Jak funguje Bitcoin | Czech.Lamareschale.org

Jak funguje Bitcoin

Jak funguje Bitcoin

Poznámka: byste raději sledovat videa místo čtení spoustu textu? Pak se podívejte se na pět nejlepších videí, které vysvětlují Bitcoin (rychle), nebo dokonce více podrobností, že nejlepší technická videa o tom, jak Bitcoin Works.

load...

Způsob, jakým funguje Bitcoin je to, co jej odlišuje od všech ostatních platebních systémů a měn. Bitcoin je software, který sleduje a ověřuje transakcí na veřejném knihy prostřednictvím sítě peer-to-peer. Provoz a data spojená s Bitcoin jsou decentralizované, což znamená, že nejsou provedeny nebo uloženy v jednom jediném místě. Místo toho se síť Bitcoin se skládá z počítače na celém světě, které se automaticky ukládat a synchronizovaných dat Bitcoin k sobě navzájem. Majitelé počítačů dobrovolně rozhodnout použít a spustit software Bitcoin. Kdokoliv může použít i spouštění softwaru Bitcoin.

load...

Decentralizace je jednou z klíčových vlastností, které činí Bitcoin výjimečné: je nesmírně obtížné pro každý jednotlivý osoba nebo orgán pro kontrolu Bitcoin.

Tl, dr; nikdo ovládá Bitcoin. To běží na počítačích lidí po celém světě.

Tam, kde existují bitcoins

Bitcoin je kompletně digitální a nemá žádnou fyzickou přítomnost. A Bitcoins neexistují jako jednotlivé soubory v počítači, a to buď. Například, nemůžete stáhnout Bitcoin. Místo toho, bitcoins jsou reprezentovány položkami ve veřejném knize zvané blockchain.

Blockchain je zásadní základní údaje o Bitcoin: databáze každého Bitcoin transakce jaký byl kdy vyroben. Počítače na rekordních Síť obchodů Bitcoin v blockchain v průběhu času, a vysílat je do jiných počítačů. Částky těchto transakčních částek jsou tím, co určuje bilanci každého uživatele Bitcoin.

load...

Bitcoins nejsou fyzicky podpořena zlaté, dolary, mušle, nebo bomby.

Tl, dr; Bitcoins jsou jen zápisy do velké knihy. Každý, kdo v síti má kopii knihy a jmenuje se blockchain.

Jak vlastnit bitcoins

K tomu, aby někdo mít Bitcoin rovnovážná hodnota je vyšší než nula, musí být příjemcem alespoň jedné transakce uložené v blockchain. Každý příjemce transakce je identifikována jedinečným Bitcoin adresu. Adresy jsou reprezentovány skupinou písmen a čísel, mezi 27-34 znaků, které mohou vypadat nějak takto:

12pL6SzSBbFoQLXqhGyu5gkB7p1qoqHkDf

Za účelem vlastní bitcoins, budete potřebovat alespoň jednu Bitcoin adresu.

Tl, dr; People načítat a odesílat bitcoins na adresy (stejně jako e-mail). Jsou to banda náhodných písmen a číslic.

Kde Bitcoin adresy pocházejí

Bitcoin adresy jsou náhodně generovány softwarem Bitcoin běží na počítači. Ani síť Bitcoin nebo jakákoli jiná osoba nebo strana se uvádí do styku nebo se podílí na vytváření nového Bitcoin adresu. Tento proces je zcela soukromé.

Bitcoin adresy jsou zdarma vytvořit. Neexistuje žádný limit na to, kolik Bitcoin adres, které můžete mít. Nejsou vázány na vaši identitu, a nemusíte nemusíte poskytnout uživatelské jméno, e-mailovou adresu nebo telefonní číslo, jak získat Bitcoin adresu.

Ale je tu ještě k Bitcoin adresu než jen této skupiny písmen a čísel. Bitcoin adresa je ve skutečnosti pochází ze dvou velkých náhodně generovaných čísel: soukromá keyand veřejným klíčem. Za každý Bitcoin řešení můžete vytvářet, soukromý klíč je náhodně generované softwarem Bitcoin na počítači nebo zařízení. Pak matematický proces se používá k vytvoření veřejného klíče od soukromého klíče. Společně tyto dva údaje tvoří kryptografického klíče dvojice. Vaše Bitcoin adresa je schematické znázornění tohoto veřejného klíče.

Můžete bez obav podělit o své Bitcoin adresu s jinými uživateli, pokud chcete, aby vám posílal bitcoins. Ale je to soukromý klíč by měl být vždy v tajnosti. Jeho používá k prokázání vlastnictví veřejného klíče pomocí kryptografického procesu zvaného digitální podpis. Každý, kdo má přístup do svého soukromého klíče může utratit nějaké Bitcoins spojené s veřejným klíčem a adresu Bitcoin. Všechny veřejné a soukromé klíče, které jste generované jsou uloženy v počítači ve speciálním souboru volal Bitcoin peněženka.

Soukromý klíč je jediná věc, která může být použita k strávit a prokázat vlastnictví bitcoins patřících do přidružené Bitcoin adresu. Jestliže se někdy ztratí soukromý klíč, všechny bitcoins uvedeny jako patřící k Bitcoin adresu nemohou být využity. Stejně tak, pokud je odcizen soukromý klíč, zloděj může převzít všechny bitcoins patřících do adresy tím, že pošle je do své vlastní adresu.

Pokud chcete někoho, aby vám poslal bitcoins, dáte jim Bitcoin řešit vygenerujete, a vyslat novou transakci jmenovat svou adresu jako odesílatele a vaši adresu jako příjemce.

Tl, dr, A Bitcoin adresa (aka veřejný klíč) pochází ze soukromé klíče a jsou speciálně propojeny pomocí matematiky. Soukromý klíč se používá k strávit bitcoins.

Jak funguje blockchain

Každý počítač, který se podílí na síti Bitcoin (jako plný uzel) uchovává a udržuje kopii blockchain. Když uživatel stráví své bitcoins, vysílají transakci k síti, a další uzly (tzv horníků) shromažďovat, ověřovat a ukládat nové transakce v blockchain. Tyto nové aktualizace k blockchain jsou seskupeny a uloženy jako kus dat známých jako blok. Nový blok je oznámena ke zbytku sítě tak, aby všechny ostatní uzly mohou aktualizovat své kopii blockchain s posledním blokem transakcí.

Všechny bloky v blockchain jsou uloženy v pořadí od nejstaršího k nejnovějšímu. Pouze nové bloky jsou přidány do blockchain a stávající bloky nelze změnit. To je vynuceno pomocí kryptografického hashování: vše nové bloky musí obsahovat hodnotu hash, který se počítá z posledního bloku v blockchain. Odkazy hodnota hash a dokazuje, že nový blok existuje bezprostředně po jeho předchozího bloku. Jakákoli změna předchozího bloku by nepředvídatelně upravit odkazující hash hodnoty všech následných bloků. Tato technika zachovává pořadí blockchain a zabraňuje manipulaci stávajících bloků.

Ale jak se celá síť synchronizace a dohodnout, které transakce by měly být přidány do blockchain?

Co brání tomu, nečestné uživatelům vytváření nových bitcoins z „ničeho“?

Nebo výdaje bitcoins více než jednou, nebo dokonce bitcoins nemají vlastní?

Bitcoin řeší tyto problémy pomocí asymetrická kryptografie a koncept nazvaný proof-of-práce.

Tl; dr; Transakce na blockchain jsou uloženy v blocích nazývaných bloky. Každý blok je spojen dohromady tak, aby, za použití šifrování.

Proč ostatní lidé nemohou strávit bitcoins

Jak již bylo zmíněno výše, každý Bitcoin adresa je veřejná část Klíč kryptografického dvojice klíčů. Druhá část páru klíčů, privátního klíče, je to, co se používá k prokázání vlastnictví bitcoins.

Jsou-li bitcoins strávil v transakci, transakce je digitálně podepsán odesílatele s použitím jejich soukromý klíč. Digitální podpis ukáže odesílatele, množství a příjemce transakce. Někdo jiný v síti Bitcoin je kryptograficky ověřit podpis pomocí veřejného klíče odesílatele.

Podpis transakci nelze padělat nebo padělané, protože každý podpis se liší v závislosti na soukromý klíč a podrobnosti transakce. To samé platí i pro podrobnosti o transakci - změna množství této transakce je, adresu odesílatele, nebo adresy příjemce zruší platnost podpisu.

Pouze soukromý klíč spojený s Bitcoin adresy lze vytvořit platný digitální podpis pro daný Bitcoin adresu.

V případě, že transakce nemá platnou ověřitelný podpis, je odmítnut a ignoruje uzlů v síti Bitcoin. Pokud nový blok obsahuje jakoukoli transakci, která nemá platný podpis, nebo transakci, která se pokusí utratit více než odesílatel vlastní, pak se celý blok je odmítnut a ignoroval. Tímto způsobem falešné transakce nemůže být připsána nebo přidány do blockchain.

Tl, dr; Bitcoins mohou být použity pouze pomocí soukromého klíče vlastníka protože každá transakce musí být digitálně podepsané pomocí správného privátního klíče.

Proč bitcoins nemůže být svévolně „vyrobený z ničeho“

Všechny bitcoins existovat jako položky v blockchain knihy. Tyto položky definují transakce od odesílatele k příjemci. Každý odesílatel musí být před příjemcem stávající transakce. Jinými slovy, aby se strávit bitcoins, musíte mít obdrželi bitcoins a historie transakcí je být ověřitelné kdokoli. Toto pravidlo je vynuceno pro všechny uzly v síti pro každou transakci metodou digitálních podpisů je uvedeno výše.

Bitcoins může jen existovat a být ve vlastnictví jako důsledek transakce.

Jedinou výjimkou z pravidla odesílatel / příjemce je transakce, které určují nově vytvořené bitcoins: tyto transakce nemají příjemce, ale ne odesílatele. Jsou výsledkem procesu, tzv výtěžek, který v podstatě vytváří bitcoins „ze vzduchu“.

Nicméně, tento proces není libovolná. Nové bitcoins jsou odměny za vykonanou práci výpočetní uživateli zvaných horníků. Práce a odměňovaly bitcoins jsou předmětem přísných pravidel stanovených tímto softwarem Bitcoin, včetně omezení počtu bitcoins, které jsou a mohou někdy být vytvořeny.

Tl, dr; Bitcoins nemůže být padělány, protože někdo může sledovat historii jakékoliv Bitcoin na jeho původ, a bitcoins mohou být vytvořeny pouze těžbou, který vyžaduje spoustu práce pomocí počítačů.

Jak jsou vytvářeny bitcoins

Bitcoins vznikají prostřednictvím procesu nazývaného mining. Mining je konkurenční využití výpočetního výkonu k výpočtu množství, která spadá do určitého rozsahu. Platný rozsah číslo se pravidelně upravuje sítí Bitcoin, aby byl více či méně obtížné najít řešení; cílová rychlost je 1 roztok každých 10 minut. Počet řešení samo o sobě musí být kryptograficky vypočítaný a ověřitelné na základě nejnovějších sadu operací a posledním bloku blockchain. To činí možným řešením každé soutěži odlišné a nepředvídatelné.

První horník objevit číslo, které splňuje kritéria je odměněný nastavené množství zcela nových bitcoins (v současnosti 25 bitcoins), plus jakákoliv posledních transakčních poplatků, které byly zaplaceny ostatními lidmi odesílání Bitcoin na síti. Soutěž pak opakuje za objev nové číslo.

Pravidla softwaru Bitcoin pravidelně nastavit obtížnost soutěže, takže v průměru 6 soutěží jsou řešeny každou hodinu. To má za následek omezení, jak často a jak snadno bitcoins mohou být vytvořeny: čím více počítačů, které důl bitcoins, tím těžší je vyhrát soutěž a být odměněn s novými bitcoins.

Navíc, množství bitcoins vytvořených za soutěže je snížit na polovinu každých 210.000 soutěžích. Odhaduje se, že tato částka bude o polovinu na 12,5 bitcoins do roku 2016 a 2140, bude částka na nulu, a žádné nové bitcoins kdy bude znovu vytvořen. To je, jak tvorba bitcoins je omezena časem, s maximálním množstvím bitcoins, že nikdy nemůže existovat omezen na 21 milionů.

Zatímco těžba je, jak vznikají nové bitcoins, jeho hlavním účelem je zpracování nových transakcí přidáním do blockchain. Mining je zásadní pro zajištění a synchronizaci blockchain v celé síti, a nově vytvořené bitcoins jsou v podstatě odměny pro lidi vykonávající proces dolování.

Tl, dr;
 • Bitcoin mining je soutěž najít náhodné číslo, které splňuje přísné sadu podmínek.

  Budete odměněn nové bitcoins pokud si vyhrát soutěž. To je to, jak jsou vytvořeny všechny bitcoins.

  Výše odměny dostane snížit na polovinu každých několik let, a tam může být vždy jen 21 milionů celkem bitcoins raženy.

  Těžební vytváří nejen bitcoins, ale také zajišťuje blockchain.

Jak blockchain je zabezpečen a synchronizovány těžbou

Digitální signaturescan ověřit množství a odesílatelů transakcí, ale nebrání střet nových obchodů, které se snaží trávit stejné bitcoins. Například uživatel může vysílat dvě různé platné transakce, které tráví tytéž bitcoins, aby různé uzly v síti. Tyto dvě transakce vytvořit konflikt v síti: které transakce by měla být převzata do blockchain, a která by měla být odmítnuta?

Toto je známé jako dvojité výdajů a Bitcoin řeší tento problém pomocí metody zvané proof-of-práce.

Když horník řeší soutěž (známý jako řešení blok), zveřejní výsledek, který obsahuje všechny nejnovější platné transakce, které jsem shromážděných ze sítě v novém bloku pro blockchain. Tento blok je vysílán v celé síti, a další uzly ji přijmout a ověřit:

 • Řešení těžební soutěže je platný (proof-of-práce).
 • Že veškeré transakce v rámci bloku jsou platné na základě stávajícího blockchain.

Zatímco číslo, které řeší blok je obtížné původně počítat, jakmile je známo, že je velmi snadné pro ostatní, aby se ověřilo, zda je to skutečně správné řešení. To je jádro myšlenkou proof-of-práce: o řešení problému, jehož obtížnost je známá a roztok sám může být snadno prokázána kýmkoli za správné.

Mining je, jak Bitcoin chrání své historii transakcí (dále jen blockchain) z protichůdných verzích. Práce je třeba provést nové bloky, a transakce, které obsahují, musí být přijat do blockchain ostatními uzly v síti. Tím, že vyžaduje, aby práce byla prokazatelně udělal, transakce jsou považovány za vhodné pro zařazení do blockchain. Tento mechanismus je to, co drží uzly na síti v rámci dohody o tom, které obchody byly skutečně došlo.

Když je blok vyřešen, všechny transakce zahrnuté v tomto bloku jsou uvedeny v síti mít 1 potvrzení. Pokaždé, když nový blok je řešen počet potvrzení o transakcích již existujících v blockchain se zvyšuje o 1.

Občas se dva různé horníků řešit bloku současně. To může způsobit forkin na blockchain: obě horníky vysílají své vlastní blok, a některé uzly bude přijímat jeden blok, zatímco ostatní uzly přijmout další blok. V tomto scénáři uzly v síti sledování obou verzí blockchain. Horníci i nadále těžit z nového bloku pomocí blockchain dle vlastního výběru. Nakonec se nový blok je řešen a přidá se k jedné z těchto blockchains, takže je delší než druhý blockchain. Síť a horníci pak opustit kratší blockchain pro delší blockchain a poslední transakce, které byly v něm kratší blockchain zůstane nepotvrzený dokud přidán do nového bloku.

V tomto případě více blockchains uzly v síti Bitcoin zvážit nejdelší blockchain být pravdivé a platné. To je obecně dohodnuté, že jakmile je transakce je šest bloků hluboko v blockchain (známý jako dosahující 6 potvrzením), je nezvratně potvrzena a bude trvale existovat na blockchain. Je nepravděpodobné, že výpočetně delší blockchain mohla existovat bez zahrnutí těchto transakcí.

Tl, dr;
 • Vyhrávat hornické soutěž vyžaduje spoustu práce, ale to lze snadno ověřit kdokoliv jiný v síti (proof-of-concept práce).

  Pokaždé, když horník vyhraje soutěž, nová sada transakcí (tzv blok) se přidá k blockchain.

  Každý, kdo v síti může přijít ke shodě o tom, které by měly být bloky přidány do blockchain neboť prokazatelná tvrdá práce je nutné přidat nové bloky.

  6 nové bloky (nebo potvrzení), rozumí se, aby se transakce nevratné.

Odkazy a další četba

 • Původní Bitcoin whitepaper- Satoshi Nakamoto
 • Jak se Bitcoin pracovat? - bitcoin.org
 • Bitcoin Developer Guide
 • Bitcoin Základy, jak Bitcoin děl, Bitcoin FAQ- Bitcoin wiki
 • Jak protokol Bitcoin vlastně works- Michael Nielsen
 • Co přesně je Mining -? Bitcoin StackExchange
 • Co se Bitcoin "potvrzení" -? Bitcoin StackExchange

Bitcoin Video Crash Course

Více než 99% obyvatel o Bitcoin. Jeden e-mail denně po dobu 7 dní, krátké a vzdělávací (zaručena). 

load...

Související zprávy


Post Bitcoin

Tmavá peněženka Alpha 5 Release

Post Bitcoin

Co je MultiSig Bitcoin Peněženka a proč byste měli používat jednu?

Post Bitcoin

PayCoin a Josh Garza Crash Down

Post Bitcoin

Získejte bezplatný promo kód TREZOR + 10% TREZOR!

Post Bitcoin

Bitcoin IRA recenze - Tax Free Crypto?

Post Bitcoin

Investice Union Square do společnosti Coinbase se jeví jako úspěšné rozhodnutí

Post Bitcoin

Mince Stručná týdenní zpráva o cenách Bitcoin: 12.-18. Října 2014

Post Bitcoin

Proč PayPal Bitcoin integrace není velký úděl přesto

Post Bitcoin

Co je to Bitcoin ATM a jak používat Bitcoin ATM stroje

Post Bitcoin

Bitcoin Domain Name BTC.com prodáno za 1 milion dolarů USD!

Post Bitcoin

Čína opět zakazuje Bitcoin, s malým efektem

Post Bitcoin

První prodejní automaty Bitcoin na Novém Zélandu jsou již v provozu