Hodnota Bitcoin: povaha a původ peněz | Czech.Lamareschale.org

Hodnota Bitcoin: povaha a původ peněz

Hodnota Bitcoin: povaha a původ peněz

Zdrojem Bitcoin je valueis spornou otázkou debaty, která zůstává do značné míry nerozhodnuté, mezi intelektuálních kruzích ekonomů. To je také široce používaný bod argumentu používaného laikem; všichni známe z tohoto unavený argumentu: Bitcoinvalue není skutečná, její hodnota je fiktivní, cena Bitcoin je ‚bublina‘, a proto se nemůže nikdy stát peníze. Vaše sny replacingthe vládou kontrolované monetární systém s kryptoměna jsou odsouzeny k neúspěchu, vaše bitcoins nejsou cennější než Monopoly penězích. Ale víme, že nemůže být pravda, protože Bitcoin můžete koupit velmi skutečné produkty, a je zaměnitelný za fiat měny, což je jednomyslně přijat jako skutečné peníze.

load...

Osoba s jakoukoli částku ekonomické porozumění lze jasně vidět, že Bitcoin hodnota je skutečně reálné. Ti, kteří tvrdí, že peníze potřebuje „skutečnou“ hodnotu si neuvědomují, že neexistuje žádná skutečná hodnota, je vytvořen v myslích jednotlivců. Takže tím, že Bitcoin hodnota je imaginární je pouze potvrdit teorii subjektivní hodnoty. All hodnota, která existuje v objektech lidské interakce a výměny je „fiktivní“. Neexistuje žádná hodnota, která existuje nezávisle na myslích lidských bytostí. Z tohoto důvodu je hodnota Bitcoin, a důvod pro Bitcoin cena zvýší na něj je současný stav, pramení z prostého faktu, že lidé přikládají určitou hodnotu Bitcoin.

load...

Bitcoin hodnota a regresi Věta

Skutečná potíž při vysvětlování hodnotu Bitcoin je, a cena Bitcoin, není, zda nebo ne jeho hodnota je skutečný nebo vnitřní, ale tam, kde vznikl hodnota. Ti, kteří jsou pochybnosti o životaschopnosti Bitcoin jakožto peněz odvozují svou skepsi z tohoto problému. Na první pohled tyto pochybnosti se zdá oprávněné, neboť se zdá, že Bitcoin odchyluje od Misesian regresní teorém. Tato věta vysvětluje, jak peníze vzniká ve společnosti a jak se dosáhne hodnoty. Objekt musí mít přímý užitnou hodnotu, jako spotřeby dobro, před tím, než může dosáhnout směnnou hodnotu a stát se prostředkem směny.

Například různé kuličky mohou potenciálně stát média výměny ve společnosti tvůrců šperků, protože tam je běžná hodnota pro korálky v této společnosti. Vzhledem k tomu, všichni v této komunity musí korálky, aby se šperky, lidé budou přijímat kuličky jsou platby za jiné zboží, jako jsou potraviny a oblečení. Ceny sjednané v podmínkách korálků se rozhodne o hodnotě směnného kuliček. Jakmile se tato výměna hodnota byla stanovena v komunitě, budou kuličky, které skončit nejcennější využít k dražším výměn, zatímco méně hodnotné korálky budou odsunuty do role frakčních plateb pro menší nákupy. Některé korálky se stanou bezcenné jako prostředek směny dohromady. Tato konkurence mezi jednotlivými kuličkami podobá procesu competitionbetween zlata, stříbra, a jiných drahých kovů, který skončil se zlatem jako primární peněz a stříbro jako sekundární peněz.

load...

Jakmile je směnná hodnota kuliček byla zřízena, a nejcennější korálky se staly hlavními média výměny v této společnosti klenotníků, budou tyto korálky pravděpodobně ztratí svůj požadavek jako předmět šperků, protože budou mít tendenci být uloženy tak, které mohou být použity v obchodě. V tomto bodě se kuličky ztratily přímý užitnou hodnotu při zachování jejich směnnou hodnotu. Již nejsou předmětem spotřeby; Jejich jediným cílem v této společnosti je usnadnit obchod a dělby práce. To ovšem neznamená, že ztráta v přímém užitné hodnoty se rovná 50% ztrátu v celkové hodnotě dobré, nicméně. Ve skutečnosti, snížení užitné hodnoty objektu je obvykle zrcadlí zvýšením protihodnoty. Jak objekt se stává cennější jako měna, to se stává méně hodnotné, jako spotřeby dobro.

Problém s hodnotou Bitcoin je, že se zdá, že digitální měna nikdy neměl takový přímý užitnou hodnotu jako u kuliček používaných ve scénáři výše. Z letmého pohledu na historii Bitcoin, vypadá to, že Bitcoin byl vytvořen, a cena Bitcoin položil spící na chvíli, pak spontánně vytvořila konverzní poměr s nekrytých měn. Také fakt o Bitcoin- což tvrzení, že nemá přímý užitnou hodnotu před dosažením směnnou hodnotu zdají justifiable- že Bitcoin byl navržen pouze za účelem bytí alternativní monetární systém. Bitcoin byl záměrně navržen jako platební systém, který používá šifrované kousky informačního a bitcoins- s cílem usnadnit výměnu majetku mezi dvěma nebo více stranami anonymně a bez nutnosti věřit třetí osobu manipulaci peněz. Takže neexistuje žádný způsob, který Bitcoin mohly být použity pro cokoliv jiného, ​​než peníze, že jo?

Původ Bitcoin své hodnoty a Bitcoin Cenové

Důvodem pro Bitcoin je vnímaný nedostatek přímého využití údolí je, že to bylo pravděpodobné, že není fyzický užitná hodnota, jako je pomoc při vytváření fyzické dobro, a tato užitná hodnota byla velmi krátká žil; Téměř okamžitě po Bitcoin získal směnnou hodnotu a cenu Bitcoin vznikla tato užitná hodnota byla přesunuta na pomocné roli v nejlepším případě. Obecně platí, že když připisovat užitnou hodnotu do určité dobro, máme tendenci hledat způsoby, kterými by to mohlo dobře usnadnit povýšení materiálu pohody. Přímá užitná hodnota ucha kukuřice je, že může zmírnit hlad; zlato a stříbro můžete využít k výstavbě nebo k okrasným účelům; a léky mohou změnit chod fyzikálních systémů těla. Bitcoin nemůže a nikdy nebyl schopen poskytnout takové použití pro spotřebitele. Hodnota využití poskytnuté Bitcoin, která vyvolala původní Bitcoin cenu, was- nebo je- výhradně mentální jeden.

Hodnota mentální Bitcoin, než to získané vyměnili hodnoty, byla odvozena pouze od subjektivních ocenění těch jedinců, kteří těží bitcoins před tím, než měl nějakou peněžní hodnotu vůbec. Toto vysvětlení se zdá směšně jednoduché pro ty, kteří mají důkladné znalosti o teorii subjektivní hodnoty v ekonomii, ale zdá se, jako by toto pojetí nemůže být uchopena komunitou Bitcoin dokud ji Konrad S. Graf wroteon a vysvětlil to v detailu. Při pohledu na historii cen Bitcoin, můžeme vidět, že digitální měna nezískal směnnou hodnotu až někdy v 170thblock. Tak, v očích laika Bitcoin byl zcela bezcenné pro 170 bloků. Ale tam musí být nějaký užitná hodnota, anebo, že první peněžní transakce by vzali místo. Horníci, kteří v těch počátečních 170 bloků, ražené bitcoins na vlastní náklady sklidila nějaké psychické zisku v tom. V opačném případě by se těžilo ty první bitcoins a měna by nikdy založili peněžní hodnotu.

My jako ekonomové nemůže říci, co to duševní hodnota, která přiměla ty jednotlivce k těžbě první bitcoins. Možná, že koncepce byla zajímavá pro ně, nebo se zdálo užitečné pro výzkum v oblasti sítí peer-to-peer. Možná chtěli Bitcoin, aby byla úspěšná, a tak mu dali hodnotu silou vůle. Možná to bylo něco, co se nikdy nedozvíme. Obsah ocenění netýká pole praxeologie, pouze skutečnost, že ocenění se uskutečnilo, a akci přišel z tohoto ocenění. Někdo mimo obor ekonomika může předpokládat, že horníci vytvořili ty bitcoins, protože to byla „zábava“ na ně, a to je zdrojem krátkotrvajícího přímé užitnou hodnotou Bitcoin je.

Bez ohledu na obsah těchto prvních ocenění na „bezcenné“ bitcoins, zůstává pravdou, že tyto posudky jsou nutně subjektivní, vyplývající z myslí těch jednotlivců zapojených do hash z prvních 170 bloků. Vše, co bylo zapotřebí odhalit tento možný zdroj pro to Bitcoin je užitná hodnota krátký pohled do historie Bitcoin a aplikace základních ekonomických teorií na tuto historii. Existuje mnoho dalších možných zdrojů původní hodnoty Bitcoin, že nemohou být zahrnuty v tomto článku. Teorie pokročilý Graf je pouze jeden z nejoblíbenějších; slouží jako jeden příklad z mnoha možných hodnot použití přítomných v Bitcoin. Odpůrců potřebují jen kopat trochu dál a mnoho z jejich argumentů zmizí.

load...

Související zprávy


Post Bitcoin

Bitcoin IRA recenze - Tax Free Crypto?

Post Bitcoin

Bitcoin Banking: Rozloučení s fraccionálními rezervami

Post Bitcoin

Sofistikovaný Bitcoin Ransomware se vyvíjí, Critroni a TOR

Post Bitcoin

Průvodce pro začátečníky k těmto bankám

Post Bitcoin

Vyhrát USB Miner 100% zdarma - Můj Bitcoin Litecoin Dogecoin z domova!

Post Bitcoin

Mince Stručná denní zpráva: Blockstream, Cozy Games, Bitcoin Regulation, a Florida Lawsuits

Post Bitcoin

Bitcoin země! Top 10 národů, které milují BTC

Post Bitcoin

Bitcoin analýza ceny: GHash.io, Irák a aukce FBI

Post Bitcoin

Bitcoin Základy vysvětleny: ABCs BTC

Post Bitcoin

9. dubna 2015

Post Bitcoin

Nakonec snadný způsob, jak poslat Bitcoin na Facebooku

Post Bitcoin

Bitcoin Banking: Nebezpečí zlomkového rezervního bankovnictví