Je těžba Bitcoin nelegální? | Czech.Lamareschale.org

Je těžba Bitcoin nelegální?

Je těžba Bitcoin nelegální?

Stručná odpověď: Ve většině případů Bitcoin mining je zcela legální

V několika zemích se však Bitcoin mining, jakož i držení a používání Bitcoin je nezákonné. Pokud žijete v Severní Americe a většině zemí západní Evropy, Bitcoin hornictví, jakož i majetek, není pouze právní, ale místní regulační rámec skutečně poskytují určité ochrany a základní dohled.

load...

V mnoha případech, Bitcoin není považován za měnu vládami, nýbrž jako aktivum nebo majetku. Jako takový, Bitcoin je poskytnuta určitá právní ochrany, stejně jako jakýkoli jiný typ nemovitosti. Ve většině případů, národní vlády, které nejsou protizákonné Bitcoin, neprošly zákony týkající se těžby Bitcoin. Celosvětově se až na několik výjimek, výtěžek Bitcoin je obecně považován za legální.

load...

Před kopání do právních otázek, budu nabídnout stručný přehled Bitcoin těžby. Pokud jste již obeznámeni s těžebním procesu, klidně přeskočte.

Povídka: Co je Bitcoin mining

Bitcoin miningrefers do procesu přidávání transakční záznamy k veřejné knihy. V podstatě každý Bitcoin transakce vůbec provedena, se zapisují do veřejného knihy, i když skutečné uživatelé mohou zůstat skryty za anonymními jmény. Tato kniha se nazývá blockchain a transakce jsou organizovány do bloků.

Proces dolování odkazuje na vytvoření nových bloků transakcí. Jakmile je vytvořen nový blok je přidán do blockchain, AKA veřejné knihy. Tento blok je vytvořen pomocí řešení algoritmů s počítačovými procesory.

load...

V průběhu doby, algoritmy rostly postupně těžší, což znamená větší výpočetní výkon a je nyní třeba čas k vytvoření bloku. Dále, přibližně každé čtyři roky se počet bitcoins odměněni pro vytvoření nového bloku je snížit na polovinu. Původně 50 bitcoins byli odměněni pro těžbu bloku, pak 25, a se 12,5. To činí výtěžek složitější a omezuje Bitcoin peněžní zásobu, a časem by měly vést k postupnému Bitcoin získává hodnotu.

V podstatě jakýkoli procesor může být použit pro důlní bitcoins, ale bez výkonným procesorem, nebudete mít mnoho úspěchů. Nyní-a-dní, tam jsou Bitcoin specifických strojů zvaných Bitcoin „těžebních plošinách.“ Bitcoin mining rigsare stroje, které jsou navrženy speciálně pro moje nové bitcoins, nebo jinými slovy, řeší algoritmy potřebné k vytvoření nového bloku. K tomu, aby těžba ekonomicky proveditelné, je důležité, aby soupravy běžet co nejméně energie, jak je to možné, a tak rychle, jak je to možné řešit algoritmy.

Tak proč by Bitcoin Mining někdy považováno za nelegální?

To je složitá záležitost, a úvaha může měnit jurisdikcích. Někdy se lidé mylně domnívají, že těžba Bitcoin je jako padělání peněz, ale to prostě není pravda. Nejste vytvářet falešné duplikáty v národní měně, ale vytváří zcela novou měnu.

Tento poslední bit je také důvod, proč některé vlády postavit Bitcoin, a tudíž Bitcoin mining. Některé vlády zobrazit Bitcoin jako hrozbu, protože soupeří s národními měnami. Některé vlády se domnívají, že Bitcoin ve skutečnosti podkopává vládu sám tím, že nabízí non-státní měnu.

Bitcoin lze také těženo ilegálně. Snad nejčastějším příkladem je použití škodlivých virů unést počítačů lidí a pak použít své procesory do důlních bitcoins. To může zpomalit počítač, a také spustit až účty za energii. To je nezákonné v podstatě každé jurisdikci.

Kde je Bitcoin Mining nelegální?

Bitcoin těžby, jakož i držení a užívání Bitcoin, je nezákonné v několika málo zemích. V jiných zemích, Bitcoin využívání a těžba je dvojznačný s vládou posílání smíšené zprávy.

Bitcoin je v současné době zakázán v Rusku

I když podle nejnovějších právních předpisů o zákazu používání Bitcoin a těžba byla skutečně stažena. Důvodem pro odstoupení od smlouvy se zdá méně o zakázat Bitcoin a více než rozsah trestu. Některé ruské úřady chtějí lidi, kteří používají Bitcoin čelit multi-věty roku ve vězení. Jiní jsou obhajovat pro měkčí dotek. Právní postavení kolem těžby Bitcoin je trochu nejasné, protože nebyly předány žádné formální zákony, ale prozatím těžba v Rusku je vysoké riziko problém, přinejmenším.

Žádná jiná země je anti-Bitcoin jako Rusko. Samozřejmě, že Rusko je známo, že jsou relativně autoritářské země. Na vrcholu se, že Rusko bojuje přes hospodářskou krizi způsobenou nízkými cenami ropy, a sankce zavedl kvůli ruských aktivit na Ukrajině. Část silné anti-Bitcoin nálad v zemi, může být kvůli úsilí o ochranu rubl, který utrpěl masivní inflaci v posledních několika letech.

V jižní Americe, Ekvádoru výslovně zakazuje výrobu digitálních měn, ale kupodivu, zahájila svůj vlastní digitální měny. Elektronická měny je spojena s americkým dolarem (což je Ekvádoru oficiální měnou), a byl navržen tak, aby snížit závislost na fyzické peníze, a náklady s tím spojené, jako je opotřebení samotných účty. Ekvádor zřejmě nechce další digitální měny, jako Bitcoin, soutěžit s jejich vlastní.

Důvody pro zakázat Bitcoin nejsou vždy autoritářské povahy. Například na Islandu v současné době zakazuje obchodování místní korun za bitcoins. Důvodem je, že islandská ekonomika bojovala v letech po Velké recesi a úřady zavedl kapitálové kontroly za účelem ochrany korun. Úřady obávají, že lidé by se v podstatě opustit korun, a že měna by byla nepříznivě ovlivněna. Island však není zakázat těžbu Bitcoin.

Ostatní vlády, stejně jako indické vlády, učinili negativní poznámky proti Bitcoin ale nebyly zahájeny žádné oficiální zákazy vlastnictví nebo hornictví

Pro tuto chvíli, výtěžek Bitcoin ve zmíněných zemích je obecně legální a bezpečné, ale právní prostředí by mohlo rychle změnit.

Právní těžba Bitcoin

Ve většině zemí, Bitcoin mining je legální. Samozřejmě, že existují právní způsoby, jak ke mně Bitcoin, což obvykle znamená, že pomocí svých vlastních zdrojů, jako jsou elektřina a výpočetního výkonu. Na druhé straně, tam jsou ilegální cesty do dolu Bitcoin, jako jsou krádeže uvedených zdrojů. V tomto případě je výtěžek bitcoins je legální, ale ty krádeže zdroje potřebné k jejich těžbě, což je nezákonné.

Také státní zástupce v různých zemích, jako jsou Spojené státy a Jižní Korea, dali jasně najevo, že bude stíhat lidi, kteří používají Bitcoin k nedovoleným účelům. To by mělo přijít jako žádné překvapení, a každý, kdo doly Bitcoin nebo používá by měl vědět, neprovést nezákonné činnosti.

Závěr

A velký důlní Bitcoin je naprosto legální činnost. Dokonce i v několika zemích, které dělají regulovat používání Bitcoin, jako je Island, výtěžek Bitcoin je stále legální. Mnoho zemí, včetně většiny afrických zemí, neprošly žádnou legislativu pro nebo proti Bitcoin a obecně mlčel k této otázce. Je důležité, aby bedlivě sledovat na těchto zemích, protože regulační prostředí může změnit v pokles klobouku.

Prosím, mějte na paměti, že tento příspěvek nenahrazuje právní radu a měli byste se poradit s právníkem pro váš konkrétní případ a jurisdikci.

load...

Související zprávy


Post Bitcoin

Jak vydělat peníze šířením slova Bitcoin

Post Bitcoin

Generování Bitcoins - Top Ten Bitcoin těžební stroje

Post Bitcoin

Bitcoin Price Analysis: Zpráva Citi a Aukční aukce Silk Road

Post Bitcoin

Koupit Bitcoins s Paypal - krok-za-krokem výuka

Post Bitcoin

Bitcoin Domain Name BTC.com prodáno za 1 milion dolarů USD!

Post Bitcoin

Bitcoin Price se mění směrem nahoru s bankovním záporným zájmem

Post Bitcoin

Koupit Bitcoins s hotovostí, Western Union - Návod k použití

Post Bitcoin

Bitcoin oficiálně legální v Kalifornii! Gov. Jerry Brown podepsal AB129!

Post Bitcoin

Na Bitcoin a Strach

Post Bitcoin

19 milionů dolarů stojí za aukci v Austrálii - Bitcoin trh reaguje!

Post Bitcoin

FATF: Bitcoin pozitivní, ale riskantní pro vlády

Post Bitcoin

Blockchain je Online Bitcoin peněženka - bezpečnostní konfigurační výukový program