Studie: Silk Road byla paradigma Shift v obchodu s drogami | Czech.Lamareschale.org

Studie: Silk Road byla paradigma Shift v obchodu s drogami

Studie: Silk Road byla paradigma Shift v obchodu s drogami

Kdysi dávno, Bitcoinwas neslavný pro jeho připojení k online černém trhu Silk Road, které usnadnilo anonymních transakcí prostřednictvím využití digitální měny. „Temné net“ trh vzrostl exponenciálně až do října 2013, kdy byl neočekávaně ukončen vymáháním federálního zákona. Nicméně, nový studyhas byl propuštěn, který analyzuje prosperující obchod s drogami, které existovaly na Hedvábné stezce ve svých posledních týdnech existence.

load...

Příchod anonymních internetových trhů má za následek „transformativní“ a „paradigma posuvného“ inovace v oblasti prodeje drog, podle zprávy. Silk Road a další tmavé čisté trhy jsou předefinování toho, co to znamená být úspěšný drogový dealer - hrozby, zastrašování a násilí již nejsou nezbytná nebo praktické ve virtuálním světě.

Výzkumníci tvrdí, že se jedná o významnou inovaci trestné činnosti. Zatímco střednědobé a high-level léků dodavatelé často uchylují k násilným svár s cílem chránit své území, Hedvábná stezka byla prvním příkladem nenásilného „on-line clearingové“ - to za předpokladu, dealerům bezpečných a spolehlivých metod pro získávání produktu.

load...

To je v rozporu se společným vnímáním Hedvábné stezky jako „eBay po drogách“, kde se prodejci myšlenka primárně prodávat zákazníkům pro osobní potřebu. Místo toho vědci zjistili, že mnoho zákazníků Silk Road byli sami ve skutečnosti drogové dealery. Bylo zjištěno, že tyto business-to-business transakcí představují nejméně jednu třetinu celkových příjmů Silk Road je.

Analýza revoluce

Studie byla provedena Judith Aldridge, profesor práva na univerzitě v Manchesteru, a David Decary-hetu, vědec kriminologie na Univerzitě v Lausanne. Použili personalizovaného webového plazení software ke stažení kompletní Silk Road web přes tři dny v září 2013, jen několik týdnů před federálními orgány chytil web a zatkla údajného operátora, Ross Ulbricht.

load...

Vědci zjistili, že velikost Silk Road - z hlediska průměrného ročního výnosu - se zvýšil z 14,4 milionů $ v polovině roku 2012 na 89.700.000 $ v září 2013, ohromující šestinásobný nárůst popularity. Ve zprávě se uvádí, že se jedná o „mimořádně silnou poptávku“ pro tento druh trhu, a že to je „nepravděpodobné“, že tmavě-net trhy zmizí, a to i tváří v tvář zásahy donucovacích.

Hlavním důvodem k explozi Silk Road je popularity byl jeho inovace na tom, drogoví dealeři komunikovat mezi sebou navzájem a se zákazníky. Kombinace anonymity, šifrovanou komunikaci, Podmíněné služby a vestavěný systém pověst znamenala, že oba dodavatelé a odběratelé by mohla pracovat v prostředí, které je relativně bezpečná a dobře regulovaná. Nejen to, ale maloobchodní úrovni prodejců teď měl metodu pro získávání produktu, které nebyly závislé na vražedných gangů či dohod.

Mýtus Busted: „eBay pro drogy“

Až dosud většina charakterizace Hedvábné stezky považoval to za „Amazon“ nebo „eBay“ postavené pro léky - nápad udržován jak s médii a dvou předešlých vědeckých prací. Ale tato nejnovější studie zjistila, že to není nutně případ, a že velká část obchodu Hedvábná stezka byla vlastně prodejce k prodejci.

K tomuto závěru bylo dosaženo rozdělením do všech transakcí Silk Road do pěti samostatných cenových hladinách pro analýzu. Nejnižší kvintil představoval nejlevnější verzi produktu - pouze na 1 gram konopí, například. Každá vyšší kvintil měl dražší a větší množství léku.

Pátý a nejvyšší pětina představovaly obrovské hromadné objednávky v hodnotě tisíců dolarů. Tyto seznamy součástí celé liber konopí nebo několik uncí kokainu, obrovské množství, které by bylo nepraktické pro každodenní uživatel drog, které mají být včetně. Průměrná hodnota těchto vysoké ceně, vysoké množství objednávek se pohybovala od $ 1.129 na léky na neuvěřitelných $ 3.494 pro extázi.

Je zřejmé, že někteří zákazníci na Silk Road byly také prodejci - v podstatě skupují velké množství drog z velkoobchodních prodejců, aby se znovu dále prodávat za účelem zisku. Že mnohem klesl v souladu s hypotézou, výzkumných pracovníků, ale přesto překvapilo je, aby se dozvědět, kolik výnos byl proveden prostřednictvím hromadných objednávek. Když je generován téměř polovina všech výnosů z určitého léku prostřednictvím hromadných objednávek v hodnotě tisíců dolarů, na relevantním trhu samozřejmě není jen „eBay za drogy.“

Transformační Innovation

Protože mnoho zákazníků Hedvábné stezky byly samy drogoví dealeři, trh fungoval jako první virtuální kancelář mezi nelegálními obchody. To eliminován mnoha rizikům typicky spojeným s obchodem s drogami - včetně násilných „svár“ mezi soupeřícími skupinami, a krádeží výrobku nebo v hotovosti. Prodejci nyní měl způsob, jak čerpat a distribuovat produkt, který držel je relativně bezpečná v takové riskantní.

Navíc zpětná vazba eBay stylu a escrow systém sloužil ke zvýšení důvěry kupujícího, a zároveň odplevelování neetické prodejců, kteří dodané nestandardní produkt nebo podvést zákazníky. Výsledkem byl zdravý výběr prodejců, kteří poskytovali kvalitní služby. Výzkumníci expandovat k tomuto závěru:

V léků cryptomarket era, které mají dobrý zákaznický servis a psaní, který má dobrou pověst přes ‚zpětné vazby‘ jako dodavatele nebo kupujícího - může být důležitější než svaly a face-to-face spojů.

V rozporu s veřejným předpokladu, násilí nemusí být neodmyslitelný rys nelegálních trzích po všem.

Nová ekonomická krajina

To vše znamená, že původní Silk Road je mnohem víc než jen jednoduchý způsob, jak pro uživatele drog, aby si jejich opravu. Jistě, s nezbytnými technickými dovednostmi a trpělivost, někdo mohl přihlásit a začít kupovat drogy pro osobní potřebu. Ale na druhou stranu, někdo mohl přihlásit a začít kupovat léky na obchodní use.It bylo stejně snadné koupit libru konopí, jak to bylo ke koupi gram, za předpokladu, že jeden si to mohou dovolit.

S příchodem Hedvábné stezky a mnoho temných čistých trhy, které se objevily až ji nahradit, drogoví dealeři mají nyní mnohem bezpečnější a spolehlivější možnost re-osazení jejich produktu. Za předpokladu, že lze procházet technické překážky učení, jak používat Tor, Bitcoin a šifrování PGP, je nyní možné pracovat v obchodu s drogami s malý k žádnému riziku násilí. Svár, vyhrožování, zastrašování, krádeže, atentáty - to vše z věcí, kterou obvykle spojujeme s kartely a pouličních gangů - již nejsou součástí této rovnice, pokud jde o temných čistých trhy.

Tam je nepochybně další vědecký výzkum potřebný na toto téma, ale zatím výsledky vypadají spíše pozitivní. Migrace prodeje drog až po tmavé čistých trzích bude sloužit ke snížení násilí v ulicích, a chopit se moci od vražedných kartely a gangy, které se daří mimo stávající systém. To by mělo přijít jako žádné překvapení pro kritiky války proti drogám - ale teď je tu konečně vědeckou analýzu, která ukazuje, že změna paradigmatu je skutečné, a to je dobrá věc.

load...

Související zprávy


Post Bitcoin

Bitcoin nadace rady volby: Jim Harper, Olivier Janssens, nebo to dokonce záleží?

Post Bitcoin

12 úžasných Bitcoin Memes

Post Bitcoin

Bitcoin v hlavním proudu Část 1: Swiss Bitcoin Research Paper

Post Bitcoin

Co je 51% útok - zjednodušený výukový program

Post Bitcoin

Mt. Gox, Mintpal, Hashfast, Butterfly Labs a Robocoin: Chyby v Bitcoin Business

Post Bitcoin

Analýza: Bitcoin Price Breaks $ 600

Post Bitcoin

Bitcoin nemůže být regulován jako Internet

Post Bitcoin

Jak přijmout Bitcoin dary na vašem blogu

Post Bitcoin

Coin Brief Weekly Bitcoin Zpráva o cenách: 17. srpna - 24. srpna

Post Bitcoin

Bitcoin denní zpráva: Bitmain je P2pool Vývoj, KnCMiner je Arctic Cycle Cloud těžební a další

Post Bitcoin

Jste některá z těchto 8 obchodních osobností Bitcoin?

Post Bitcoin

Bitcoin Základy vysvětleny: ABCs BTC (Q - U)