na zařízení a umožňují snadné výdajů a přijímání, ale mohou být náchylné ke ztrátě, pokud je vaše peněženka není zálohovat nebo vaše zařízení je ohrožena hackery.
 • load...
 • Hostitelem walletsare provozován společností 3. Stran, a zatímco jejich prohlížeče a mobilní aplikace založené na peněženky jsou snadno použitelné, musíte důvěřovat společnosti i jejich platformu, aby se vaše bitcoins bezpečí.
 • Fyzikální walletskeep prostředky chráněny jejich ukládání v režimu offline na fyzickém médiu, jako je papír. Je snadné přijmout bitcoins s fyzickou peněženku, ale je utratit, je nutné importovat do software nebo hostované peněženky připojeného k internetu.

Klíčem k výběru správného peněženku je zjistit, jak máte v plánu používat Bitcoin.

 • Jste na zbrusu nové Bitcoin a jen chcete rychle vyzkoušet vody? Potom Electrum nebo Multibit je asi nejlepší, protože jsou tenké clientsoftware peněženky, které běží na vašem zařízení, a nevyžadují 15GB + of blockchain údajů, které mají být staženy.
 • load...
 • Dáváte přednost někomu jinému, aby zvládnout zabezpečení vašich bitcoins? Použijte hostované peněženku službu, která může být instalace snadno a přístupné přes internetový prohlížeč nebo mobilní aplikace.
 • Chcete bezpečně ukrývat pryč tolik bitcoins, jak můžete, aniž by bylo nutné jim věnovat často? Pak storage v režimu offline software peněženka jako zbrojnice či fyzické papírové peněženky může být tou nejlepší volbou.
 • Vy jste technicky zdatní a raději ukládat kladkostroje v počítači? Bitcoin-Qt a zbrojnice jak stáhnout a analyzovat celý blok řetězce, namísto spoléhání se na serveru 3. Strany poskytnout zkrácený dat. Ujistěte se, že máte dostatek místa na disku navíc, aby se přizpůsobila celý blockchain, který je v současné době asi 16 GB a roste.

Nejste omezeni na jeden typ peněženky; máte možnost mít tolik peněženky, jak chcete. Praktický přístup, který vyvažuje pohodlí a bezpečnost je mít 2 oddělené peněženky, podobně jako běžný účet a spořicí účet. Tyto kontrolní funkce účtu jako on-line „horké“ peněženky pro výdaje a přijímání, a odkázaný typicky být buď software walletor hostované peněženku. Spořicí účet peněženka by byla ponechána v režimu offline jako „studené“ peněženku a slouží hlavně příjem (ale někdy tráví) bitcoins.

Důležité

Mějte na paměti, pokud vaše peněženka není nikdy ztracen nebo ukraden, se vaše bitcoins jsou nenávratně pryč. Takže mějte peněženku v tajnosti a bezpečné.

Seznam Software peněženky

Softwarové peněženky ukládat své finanční prostředky přímo na zařízení v podobě souboru s úschovnou (obvykle s názvem wallet.dat). Obsahuje soukromé klíče, které umožňují prokázat vlastnictví svých bitcoins a utratit je. Pokud je vaše peněženka soubor je stále ztracen, poškozen, nepřístupné pro vás, nebo získat zloděj, bude vaše bitcoins navždy pryč.

Pokud jste nainstalovali jakýkoli software výše, postupujte podle doporučených tipů níže chránit jakékoliv bitcoins v současné době mají, nebo dostane v budoucnu.

  Zálohovat vaší peněženky souboru

  Softwarové peněženky také vám umožní zálohovat nebo exportovat peněženka soubor / soukromých klíčů. To má zásadní význam: zálohování peněženku soubor do jiného zařízení nebo papírové peněženku chrání proti výpadku pevného disku či ztrátě vašeho zařízení. Je to nejlepší, aby se více záloh a ukládat je na různých místech; například zálohování peněženku soubor na více USB disky a uvedení jednoho do bezpečnostní schránky, odesílání jiný do důvěryhodného přítele nebo člena rodiny, a tak dále. Zálohy mohou být také šifrovány pro další vrstvu zabezpečení.

  Poznámka: Pokud používáte elektron, nemusíte ručně zálohovat svou peněženku soubor, protože si můžete jej obnovit pomocí semen frázi. Jen se ujistěte, aby se vaše semen frázi bezpečí.

  Poznámka: Pokud používáte Multibitové nebo Bitcoin-Qt, budete muset zálohovat peněženku soubor po každých 100 trávit nebo přijímat transakce

  Tyto peněženky pre-generovat 100 skryté změny adresy, které se používají k odeslání remainder částky. Pokud tomu tak není zálohovány pravidelně, soukromé klíče pro tyto změny adresy nemusí být k dispozici při obnovení ze zálohy.

  Šifrování peněženku soubor

  Všechny softwarové peněženky výše mají schopnost bezpečně zašifrovat svou peněženku soubor (aka soukromé klíče) s přístupovým heslem. Zašifruje peněženku soubor přidává další vrstvu ochrany. V případě, že je váš počítač hacknutý, odcizení, nebo propadlé, vaše bitcoins nelze vynaložit bez vašeho hesla. Ujistěte se, že vybrat si dostatečně silné passphrase, že nebudete zapomenout. Rozhodnete-li se zapsat své přístupové heslo, uložte jej na bezpečné místo. Ale pozor: v případě, že heslo je někdy ztratili nebo zapomněli, ztratíte všechny své bitcoins v peněžence (to se stalo pro mnoho lidí v minulosti).

Seznam hostovaných peněženky

Hostované peněženky zvládnout zabezpečení, ukládání a zálohování vaši peněženku na internetu. I když tento druh služby nabízí mnoho výhod, stále existují opatření byste měli vzít s cílem maximalizovat bezpečnost svých peněz.

  Umožnit dvoufaktorovou autentizaci na účtu

  Všechny renomované hostované peněženka služby budou mít funkci s dvoufaktorovou autentizaci dodatečně zabezpečit svůj účet. Pokud tomu tak není, pak se nepoužívají své služby. Dvoufaktorová autentizace umožňuje dodatečný požadavek použití kódovým jednorázovou která má být předložena při přihlášení ke službě nebo pokus o odeslání finančních prostředků. Toto heslo je generováno mobilním telefonem (nebo jiného zařízení) specificky pouze pro váš účet. Bez přístupu k této zvláštní přístupový kód, bude zloděj nebude mít přístup k vašemu účtu, i když vědí, že váš účet přihlašovací údaje a hesla.

  Neskladujte velké množství Bitcoin na hostované peněženku

  Je třeba opatrnosti při ukládání bitcoins s 3rd party. Vždycky je tu šance, že váš účet mohl být hacknutý nebo služba by mohla ztratit nebo ukrást Bitcoin vklady, které patří k jejich uživatelům, z nichž oba se již stalo mnohokrát s hostovanými peněženky služby v minulosti.

  Zálohovat vaší peněženky souboru

  Pokud vaše hostované peněženka vám umožňuje exportovat soukromé klíče, měli byste tak učinit a bezpečně ukládat, například na USB zařízení nebo papírové peněženku. Mít svůj vlastní klíče k dispozici pro vás dodává určitou pojistku v případě, že hostované služby Peněženka jde poprsí.

Seznam fyzických peněženky

Můžete zjistit zůstatek vaší peněženky je pomocí je veřejný klíč (aka adresa)

Používat služby online (jako blockchain.info) ke sledování veřejnou adresu, nebo aplikaci Bitcoin na svém mobilním zařízení skenovat QR kód veřejnou adresou Vašeho příspěvku Peněženka (QR kód je čtverec vzorovaných černých a bílých mezer). Například Scanbook (Android + iOS) a Blockchain (Android) mohou oba sledovat rovnováhu vaší peněžence jen tím, že skenování QR kódu.

Léčit fyzické peněženky, jako jsou hotovosti

Každý, kdo ho získá (či dokonce vidí obraz svého soukromého klíče) můžete strávit bitcoins, tak skrývat a chránit svou peněženku před zvědavýma očima. Výjimkou z tohoto pravidla je, pokud jste BIP38 zašifrována svou fyzickou peněženku. Toto šifrování vyžaduje přístupové heslo dešifrovat soukromý klíč a strávit bitcoins z peněženky.

Chránit papírové peněženky od vody

V případě, že inkoust tištěného kódu nebo soukromým klíčem QR poškozen a nečitelný, budou ztraceny veškeré bitcoins uložené na peněženku. Zapečetit svůj papíru peněženku v plastovém sáčku nebo kabát to s hydroizolační sprej.

Je to nejbezpečnější generovat svou peněženku na čistý, off-line počítače

Počítače, které byly široce používány k prohlížení internetu, jsou náchylnější k malware, který by mohl potenciálně ukrást peněženku, jakmile to vygenerován. Nejbezpečnější způsob, jak generovat offline papíru peněženku je instalace nového operačního systému v počítači, který není připojen k internetu, dát javascript generátor kódu na něm (tj pomocí zařízení USB) a spustit kód v režimu offline prohlížeče, Pro více informací najdete v příručce pro nastavení v tabulce výše.

Více paper peněženka bezpečnostní opatření na bitcoinpaperwallet.com/#security.

Příjem Bitcoins

Gratulace! Pokud jste se až sem, měli byste nyní mít Bitcoin peněženku své vlastní, a je připraven na nějaké bitcoins.

Pro příjem bitcoins od někoho, které potřebují znát své Bitcoin adresu. V závislosti na vaší peněžence, měli byste nyní mít alespoň 1 Bitcoin adresu. Pokud jste nainstalovali software peněženku, nebo používáte hostovaný peněženku, by měla být vaše adresa je uvedeno na kartě „Přijmout“, nebo podobně pojmenovaný tab. Vaše adresa bude řada čísel a písmen. Například níže je Electrum peněženka je „Příjem“ Karta zobrazeno 5 automaticky generované adresy:

Odesláním adresy s jinými lidmi může být provedeno pomocí jednoduchého kopírovat / vložit do e-mailu, rychlé zprávy nebo do HTML na své webové stránky.

Pokud používáte papír walletor softwarový peněženku pro mobilní zařízení, vaše adresa (aka veřejný klíč), bude pravděpodobně zobrazen jako QR kód, například takto:

Váš QR kód lze snímat pomocí mobilního telefonu pomocí aplikace Bitcoin dostat svou adresu. Například Scanbook (Android + iOS) a Blockchain (Android) mohou oba číst QR kódy na papíře peněženky, zkopírovat adresy do schránky zařízení a sledovat jejich bilancí.

Jak dlouho trvá Transaction

Bitcoin transakce obvykle trvá jen několik sekund, které mají být vysílány po síti. To znamená, že pokud používáte softwarový peněženku, a to běží na vašem zařízení nebo na počítači, měli byste být upozorněni okamžitě příchozí transakce, pokud je to poslal. Ale to není nutné, aby váš software peněženka být v provozu přijímat transakce. I když je vaše peněženka software zavřený, příchozí bitcoins bude stále připsány na Vaši adresu, a to se ukáže při příštím spuštění se svou peněženku.

Na softwarové peněženku, můžete zobrazit příchozí a odchozí transakce na „Historie“ nebo „operací“ na kartě rozhraní. Zobrazí se informace pro každou transakci vaší peněženky, jako je částka, který je příjemcem adresa, datum, tekoucí rovnováhy a počet potvrzení. Například níže je ukázkou kartě „Historie“ elektron je:

Počet potvrzení může být důležité. To znamená, kolik bloky byly přidány do bloku řetězec od uskutečnil přidán. Čím více potvrzení, které se objevily, tím více trvalé transakce se považuje. Zero potvrzení je počáteční stav transakce vysílán na síti a měly by být považovány za nezpracované. Jeden potvrzení se považuje nejprve zpracovány, a může trvat asi 10 minut dojít. Šest potvrzení je obecně považován za trvalé a nevratné, a obvykle zabere asi hodinu.

Poznámka o ochraně osobních údajů

Které pomohou udržet si svou sladění osobního peněženku, je to nejlepší, vytvářet a používat nové Bitcoin adresu pro každou příchozí transakce. To je mnohem těžší pro každého, kdo k vyhledávání váš celkový zůstatek Bitcoin.

Získání Váš první Bitcoins

Existuje několik služeb, které rozdávat malé množství bitcoins zdarma. Obvykle přicházejí s úlovky, a množství volného Bitcoin je nepatrný, takže nemám opravdu je doporučit. Ale pokud opravdu chcete zkusit, tady je několik z nich:

 • Daily Bitcoins- platí malé množství BTC-li dokončení CAPTCHA.
 • Trybtc.com - zábava rozhraní, ale vyžaduje, abyste se zaregistrovat na bezplatné coinbase.comaccount dostat zlomek Bitcoin.
 • Bitcoin Street Faucet- vyžaduje váš mobilní telefonní číslo a svůj souhlas s 2 Reklama textových zpráv za měsíc.

Navštivte tento web je „Jak mohu dostat Bitcoins?“ Stránky pro nejlepší místa k nákupu, vydělat, a obchodní bitcoins.

Výdajové a odesílání Bitcoins

Posílání bitcoins na někoho jiného pomocí software nebo hostované peněženka je jednoduchý proces. Kromě vaší peněženky a nějaké množství Bitcoin, budete potřebovat dvě věci:

  Připojení k internetu

  Bitcoin adresy patřící k příjemci

Pokud používáte počítač, adresa Bitcoin příjemce může být kopírovat / vložit z e-mailu, webové stránky, nebo rychlé zprávy. Pokud používáte mobilní zařízení s Bitcoin peněženku a dělá obchod-osobně, můžete skenovat Bitcoin Adresa QR kód příjemce z vlastního mobilního zařízení nebo papírové peněženku.

Jakmile budete mít adresu příjemce, přejděte na kartu „Odeslat“ z Bitcoin peněženky rozhraní. Vstoupit v adrese, částky a volitelný štítek, který vám pomůže identifikovat transakce a příjemce. Níže je uveden příklad toho Electrum klienta „Odeslat“ kartu rozhraní:

Důležité

Dvakrát zkontrolujte adresu a částku, kterou jste zadali, je správná, než narazí na tlačítko „Odeslat“. I když jsou vaše peněženka software vám zabrání odesílání, pokud jste náhodou typo adresu (Bitcoin adresy mají vestavěný kontrolní součty, aby se zabránilo odesílání nesprávné adresy), si přesto chcete, aby se ujistil, že jste odesílání na správné adrese, a nikoli pro některé jiné nezamýšlený adresu. Vaše peněženka vás nemůže chránit před tímto druhem omylem. Totéž platí i pro částky - ujistěte, že jste zadali přesnou částku, kterou chcete utratit. Bitcoin transakce nelze vrátit zpět a může být vrácena pouze v případě, že příjemce rozhodne poslat bitcoins zpět k vám.

Odesílání z peněženky Paper

Pokud používáte papírovou tašku, tráví bitcoins je trochu složitější. Podívejte se na mé samostatným průvodcem na trávení bitcoins v papírovém peněžence.

Vítejte na Bitcoin a kryptoměna

Doufejme, že tato informace pomohla vám začít jako nový uživatel Bitcoin. Máte-li další dotazy, naleznete na společný Questionssection nebo se obraťte na mě.

Bitcoin Video Crash Course

Více než 99% obyvatel o Bitcoin. Jeden e-mail denně po dobu 7 dní, krátké a vzdělávací (zaručena). 

load...

Související zprávy


Post Bitcoin

5 výzvy v současné době čelí Bitcoin (Podle Mika Hearna)

Post Bitcoin

Historie Bitcoin a Litecoin

Post Bitcoin

Jak vydělat peníze s Bitcoin

Post Bitcoin

Bitcoin a přechod k penězům

Post Bitcoin

Bitcoin ceny na vzestupu Následující turbulentní měsíc!

Post Bitcoin

Coin Brief Weekly Bitcoin Zpráva o cenách: 7.-13. Září 2014

Post Bitcoin

Wall Street Journal je zbytečná snaha diskreditovat Bitcoin

Post Bitcoin

Bitcoin Value Part 2: Má peníze dokonce potřebují hodnotu použití?

Post Bitcoin

Bitcoin Scam Alert! Seznam současných podvodů Bitcoin a podvodníků

Post Bitcoin

Proč předpovědět Bitcoin Bubbles je bezvýznamný

Post Bitcoin

Bitcoin denní zpráva: Time Inc. přijímá Bitcoin, Overstock Falls Short na Bitcoin Sales a další

Post Bitcoin

Vztah mezi kryptoobchodem a sociálními médii