Je Bitcoin Mining Worth It? | Czech.Lamareschale.org

Je Bitcoin Mining Worth It?

Je Bitcoin Mining Worth It?

Důlní bitcoins byl velmi ziskový podnik po velmi dlouhou dobu. Zatímco mnoho lidí, kteří se snažili těžbu Bitcoin nedokázal profitovat, neobdrželi své těžební soupravy kvůli podvodným nebo neschopných podniků, nebo stěží dosáhly pozitivní návratnost investic na své Bitcoin těžebních pokusů, že to není pravda pro zkušenější horníky. Ti, kteří úspěšně optimalizována GPU nebo aquired FPGA v roce 2012 a na počátku roku 2013, jakož i ty, které byly schopny získat časné ASIC, nebo měli to štěstí „vsadit“ na pravé Bitcoin mining hardware společnosti pro následující generace ASIC mají vyrobený neuvěřitelné zisk.

load...

Nicméně tLJżbou Bitcoin zažil zásadní posun mezi okamžikem, kdy GPU / FPGA byly normou, a vzestup ASIC Bitcoin těžební hardwaru. Tyto ASIC zcela změnila pravidla hry tím, že zvyšuje efektivitu těžby bitcoins mnoho řádů, a zcela zničil ziskovost těžby s tradičním počítačem.

Proč Těžební Bitcoins na GPU stálo za to do roku 2013

Před ASIC, výtěžek Bitcoin stálo za to jednoduše proto, že je obtížné zůstal poměrně blízko Bitcoin v ceně. To platilo po dobu několika důvodů:

load...
  1. Mnoho Bitcoin horníci byli pouze těžba na částečný úvazek, a byly jednoduše pomocí GPU, že už měla zakoupené pro hraní her s mým, když nebyli na svém počítači. To byla úplně odstraněna náklady na zařízení z ROI rovnice, jako schopnost efektivně důlní bitcoins byla jen výhoda mít slušnou herní počítač. Samozřejmě, že těžba na vysokou intenzitou mají potenciál spálit GPU ven, ale inteligentní částečný úvazek horníci by jen moje, když je obtížné / cena opravdu se to vyplatilo. Také tito jedinci by se změnit jejich nastavení systému, stejně jako nastavení pro těžební softwaru Bitcoin, snížit zatížení působící na jejich hardwaru, jakož i zvýšit jejich energetickou účinnost.
  2. load...
  3. V té době tam bylo velmi málo obrovské Bitcoin důlní farmy. Průměrná horník se nesoutěží s datová centra plná strojů... Byli soutěžit spolu navzájem. To znamená, že lidé, kteří žijí v oblastech s nízkou kWh (kilowatt-hodinu) ceny mohly snadno dolu dost bitcoins na pokrytí případných dodatečných náklady na energii, a to i těch, v oblastech s průměrnou - mírně nadprůměrné náklady na elektřinu by mohly profitovat z těžby, kdyby měli efektivní nastavení.
  4. Velká část těžební společnosti, v té době nebyly těžba za účelem dosažení zisku sama. Byly výtěžek na podporu sítě Bitcoin a / nebo získat BTC, že byl „čistý“ a skutečně anonymní (pokud je brali určitá bezpečnostní opatření).

Vztah mezi obtížnosti

A cena

Nebyl dokonalý, ale těžba obtížné obecně následoval vzor podobný Bitcoin na kurzu dolaru. FPGA začal mírně vychýlit to v roce 2012, pak ASIC ji rozbil úplně.

Bitcoin ASIC Zabil GPU Mining Ziskovost

 

Na začátku roku 2013, Jeff Garzik obdržel první Bitcoin mining ASIC, produkoval Avalon. Zatímco jedna další společnost může mít produkoval funkční BTC důlní ASIC Přibližně ve stejné době, Avalon byl první vyvíjet, vyrábět a prodávat tyto neuvěřitelné těžebních plošin pro veřejnost. Jeho revize Avalon ASIC potvrdil, že byl nejen Bitcoin mining stojí za to, ale mohl by být neuvěřitelně ziskový. Jeho komentáře na něm je výtěžek energie a kolik bitcoins je těženo, jsou otevření očí:

Výkon je mnohem vyšší, než oznámil. 60 Ghps byl oznámen. Jednotka je cgminer self-zprávy 67.5 Ghps.

A

Po 20 hodinách těžby se nepotvrzená + potvrdila odměny rovnat 14.98832170 BTC.

To Bitcoin horník byl výtěžek více než 15 BTC za den! Samozřejmě, že pro každého, kdo se podílí na těžební dnes, 67.5 GH / s vypadá jako nic. Dnes, jeden by mít štěstí dostat 0,0007 BTC za den s tím hashrate podle našeho Bitcoin těžební kalkulačky, a skutečnost, že se používá více než 600 wattů, díky pracující stroj ztrátový. Ve skutečnosti, v době, kdy většina z předobjednávek bylo dodáno, že stroje byly sotva rentabilní. Udělal jsem, aby malé množství zisku s mým šarže 2 Avalon ASIC, které jsem se podařilo dostat až na téměř 80 GH / s, ale ne moc.

Nicméně, v této době, přičemž vrchní konec GPU byly schopny pouze těžby rychlostí 500 MH / S - 1 GH / s (s 1 GH / s vyžaduje dokonalé podmínky a neuvěřitelné optimalizace), a často konzumovány 200-400 wattů energie při těžbě bitcoins.

I když, být spravedlivý, motýl Labshad úspěšně zpracovaly první těžební Bitcoin „miniRig“ v polovině roku 2012, který využil 18 desky, 2 45nm FPGA na každé desce a byl schopný těžby na ~ 25 GH / s náročné ~ 1,260 W,

Pro ty z vás, kteří nevěděli, proč se Butterfly Labs tak důvěru komunity Bitcoin, nebo ne pochopit, proč tolik lidí byli ochotni pre-order své ASIC, to je důvod, proč. První miniRig byl mimořádně úspěšný, a elektrárna v pre-ASIC období.

Přesto Avalon první ASIC, který byl založený na antické architektury 110 nm, se podařilo vytěžit na více než dvojnásobek této miniRig je rychlost, zhruba polovinu spotřeby elektrické energie, a byla prodána za zlomek nákladů na miniRig. Tyto stroje odstartoval revoluci v těžbě, která vyústila v síti Bitcoin obsahující takovou úroveň výpočetního výkonu, který nebyl nikdy dosaženo dříve v lidské historii.

Je Bitcoin Mining za to v roce 2017?

Ano i ne, v závislosti na situaci. Vznik ASIC vytvořil závody ve zbrojení, která dělala investice do těžby Bitcoin machinesmore volatilní a riskantní, než samotný Bitcoin. Jako Bitcoin ASIC začal s 110 nm Avalons, která byla k dispozici v tradičních procesorů v časném 2000s architektura, mnoho firem se objevilo v práci směrem ven příští generace, s nadějí, že nakonec dosáhne „state-of-the-art“, které je ~ 22 nm, v tomto okamžiku.

K dnešnímu dni, nevím o žádných komerčně dostupných ASIC s architekturou 22 nm, ale bylo dosaženo 28 nm. Realisticky, vývoj opravdově state-of-the-art Bitcoin těžebních ASIC nemusí být stojí za investici, jako zvýšení energetické účinnosti, což je nejdůležitějším faktorem pro Bitcoin těžební plošinu, není zdaleka tak velký jako předchozí generace,

Zatímco Bitcoin mining Potíž je nyní větší pravděpodobnost, že se dostanou do užšího vztahu s Bitcoin je cenou, odkaz nezaručuje stabilitu. Dokud souvislost mezi Bitcoin je cenou a celkovou těžební výkonu sítě zůstává blízko, pak se změní v hodnotě Bitcoin by ovlivnit pouze ty, které jsou již sotva rentabilní, a bude dělat jen málo pro změnu způsobilost těžby. Důvodem je, že horníci by dostávat více bitcoins pro jejich hash energie, když cena a potíž pokles, ale méně bitcoins je cena a zvýšení obtížnosti. Tato tabulka pokračuje kde potíž graf na začátku článku skončili, a zahrnuje snížení předpokládané obtížnosti na 17. Ledna od března 2013 o těžba obtížnost exponenciálně zvýšil. V posledních několika měsících se zdá, že vyrovnal:

Mohlo by však dostat mimo synchronizaci znovu.

Průlom v technologii ASIC je nepravděpodobné, že v blízké budoucnosti, ale určitě je to možné. To by vytvořit nový skok v nesnázích, a činí starší ASIC méně hodnotné, jako Bitcoin je cena by neměla být ovlivněna moc. Také, jak obtížné je upravena pouze každých 2016 bloků, ostrý pokles Bitcoin v ceně může dělat to tak, že těžba není příliš efektivní z hlediska nákladů, dokud se potíž upraví.

Ostrý dost Bitcoin pokles cen by mohl účinně způsobit dost horníků, které mají být vypnuty, že to trvá velmi dlouho ke mně dost bloků dosáhnout změny obtížnosti. Samozřejmě, že tento scénář by také vedla k prudkému poklesu v obtížích, kdy je 2016. Blok nakonec těžil, okamžitě zvýšení hodnoty těžebního průmyslu... Ale dokud se nedosáhne tento bod, síť Bitcoin by se mohla stát velmi nespolehlivé a chaotická.

Přesto mimo z těchto scénářů, obtížnost by měla pokračovat ve stabilizaci, a poněkud následovat Bitcoin má cenu. To znamená, že ano, výtěžek Bitcoin stojí za to v mnoha případech. Avšak to, zda to stojí za to pro vás je něco, co jen vy můžete rozhodnout. Jen si pamatujte, pokud uvažujete stává Bitcoin horníka, práce přes matematiku, než budete investovat.

load...

Související zprávy


Post Bitcoin

Coin Brief Weekly Bitcoin Zpráva o cenách: 21.-27. Září 2014

Post Bitcoin

Být upřímný

Post Bitcoin

Bitcoin Domain Name BTC.com prodáno za 1 milion dolarů USD!

Post Bitcoin

Nejlepší důlní hardware společnosti Ethereum (2018 aktualizováno)

Post Bitcoin

Mt. Gox, Mintpal, Hashfast, Butterfly Labs a Robocoin: Chyby v Bitcoin Business

Post Bitcoin

Alternativy Google Adsense pro Post Bitcoin Faucet Apocalypse

Post Bitcoin

Bitcoin jako komodita: Daňová licence?

Post Bitcoin

Maják Mikeho Hearna by mohl masivně zlepšit Bitcoin

Post Bitcoin

Je Bitcoin anonymní? Zde je kompletní odpověď

Post Bitcoin

Bitcon je Geld chce Bitcoin být peníze

Post Bitcoin

Bitcoin Základy vysvětleny: ABCs BTC (Q - U)

Post Bitcoin

Coin Brief Weekly Bitcoin Zpráva o cenách: 7.-13. Září 2014