Bitcoin novináři: Etika vlastnictví Bitcoin | Czech.Lamareschale.org

Bitcoin novináři: Etika vlastnictví Bitcoin

Bitcoin novináři: Etika vlastnictví Bitcoin

Tam je vyrobený spor děje tento týden o tom, zda nebo ne Bitcoinjournalists - těch, kteří píší o novinkách týkajících se digitálního měna - třeba pomocí Bitcoin sebe. Myšlenkou je, že pomocí Bitcoin, novináři se vytváří konflikt-of-zájem situaci, v níž jsou jejich příběhy neodmyslitelně neobjektivní ve prospěch kryptoměna.

load...

Bitcoin Vlastnictví Vytvoří střetu zájmů?

Toto hledisko se může zdát překvapující, protože Bitcoin se vyvinula natolik, aby byla považována za de facto forma peněz, a proto reportérů, kteří používají Bitcoin jsou jednoduše pomocí typ peněz. Kromě toho Bitcoin není produkt od společnosti - místo toho, to je technologie, která umožňuje trustless, kryptografických operací přes obrovské decentralizované sítě. Neexistuje nic jako „neobjektivní“ ve prospěch kromě základní technologii, která umožňuje Bitcoin práci.

load...

Ale to nezastavilo Michael del Castillo, tech a inovace editor na povýšeného Business Journal, ze se bude snažit problém se z toho. Minulý týden napsal articlefor LinkedIn, v němž tvrdil, že novináři, kteří referují o Bitcoin by neměl vlastnit některý z nich:

Jako novináři, měli bychom žít v šedé barvě. Měli bychom být u stran, ale ne v centru pozornosti. Měli bychom vědět, uvnitř kopečky, ale ne obchodovat na ně. A s kryptoměna, měli bychom vědět, jak to funguje, ale není jejím vlastníkem.

Jediné vhodné využití Bitcoin, podle del Castillo, je minimum nutné přišel základy. Který zahrnuje jeho nákup ve výši $ 2 v hodnotě Bitcoin z aladlammú bankomatu - potřebné k příběhu, který on pracoval na asi Bitcoin bankomatů - stejně jako 1 MBTC stíracího losu dané mu Charlie Shrem. Díky těmto velmi minimální výlety do Bitcoin prostoru del Castillo říká, že má „Dostal mechaniku dolů.“

load...

Žádná zmínka o blockchain sám, kryptografické algoritmy hash, hornictví Bitcoin, nebo některý z robustního peněženky softwaru, který spravuje jeden je Bitcoin snadné a zábavné. Ve skutečnosti del Castillo Zdá se přiznat, že tento do očí bijící opomenutí později v článku:

A nezáleží na tom, jak rychle se učím se Bitcoin ekonomika stále poroste rychleji, takže ještě širší mezeru mezi vědomí a to, co zbylo, které mají být známy.

No, on to určitě má toto právo. Bitcoin ekonomika je sice roste velmi rychle, ale je to zklamání slyšet takové defétista postoj od někoho, kdo se vztahuje na prostor.

„Velmi mělké Viewpoint“ na Bitcoin

 

V poslední době del Castillo je LinkedIn článek zaujal Jon Matonis, výkonný ředitel nadace Bitcoin a spolehlivý believer z „Bitcoin jsou peníze“ argumentu:

Michael, který je velmi povrchní hledisko. Je to jako říkat lidem, kteří píší o USD a měnová politika by neměla vlastní dolarů. Vzpamatuj se.

To je dobrý bod, a to jde zpět do své dřívější hodnocení, které Bitcoin se stal de facto „peníze“, protože bezpočet lidí na celém světě používat pro výměnu zboží a služeb. Mnozí zaměstnanci, nezávislí dodavatelé a dostat zaplaceno v Bitcoin za svou práci, protože jejich služby jsou cenné, a to nevadí - nebo rovnou přednost - s kryptoměna jako zdroj příjmů. Jinými slovy, případy použití v reálném životě dokázat, že Bitcoin jsou peníze.

V návaznosti articlefor povýšeného Business Journal, del Castillo připouští, že je to nejlepší protiargument k tvrzení, že Bitcoin reportéři neměli používat Bitcoin. Nicméně, on pokračuje, aby se další neopodstatněný analogii ve snaze ověřit své původní tvrzení:

Vzhledem k tomu, Bitcoin je ze zákona považována za majetek podle Internal Revenue Service, věřím, že vhodnější srovnání... Brání reportéra, který se vztahuje na Procter & Gamble od vlastnit akcie označen NYSE: PG.

IRS je skutečně jedinečný ve své definici Bitcoin, protože je to jediný americký vládní agentury, aby zvážila Bitcoin typu nemovitosti. US soudců rozhodovaly o multipleoccasionsthat Bitcoin je v podstatě peníze, a FinCEN - federální agentura s jurisdikcí finanční kriminality - také considersBitcoin typ měny. Kromě toho, Kalifornie nedávno zrušeno lawsthat mohla technicky vyrobený Bitcoin „ilegální peníze“ a nahradil je s právními předpisy, které se domnívají Bitcoin „zákonné peníze“. Konečně, společnosti, které se točí kolem něj jsou považovány za peněžní služby podnikům, nebo přesněji peněz vysílače.

Ale nechme stranou definice vládních úplně, a rozhodnout, zda je užívání Bitcoin odpovídá „pouze“ na skladě ve firmě. Zásoby jsou podíly neziskové podniky, které mohou růst nebo klesat v hodnotě založené na vnímání úspěchu této společnosti, nebo alternativně, selhání. Bitcoin také riseor fallin hodnotu, ale dynamika za hodnoty jsou hodně odlišné, než dynamika za cenu akcií. Opět platí, že Bitcoin není společnost, ale spíše vzácným technologické zdroje.

Reportéři neměli chránit sebe pryč od této technologické zdroje, a to zejména v případě, že doufají, že se stal osvícený o všechny složitosti zapojených do cryptocurrencies. Se bát neexistující spor konflikt-of-zájem by jen omezit znalosti těchto reportérů, a tak ohrozit jejich schopnost informovat o důležitých otázkách v Bitcoin prostoru. Bitcoin je učení experiencefor všechny zúčastněné strany, včetně novinářů, kteří jej týkají.

Full Disclosure of Bitcoin vlastnictví

Přesto del Castillo pokračuje ve své reakci na Matonis vyvoláváním dojmu, že Bitcoin novináři zveřejnit, kolik Bitcoin které vlastní, a tím informovat publikum jakéhokoli možného střetu zájmů. Koneckonců, del Castillo cituje kolegy tech novinky editor, který zveřejněné celý svůj akciové portfolio pro veřejnost ve zjevné snaze získat důvěru na úkor soukromí.

To je něco, co si myslím, Bitcoin reportéři měli zveřejnit také přinejmenším do široké veřejnosti a vláda zahájí léčbu Bitcoin jako měna, a ne majetek.

Opět platí, že del Castillo dělá tu chybu, že kladením přílišného důrazu na vymezení vládního z Bitcoin - a jen jeden plátek vlády se na to. Takže, protože del Castillo je přesvědčen, že vláda i veřejnost vidět Bitcoin jako typ majetku, částky, kterou reportéři vlastní měla být odhalena pro každého vidět. Zavře se na článek popisující, jak moc Bitcoin sám vlastníkem: 0.00418 BTC, nebo asi 2,18 $. Jak statečné del Castillo odhalit takové triviální množství kryptografických bohatství.

Pokud jsou všechny Bitcoin a kryptoměna novináři zveřejněny kolik digitální měny, které vlastní, a byli upřímní o tom, neexistující konflikt-of-zájem problém by dát přednost skutečné problémy: významná ztráta finanční soukromí pro ty novináře a obří hacking zaměřit se na hlavy těch bohatých reportérů. Vyzvat k takové katastrofické scénáře je naivní, nepřiměřené, a nezodpovědné.

Většina rozumných lidí by se shodují, že mají novináři zveřejnit výše jejich cryptocurrencywealth se to nestane v dohledné době. Ale na straně fanda, mělo by se předpokládat, že Bitcoin novináři pravděpodobně vlastnit některé z nich - jak již bylo zmíněno, pomáhá při procesu učení. Ale i když tyto novináři jsou zkreslená a doufat, že Bitcoin roste v hodnotě, to není tak špatné jeden. To znamená, že jsou s větší pravděpodobností držet špatní herci v komunitě odpovědnější, a zároveň podporovat aspekty prostoru, které jsou prospěšné. Jedná se o zdravé zaujatosti, a aby více zajímavých a užitečných žurnalistiky než suché, middle-of-the-road zpráv.

Doufejme, že jeden den Michael del Castillo může uvědomit, že jediný způsob, jak bude vnímáno jako věrohodné novinář v komunitě Bitcoin je-li to ve skutečnosti neví, co Bitcoin je vše kolem. V kryptoměna prostoru, jeden může dělat všechny výzkumu na světě a stále jen poškrábat povrch, co je to všechno kolem. Skutečně poznávání Bitcoin vyžaduje použití v reálném životě, a zažívá praktické případy použití na osobní úrovni. Teprve pak mohou novináři překonat bariéru před vnějšími pozorovateli, do aktivních účastníků se skutečnou znalostí a důvěryhodnosti.

load...

Související zprávy


Post Bitcoin

Bitcoin je bublina, žádné plány na krátký prodej: Japan Post Bank CIO - Reuters

Post Bitcoin

5 způsobů, jak koupit Bitcoin s Paypal - Scams a Legit způsoby

Post Bitcoin

Bitcoin nemůže být regulován jako Internet

Post Bitcoin

Bitcoin denní zpráva: Canabis Road Hacked, Korbit zvyšuje 3 miliony dolarů, Bitcoin výdajů PAC a další

Post Bitcoin

Bitcoin Mining: Průvodce pro začátečníky

Post Bitcoin

Coin Brief Weekly Bitcoin Zpráva o cenách: 21.-27. Září 2014

Post Bitcoin

Bitcoin Základy vysvětleny: MNOs BTC

Post Bitcoin

Coinbase proti Btc-e proti BitStampu - nejlepší místo k nákupu Bitcoins

Post Bitcoin

Bitová banka Centralizace: Trh se sama stanoví

Post Bitcoin

Jak vzniká scéna Bitcoin Start Up v Africe?

Post Bitcoin

Procesor Bitcoin Platba BitPay denně činí 1 milion dolarů v transakcích!

Post Bitcoin

Studie: Silk Road byla paradigma Shift v obchodu s drogami