Bitcoin a přechod k penězům | Czech.Lamareschale.org

Bitcoin a přechod k penězům

Bitcoin a přechod k penězům

Peníze vstoupil do existence jako fenoménu postupující tržního hospodářství. Na trhu nevyžaduje vládu nebo nějaký druh státní instituce, aby násilně uložit peníze na svých poddaných. Bude vyplývají z čisté nutnosti, protože peněz je zásadní pro rozvoj společenské dělby práce. V tomto článku se budeme zkoumat původ peněz, aby vysvětlil, proč v současné době změřit hodnotu Bitcoinin hlediska cen fiat měn, a jak se trh bude vyvíjet tak, aby Bitcoin dosáhne svůj vlastní cenový systém nezávislý na fiat měny.

load...

Původ peněz a Rise of Bitcoin

Peníze je sociální konstrukt, který je výsledkem trhu pracujeme na rozšíření sebe, aby se usnadnilo dělby práce. To tím zvyšuje produktivitu a zlepšuje životní pro širokou veřejnost. Nicméně, to nebylo vždy existovat. Pro hodně z lidské historie, trh fungoval bez „peněz“.

Před Bitcoin, Cryptocurrencies, Fiat, nebo zlato, tam byl Barter

load...

V pre-peněžní společnosti, zboží a služby byly vyměněny v systému, který nazýváme „přímá výměna.“ Také bychom mohli nazvat systém barterové ekonomiky. V tomto systému, spíše než koupit koně určité množství dolarů, liber, atd bychom koupit koně určitého množství kuřat nebo jakékoliv jiné formy spotřebitelského nebo výrobce dobru. Hlavní chyba v tomto systému je nedostatek výskytu dvojité shoda potřeb. Jinými slovy, bylo by velmi těžké v barterové systému najít osobu, která chce něco, co máte, a má také něco, co chcete. Nicméně, tam je obvykle jeden nebo i několik předmětů, které oceňují všichni ve společnosti. Toto zboží se liší od společenství ke společenství, v závislosti na zeměpisné poloze, kultuře a dalších podmínkách. Běžně oceňují dobrý může být krávu nebo jiných hospodářských zvířat, zlato a stříbro, nebo libovolný počet komodit. Opět platí, že to je zcela závislá na dané společnosti. Herci obdrží jeden z těchto „objektivně“ hodnotné komodity, které nejsou v současné době chtějí pro domácí spotřebu, a pak obchod, který komoditu, než spotřebuje to, k dobru, že se v současné době chtějí konzumovat. Tento jev je známý jako nepřímé výměny. Kupujeme něco, co nechceme, aby spotřebovávat, aby ho obchodu pro něco, co nemáme konzumují. Vegetariánská mohou obchodovat pryč něco pro krávy, i když on nebo ona nemá chuť k jídlu krávu, protože on nebo ona může obchodovat krávu za košem zeleniny, které se chtějí k jídlu. Komoditní, která se stane předmětem nepřímé výměny lze označit za prostředek výměny.

load...

Prostředkem směny se vyvine do Money

Poté, co byl stanoven tento systém nepřímou výměnou, budou peníze zpravidla přijít do existence. Peníze bude prostředkem směny, který má nejvíce vysoce ceněný směnnou hodnotu v rámci dané společnosti. Můžeme nazvat společnou hodnotou objektivní výměna hodnoty.Projekt peněz musí být prostředkem směny s nejvyšším směnné hodnoty, protože musí být obecně přijata, aby se správně fungovat jako peníze. Jednoduše řečeno, bude prostředkem směny, které budou peníze za nejvíce prodejný dobrá:

„I v případě, že zbrojíř je již dostatečně vybavena skotu jeho přímé požadavky, měl by jednat velmi nehospodárně kdyby nedal svou zbroj pro celou řadu dalších skotu. Na základě toho, že není samozřejmě výměně své zboží na spotřební zboží... Ale jen na zboží, které má také zbožní charakter jemu. Ale pro jeho méně prodejných komodit se získává ostatní o větší prodejnost. Držení těchto více prodejného zboží jasně násobí jeho šance na nalezení osoby na trhu, který nabídne mu prodat zboží, které on potřebuje“.

                                                       -Carl Menger, Principy ekonomiky

Jakmile peněz byla založena v této společnosti, dělba práce je nyní schopen stává ještě více specializované, a tím zvýšit produktivitu a zvyšování životní úrovně pro každého v komunitě. Bitcoin se vyvinul z tohoto procesu jako další krok v penězích, jako je účinnost daleko přesahuje to je předchůdce. Avšak hodnota toho je předmět hodně debaty.

Bitcoin je užitná hodnota a regrese Věta

Tam je hodně debata o tom, zda Bitcoin může stát peníze, vzhledem k Misesian regresní teorém a Bitcoin je zřejmý nedostatek nepeněžní, užitnou hodnotou. Nicméně, není tam žádný prostor pro tuto diskusi v tomto článku. Vše, co zde bude řečeno, je, že existují tři možnosti, které by mohly odpovědět na regresní Věta otázku:

  1. Regresní Věta je špatně, a Bitcoin je valuearose nějakým jiným způsobem
  2. Bitcoin je již prostředek směny, a stane se více široce každý den přijímány. Proto Bitcoin musel mít užitnou hodnotu v určitém okamžiku v jeho rané historie.
  3. Jakmile je koncept peněz byla založena ve společnosti, není nutně zapotřebí užitnou hodnotou pro objekt pro získání peněz.

Jak Bitcoin stal prostředkem směny

V tomto okamžiku, Bitcoin je zvažován nejvíce být prostředkem směny spíše než penězi. Rozdíl mezi penězi a prostředek směny je pouze kvantitativní jedna. Prostředek směny stává peníze, když je „všeobecně přijímaný“ obyvatelstvem. Zde je problém zřejmé. V jakém okamžiku dělá Bitcoin, další digitální měna, nebo jakýkoli jiný prostředek směny stávají „všeobecně přijímaný?“ Tato otázka je velmi obtížné, ne-li nemožné, aby odpověď. Vzhledem k tomu, nemůžeme stanovit konkrétní čísla odlišit kvantitativní rozdíl mezi penězi a prostředek směny, budeme používat dvě slova zaměnitelně ve zbytku tohoto článku, kvůli pohodlí. Chcete-li určit místo, na kterém Bitcoin stal prostředkem směny, musí se podíváme na historické časové osy měny. Tímto způsobem můžeme určit, že Bitcoin stala prostředkem směny při svém prvním transakce, k níž došlo v bloku 170. Avšak v tomto článku se budeme uvažovat počátky Bitcoin je jako prostředek směny na slavné pizza transakce, kde laszlo zakoupen $ 25 v hodnotě pizzy za 10.000 BTC. Budeme tuto akci použít jako výchozí bod pro směnné hodnoty Bitcoins, spíše než úplně první transakci, protože to znamená bod, ve kterém Bitcoin stal neoddělitelně spjata s nekrytých peněz tím, že je použit na nákup značný spotřebitel je dobře v místě, které pouze přijatou fiat peněz. V tomto bodě, Bitcoin stal jako prodejná jako nekrytých peněz. Tento prodejnost nedělal to peníze, nicméně; Musíme si uvědomit, že finanční prostředky musí být všeobecně přijímaný. Tato událost prostě udělal Bitcoin prodejný v reálném světě. Dokonce i po této první velké transakce, měna nebyla přijata mnoha osobními obchodníků. V listopadu roku 2010, několik měsíců poté, co pizza transakce Bitcoin je cena dosáhla $ 0,50. V únoru roku 2011, Bitcoin dosáhne parity s americkým dolarem. Po tomto bodě, a to nejen měl Bitcoin stala prostředkem směny ve fyzickém světě, ale to také bylo stejně hodnotné jako dolar, i když ne tak široce přijímaný.

Bitcoin cen v dolarovém vyjádření

V současné době, při nákupech s Bitcoin, musíme vypočítat cenu Bitcoin dobrého, protože položka se bude prodávat v dolarech nebo jiných nekrytých měn. Vidíme to děje hlavně proto, fiat měna je mnohem více široce přijímaný než Bitcoin, čímž je mnohem pohodlnější katalogových cen, pokud jde o nekrytých peněz. Každý, kdo nákup s Bitcoin bude muset provést konverzi sami. Je to stejné jako pro výpočet ceny, pokud jde o cizí měně. V Japonsku, například American nemá žádnou představu o tom, co kdo Yen můžete koupit. Když Američan vidí výrobek, pokud jde o Yen, on nebo ona musí převést cenu Yen k dolaru cenu tak, aby smysl pro hodnoty dobra v pochybnost. Daný jedinec nepřijímá Yen as penězi, jednotlivé hodnoty dolaru jako peníze. Z tohoto důvodu je psychologická bariéra oddělující ocenění jednotlivce dobra z hlediska dolarů a jenu. To samé platí i pro Bitcoin.

Bitcoin je budoucnost: Jak Bitcoin Může Transcend Fiat Ceny

Futurerelies Bitcoin týkající Je to přijetí stává velmi rozšířený. Bitcoin se stane široce přijímaný pro jednu ze dvou důvodů:

  1. Fiat měnový systém se zhroutí
  2. Lidé se prostě rozhodnou, že chtějí použít Bitcoin jako peněz, spíše než fiat měn

V obou případech dojde k přechodu od vlády nekrytých peněz k Bitcoin. Tento přechod přinese o vyznačením cen pokud jde o Bitcoin spíše než fiat měny.

Bitcoin ke stanovování cen, přímo? Jak?

Je to opravdu velmi jednoduchý přechod. Jako Bitcoin stává široce přijímaný, budou lidé začnou k ukončení jejich přijetí nekrytých peněz, nebo alespoň ne cenit ji Bitcoin. Vzhledem k tomu, přechod postupuje, bude stále obtížnější pochopit hodnotu dobrý v přepočtu na dolary, libry atd jednoduše proto, že lidé nebudou vážit těch měn. Z tohoto důvodu, obchodníci budou muset označit ceny svých předmětů z hlediska Bitcoin.

Co Bitcoin Cena bude přidělena zboží? Jak bude Obchodníci rozhodnou, že?

Používáme směnný kurz, jako bychom se při nákupu předmětů, s výjimkou opačně. Například, jestliže 1 btc = $ 1, pak vše, co se používá k stát $ 1 bude nyní stojí 1 BTC. Poté, co došlo k této počáteční ustavení cen Bitcoin, bude trh převezme a ceny bude současně pohybovat s kupní síly Bitcoin, které budou kolísat z různých důvodů. V tomto bodě, bude Bitcoin staly peníze, stejně jako dolar. Toto vysvětlení je pouze teoretická. Tato cena přechod je samozřejmě závislá na Bitcoin vlastně nahrazovat nekryté měny jako peníze. Ekonomika nemůže v žádném případě předvídat, zda se objeví tato náhrada. Můžeme jen doufat, že to bude pro Bitcoin poskytne nám mnohem efektivnější platebních prostředků, a je předzvěstí nové éry ekonomické svobody.

load...

Související zprávy


Post Bitcoin

Denní zpráva Bitcoin: Rumunská nadace Bitcoin Foundation, dominikánská populace, která obdržela bitcoin a další

Post Bitcoin

Bitová cena stále hledá novou podlahu po zprávě EBA

Post Bitcoin

Bitcoin Banking: Rozloučení s fraccionálními rezervami

Post Bitcoin

Ashley Madison úniky: co dělat, když čelí Bitcoin vydírání

Post Bitcoin

Miliardář Richard Branson investuje do procesoru plateb Bitcoin BitPay

Post Bitcoin

Bitcoin přijetí: Progrese mezi top 100 webových stránek

Post Bitcoin

BetChain se stává vedoucím kasínem Bitcoin ve vícejazyčné podpoře

Post Bitcoin

Bitcoins Growing Acceptance: 6 způsobů využití BTC

Post Bitcoin

27. dubna 2015

Post Bitcoin

10. dubna 2015

Post Bitcoin

Bitcoin Základy vysvětleny: MNOs BTC

Post Bitcoin

Bitcoin analýza ceny: Boční akce pokračuje