Deflace Část 1: Deflaceční povaha ceny Bitcoin | Czech.Lamareschale.org

Deflace Část 1: Deflaceční povaha ceny Bitcoin

Deflace Část 1: Deflaceční povaha ceny Bitcoin

Deflace byl bod debaty mezi různými škol ekonomického myšlení na velmi dlouhou dobu. Jeden jedné straně Keynesians a Neo-Keynesians tvrdí, že deflace je velmi negativní ekonomický jev a neustále varují před „deflační smrti spirále“, ve kterém se lidé přestávají výdaje do nekonečna, v neustálém očekávání nižší ceny-a podniky se nezdaří. Je zřejmé, že pokud jsou všechny obchodní selhala tam by samozřejmě bylo obrovské vlny nezaměstnanosti a hospodářské krize. Na druhou stranu, rakouské školy a některé studenty chicagské školy, tvrdí, že „deflační spirála smrti“ nemůže dojít v reálném světě. Rakouští ekonomové zejména tvrdí, že takový pojem má pouze hmotnost ve statickém nebo rovnoměrně rotující ekonomiky-teoretický konstrukt, kde ekonomika je v dokonalé rovnováze, neexistuje žádný ekonomický růst či úpadek a zisky rovných náklady, a je v reálném zcela irelevantní svět.

load...

Co je deflace?

Deflace je analogický k inflaci. Tyto dva termíny odkazují na změny v kupní síle národa, nebo globální, peněžní zásoby. Inflace nastane, když kupní síla peněz klesá v důsledku rostoucích cen; deflace představuje nárůst v penězích se kupní síly v důsledku poklesu cen.

Inflace se vyskytuje u dvou důvodů, přestože v reálném světě se to děje obvykle pouze z jednoho důvodu. První scénář, ve kterém může dojít k inflaci je takový, kde poptávka po penězích klesá pod jeho zásobování. V případě, že posun v peněžním vztahu děje, tam je prostě více peněz než lidé chtějí. V důsledku toho lidé začínají utrácet peníze za jakékoliv dobré, aby se zbavili nyní méně hodnotné peněz, který pak pohání ceny nahoru. Druhý a mnohem častější, protože inflace pochází z straně nabídky spíše než straně poptávky. Inflace v reálném světě je téměř vždy způsobena úmyslným injekcí peněz do oběhu ze strany vlády nebo centrální banky. Zvýšení nabídky peněz posouvá peněžní vztah opět tak, že tam je více peněz v oběhu než lidé chtějí nebo mají potřebu. Lidé se pak utrácet více, protože si cení své peníze méně a ceny půjdou nahoru kvůli vnímané zvýšení poptávky. Zatímco výsledky obou případech stejné, tam je více peněz, než si lidé chtějí nebo potřebují, skutečně existuje velmi výrazný rozdíl mezi straně poptávky a na straně nabídky inflace. V prvním případě je změna v peněžním vztahu přijde v důsledku přirozené změny v subjektivním ocenění. Taková změna je obvykle postupné a rozprostřeny v čase; Proto trhy mohou obecně nastavit mnohem jednodušší poptávková inflace. Druhé, na druhé straně, je výsledkem nucené injekci peněz do ekonomiky. Injekce je obvykle tak velký a náhlý, že otřesy na trhu a náhle změní strukturu produkce. Důsledky těchto peněžních indukované změny v peněžním souvislosti budou zkoumány níže.

load...

Deflace nastane ze tří důvodů, ale všechny tři z těchto scénářů deflace se stalo často v historii v reálném světě, na rozdíl od inflace. První scénář, kde by mohlo dojít k úniku je, když ceny klesají v důsledku inovace a hospodářskou soutěž v ekonomice. Vzhledem k tomu, výrobní struktura je efektivní a kapitál je přiděleno nejvíce ziskových podniků, dodávka tendenci se zvyšovat, což vede k poklesu cen. Druhý příklad deflace se vyskytuje jako přímý důsledek změny v peněžním vztahu, kde buď a) požadavek na peníze se zvyšuje nad nabídkou peněz nebo B) zásoba peněz zmenšuje a již nemůže naplnit poptávku po penězích. Na straně nabídky deflace obvykle dochází, protože vlády nebo centrální banky záměrně utáhnout měnovou zásobu přes kontrakce úvěru nebo prostřednictvím zvýšených daní. Třetí scénář deflace je náhlý pokles nabídky peněz kvůli měně ke ztrátě nebo zničení. Destrukce měny se může stát v mnoha způsoby, včetně úmyslných činů peněz zničení ze strany vlád ve snaze smlouvy o dodávkách peněz. Tento scénář se stalo v americké občanské válce; Confederate States of America trpí hyperinflací, tak CSA federální vláda začala vybírání konfiskační daně a ničit peníze, které vstoupilo do majetku ministerstva financí v důsledku těchto daní.

load...

Tato diskuse o deflaci má zajímavé důsledky při aplikaci na Bitcoin. Digitální měna je skutečně navržen tak, aby deflace. Jako určité množství bitcoins jsou vyráběny v procesu těžby Bitcoin, množství bitcoins, které jsou odměněni horníkům na blok se sníží. Současně, jak více a více bitcoins se těží se difficultyof se přerušovacího algoritmu se zvyšuje, což pak vyžaduje větší výpočetní výkon vyřešit. Výsledkem je, že těžba Bitcoin stává dražší, a horníci dostat méně mincí, jak těžba Bitcoin postupuje, takže těžba se bude pokračovat pouze v případě, že Bitcoin odměny jsou cennější než náklady na elektřinu, že těžba proces Bitcoin vyžaduje. Takže deflace je doslova napevno do protokolu Bitcoin. Kromě toho, na rozdíl od hlavního proudu ekonomické argumenty, deflace je vlastně čistý pozitivní na postupující ekonomiku, protože s sebou nese zvýšenou úsporu, která podněcuje investice.

Nyní, vzhledem k sporné diskusi o deflaci a ve své podstatě deflační povaze hodnoty Bitcoin, je pochopitelné, že tato inherentní charakteristika Bitcoin si získal hodně kritiky mezi anti-Bitcoin jedinců, kteří následují do běžných škol ekonomického myšlení. Nicméně, při pohledu na nedávné výkyvy v Bitcoin mezi cenou a především výkyvy cen Bitcoin kolem Mt. Gox debakl, někteří mohli argumentovat, že Bitcoin není ve skutečnosti deflační, ale Bitcoin hodnota zkušenosti jak inflační a deflační období.

Je Bitcoin Hodnota opravdu Deflační?

Nemůže však být jakýkoli spor o tom, zda Bitcoin byl designedto být deflační, není pochyb o tom, že to bylo. Množství mincí odměněni za blok skutečně snižují jak více a více bitcoins se těží a algoritmus hash skutečně získat více těžko což vyžaduje vyšší náklady zdrojů, jako důlní proces Bitcoin postupuje. Diskuse, pak by měla být zaměřena na to, jak Bitcoin působí na trhu, jak se výkyvy v poptávce po měně ovlivňuje hodnotu Bitcoin bez ohledu na stav jeho zásobování.

Ti, kteří mohou tvrdit, že Bitcoin není důsledně deflační tak mohou učinit na základě směřující k rychlému kolísání Bitcoin cen, které se pravidelně vyskytují. Je-li měna je deflační pak jeho hodnota by měla neustále ocenit, že? Tak proč se hodnota Bitcoin trpí intenzivní a časté, i když krátká, období odpisy? Proto může Bitcoin cena za $ 1000, jen aby spadnout na $ 300 v průběhu několika měsíců?

Problém je, že to nemá smysl tvrdit, že deflační měna musí být vždy zhodnocovat a nikdy trpět krátké doby odpisování. Zaplavat v ceně Bitcoin není známkou inflace v nejmenším, protože je připojen k žádným trendům vůbec. Takže toto prohlášení by nepochybně vést k protiargumenty, které poukazují na několik klesající trend v ceně Bitcoin pomocí analýzy cen. Ano, analýza Bitcoin cena je rostoucí praxí v komunitě Bitcoin a to je velmi důležité, pokud se provádí correctly.However, je třeba si uvědomit, že tyto typy cen analýz pouze analyzovat krátkodobé pohyby ve Bitcoin trzích a více odpovídaly vůči těm, kteří investují do Bitcoin. Cena analýzy tohoto druhu není nástrojem pro všeobecnou ekonomickou analýzu. Poklesu v ceně Bitcoin, i když zavádí dočasný trend, který trvá několik dní, nebo dokonce několik týdnů, nepopírá všechny předchozí data. Podíváme-li se všechna data z Bitcoin je 5 let života tak daleko, vidíme, že cena Bitcoin je na určitou uptrend, který nebyl zlomený. V případě, že cena klesla na 100% v jednom roce, ale je až celkově 1000%, to lze jen stěží považovat za snížení hodnoty Bitcoin. Takže zatímco cena Bitcoin může spadnout a zřídit krátkodobý klesající tendenci, že se zotavil ze všech těchto poklesů tak daleko, zachování jeho stabilní vzestupný směr.

Podívejte se na cenu Bitcoin od začátku roku 2013 a na konci roku 2013, existuje jasná a jednoznačná vzestupný trend přes několik poklesů, ke kterým došlo v průběhu celého roku:

Nyní je jasné, že cena Bitcoin v první polovině roku 2014 byl na celkový trend. Nicméně, my jsme jen šest měsíců do roka a do nové, krátkodobé trendwas založena v květnu, který je stále přetrvávající, což by se mohlo ukázat, aby se v roce 2014 ještě jeden býk rok pro Bitcoin. Podívejte se na cenu Bitcoin od 1. Ledna 2014 do 11. Července 2014:

Nicméně, bez ohledu na to, zda je či není celoroční trend pro rok 2014 je býčí či medvědí skutečnost ještě stojí, že celá délka života Bitcoin dosud byla poznamenána stabilním zhodnocení hodnoty Bitcoin. Podívejte se na cenu Bitcoin od července 2010 do července 2014:

Tak, to je těžké popřít, že Bitcoin byl deflační po celou dobu své životnosti. Mezi 17. Července 2010 a 11. Července 2014, cena Bitcoin je pryč od $ 0,05 až $ 634 v (v době, kdy tento článek byl napsán); čistý přírůstek 1267900%! Je zřejmé, že hodnota Bitcoin má velmi silnou a jednoznačnou deflační trend!

Ve druhé části budeme diskutovat o tom, zda nebo ne toto deflační povaha je pozitivní nebo negativní pro ekonomiku Bitcoin, stejně jako deflace versus inflace argumentu obecně.

load...

Související zprávy


Post Bitcoin

Bitcoin učí libertáře vše, co o hospodářství neví - The Washington Post

Post Bitcoin

BetChain se stává prvním Bitcoin Kasínem, který nabízí bezplatné spiny v nejnovějších volných rotacích v pátek

Post Bitcoin

Je Bitcoin Mining Profitable v roce 2018?

Post Bitcoin

Armory Technologies uvolňuje aktualizovanou verzi své peněženky Bitcoin po zajištění investice ve výši 600 tisíc dolarů

Post Bitcoin

Deflace Část 2: Je bitová cenová deflace dobrá nebo špatná?

Post Bitcoin

Bitvavý medvěd Peter Schiff se zdvojnásobí: Dokonce i za 4000 dolarů je to stále bublina - Coindesk

Post Bitcoin

Je Bitcoin Mining Worth It?

Post Bitcoin

Bitcoin je bublina, žádné plány na krátký prodej: Japan Post Bank CIO - Reuters

Post Bitcoin

Bitcoin Banking: Rozloučení s fraccionálními rezervami

Post Bitcoin

Arbitraging Bitcoin - Jak jsem dosáhl ROI 12,12% za 1 hodinu

Post Bitcoin

Bitcoin Základy vysvětleny: EFGs BTC

Post Bitcoin

Bitcoin denní zpráva: Lawsky přehledy revidované BitLicense, GAW spouští Paycoin a další