FATF: Bitcoin pozitivní, ale riskantní pro vlády | Czech.Lamareschale.org

FATF: Bitcoin pozitivní, ale riskantní pro vlády

FATF: Bitcoin pozitivní, ale riskantní pro vlády

The Financial Action Task Force (FATF), nezávislá mezivládní agentura vydala paperon Bitcoin. FATF pracuje tohelp vlád Arou přes Wikimedia Commons“width = "60" height = "104" style = "display: none; visibility: hidden;"/> nd svět zabránit finanční kriminalitě, zejména praní špinavých peněz a financování terorismu. Papír, že pracovní skupina vydala o Bitcoin zahrnuje výhody, které nabízí digitální měně a možných rizik spojených s používáním Bitcoin. Ačkoli pokrytí Bitcoin's- a krypto-měnu pro obecné výhody byl zcela pozitivní, papír je hlavní důraz byl kladen na „rizika“, které zřídila Bitcoin. I když jedinec, který učinil zběžný čtení tohoto článku může věřit, že Finanční akční pracovní skupina se zabývá ochranou osob, které používají Bitcoin- protože jejich tvrzení, že by dělal Bitcoin to těžké zločiny spáchané vůči osobám, které mají být solved- cílenější čtení odhaluje skutečný záměr zprávy. Tato zpráva FATF je opravdu nejde o bezpečnost spotřebitelů vůbec, ale spíše s th e hrozba, která představuje Bitcoin k násilnému vládní moci.

load...

První polovina této zprávy je strávený vymezení pojmů pro čtenáře, kteří jsou obeznámeni s krypto-měny. To rozlišuje mezi „centralizované virtuální měny“ a „cryptocurrencies.“ Dokument také vysvětluje věci, jako horníci, peněženky, výměn a Tor. Poté začíná v dolní části 8thpage se Task Force dává krátký odstavec o výhodách používání Bitcoin.

load...

Tento krátký odstavec o „legitimní“ využití Bitcoin nastiňuje některé z nesčetných pozitivních věcí, které pocházejí z používání Bitcoin. Dokument uvádí, že Bitcoin je „zvýšit efektivitu platby“ a „snížit transakční náklady pro platby a převody fondů.“ Bitcoin může také, podle zprávy, usnadnit mikro-platby v obchodech, takže podniky mohou zpeněžit zboží a služby, které byly dříve obtížné na cenu. Navíc je Task Force psal o tom, zda používání Bitcoin mohl podstatně reformovat globální trh převod. Vzhledem k tomu, ze svých okamžitých plateb a extrémně nízké transakční poplatky, Bitcoin může dělat to mnohem méně nákladné pro jednotlivce posílat peníze přátelům nebo členům rodiny v ochuzených zemích. Používání Bitcoin tímto způsobem by se přímo soutěžit s tradičními službami bezhotovostní převod bankovních řízené, které mají obrovské mezinárodní transakční poplatky, které dělají to velmi drahé, pro lidi posílají peníze těm, kteří jsou v nouzi z nich. Proto Bitcoin může pomoci zvednout miliony lidí v rozvojových zemích z chudoby tím, že zvyšuje množství soukromé finanční pomoci zaslána těchto ochuzených jedinců. Konečně, odstavec uzavírá tím, že tyto výhody by měly být pečlivě analyzovány k určení, zda se podrobí Bitcoin na tradiční finanční předpisy by odstranit tyto potenciální výhody.

load...

A to je místo, kde pozitivita končí v této zprávě. Zbytek zprávy Financial Action Task Force se zabývá „rizik“ spojených s použitím Bitcoin a krypto-měnu obecně. Tato rizika se netýkají lidi vlastně pomocí decentralizované měny, nicméně. Spíše se týkají pouze vlády, které se snaží udržet svou nadvládu nad jejich peněžních zásob tváří v tvář rostoucí konkurenci, jako Bitcoin. Zde jsou některé citace ze zprávy, že nastínit postoj FATF o rizicích krypto-měna:

„Mohou umožnit větší anonymitu než tradiční bezhotovostní platební metody. Virtuální měna systémy mohou být obchodovány na internetu, jsou obecně charakterizovány tím, non-face-to-face vztahů se zákazníky, a může povolit anonymní financování (finanční prostředky v hotovosti nebo financování třetích stran prostřednictvím virtuálních výměníků, které nefungují správně identifikovat zdroje financování). Mohou také povolit anonymní převody, pokud odesílatel a příjemce nejsou řádně identifikována.“

„Decentralizované systémy jsou obzvláště zranitelné vůči anonymity rizikům. Například podle návrhu, Bitcoin adresy, které slouží jako účty, nemají žádná jména nebo jinou identifikaci zákazníka připojen a systém nemá centrálnímu serveru nebo poskytovatele služeb. Protokol Bitcoin nevyžaduje, nebo poskytnout, identifikace a verifikace účastníků, nebo generovat historické záznamy o transakcích, které jsou nutně spojeny s reálného světa identity.“

„Neexistuje žádný centrální kontrolním orgánem, a ne software AML v současné době k dispozici pro sledování a identifikaci podezřelých transakcí. Vymáhání práva, nemohou být cíleny jeden centrální poloze nebo právnická osoba (správce) pro účely investigativní nebo aktiv záchvatovitá (ačkoli úřady mohou cílit na jednotlivé tepla pro informace o klientovi, že výměník může na účet volaného). Nabízí tak úroveň potenciálního anonymity nemožné s tradičními kreditními a debetními kartami nebo starší on-line platební systémy, jako je například PayPal.“

A nakonec:

„Decentralizované konvertibilní virtuální měny, které umožňují anonymní osoby na osobu transakce se může zdát, že existují v digitálním vesmíru, zcela mimo dosah jakékoliv konkrétní zemi.“

Zdá se, že k tomuto autorovi alespoň, že Task Force nevěnuje ohledem na skutečné, Bitcoin využívajících spotřebitelů v této zprávě. Všechny věci označených papíru jako „rizika“ jsou vlastně věci, které Bitcoin prodejné jako měna. Lidé chtějí použít měnu, která z nich dělá anonymní a není možné nalézt, protože nechtějí, aby jejich vlády čmuchat v soukromém životě. V případě, že věci, které Task Force Zvýraznění jako nebezpečný potenciálů zapojené do používání Bitcoin jsou opravdu věci, které lidé chtějí vidět v měně, pak je zřejmé, že tento dokument nebyl chtěl varovat civilisty před nebezpečím spojeným s používáním Bitcoin.

Skutečným smyslem této zprávy je upozornit vlády, že jejich monopoly na peníze jsou přímo ohroženy rostoucím přijetím Bitcoin jako prostředek směny, a že by měly začít míchat, aby tento decentralizovaný technologii pod jejich kontrolou. V varování vlády hrozby, kterou představuje pro Bitcoin jejich násilné moci, papír protikladně používá aspekt krypto-měny, která je dříve používaný jako skutečná výhoda. Dokument uvedl, že platby za nízké a nízké transakční náklady nechá decentralizované měny, které se snadno poslal přes hranice, která by mohla pomoci podporovat používání Bitcoin jako způsobu financování teroristických organizací. Je zřejmé, že výhoda, že tento velmi stejnou charakteristiku poskytuje tothose trpícím lidem v chudých zemích nemají žádný význam, když se potýkají s financováním terorismu, který byl zcela vytvořen jako reakce na vlády, které porušují práva a přesvědčení jednotlivců. Ale to nevadí, že říká, že Task Force, my jsme jen o udržení vládní dominanci.

Naštěstí pro Bitcoin obhájci, i když zprávy, jako thesewill pravděpodobně mít žádný vliv na schopnosti vlád vytvořit jakoukoliv účinnou regulaci Bitcoin.

load...

Související zprávy


Post Bitcoin

Bitcoin oficiálně legální v Kalifornii! Gov. Jerry Brown podepsal AB129!

Post Bitcoin

Bitcoin nadace rady volby: Jim Harper, Olivier Janssens, nebo to dokonce záleží?

Post Bitcoin

Bitcoin Ťažba může být výhodnější brzy

Post Bitcoin

Výhodný Bitcoin Cloud Mining: Bitcoin těžba bez potíží

Post Bitcoin

Správná analýza cen Bitcoin: Úvod do ocenění USD do BTC

Post Bitcoin

Bitcoin denní zpráva: Lawsky přehledy revidované BitLicense, GAW spouští Paycoin a další

Post Bitcoin

Bitcoin v hlavním proudu Část 1: Swiss Bitcoin Research Paper

Post Bitcoin

Coin Brief Weekly Bitcoin Zpráva o cenách: 14.-20. Září 2014

Post Bitcoin

Bitcoin směřující na $ 0.00 a mnozí ztratí všechno, když se bublina objeví - varuje investora Peter Schiff - RT

Post Bitcoin

Bitcoin Banking: Rozloučení s fraccionálními rezervami

Post Bitcoin

Coin Brief denní zpráva: Bitcoin VeriCoins, IBM Internet věcí, Syscoin proti Moolah, Bitlendingclub a Bitcon

Post Bitcoin

Bitcoin Základy vysvětleny: MNOs BTC