Proč odborníci Bitcoinové se nebojí útoku 51% | Czech.Lamareschale.org

Proč odborníci Bitcoinové se nebojí útoku 51%

Proč odborníci Bitcoinové se nebojí útoku 51%

Hodně z Bitcoincommunity byl v šílenství minulý víkend, jak těžba bazén GHash.io přiblížil k dosažení 50% veškerého hash výkonu v síti. Pokud některý subjekt získává 51% síly Bitcoin sítě, to by jim umožní zdvojnásobit-trávit transakce a dokonce vypnout celý systém - i když jen na hodinu nebo dvě.

load...

Právě teď neexistuje žádný důkaz, že by se ve skutečnosti GHash.io vykonat takový nebezpečný útok, zejména proto, že bude bolet svůj hlavní předmět podnikání. Ale to nezastavilo někteří v komunitě od představit hypotetickou situaci, kdy výkonný vláda nebo společnost donutí operátory GHash.io do umožňující útok se stane.

Takový scénář byl nabízen jako jeden z mála slabin Bitcoin, ačkoli není jasné, jak přesně škodlivé 51% útok bude. Mnozí v komunitě se obávají, že by skutečně zabít digitální měnu, zatímco jiní se obávají, že to bude prostě narušit důvěru veřejnosti v Bitcoin a poslat cenovou klesají. Buď scénář je špatné pro nadšence, a to je důvod, proč Bitcoin subreddit byla hysterická jako GHash.io pohyboval kolem 47% hash sílu.

load...

Ale jak velké riziko je 51% útok, opravdu? Je to ještě nestalo, a to je v rozporu s pobídkami samotných horníků. Pokud GHash.io se pokusí takový útok by bylo účinně zabíjí svou vlastní firmu, která revolvesaround těžbu Bitcoin. Stínová vláda přichází a přinutit majitele je také nepravděpodobné, a pravděpodobně by se nestalo bez významného odporu.

Přesto, že riziko může být mírné, ale je to také reálná. S 51% veškerého důlního moc znamená mít nadměrný vliv a kontrolu nad blockchain - problém, který Satoshi nemohl předvídat, aniž by očekával vzestup ASIC a obrovských důlních bazénů. Ale místo toho, aby reflexivní reakce Skalice proti GHash.io a jeho uživatelů, je Bitcoin společenství by mělo vzít měřený přístup k řešení tohoto problému.

load...

Názor experta na 51% Bitcoin Mining bazén

Vzhledem k tomu, Bitcoin je pět let, tam jsou prominentní vývojáři a nadšenci, kteří byli vědomi problému 51% po velmi dlouhou dobu. Gavin Andresen - vedoucí vědecký pracovník v Nadaci Bitcoin a bývalý vedoucí vývojář jádra Bitcoin kódu - odepsal v 2012that horníků v síti by se „rychle vymyslet pravidlo nebo pravidla odmítnout“ 51% útok a.

Podle Andresen, jednoduchý řádek kódu by mohly být přidány do Bitcoin, že by přestal 51% útok v jeho stopách se:

Ignorovat delší řetězec osiření současný nejlepší řetěz, pokud součet (priority transakcí zahrnutých do nového řetězu) je mnohem nižší než součet (priority transakcí v rámci současného nejlepšího řetězci, které by byly osiřelé)

To by vyžadovalo 51% útočníkovi mít nejen většinu těžebního výkonu, ale také většinu vysokou prioritou transakce se děje na síti. Tyto transakce mohou být zfalšována útočníkem, ale pouze po omezenou dobu. Hypotetická kód Andresen by sloužit odmítnout podvodné blockchain buduje útočníkem, a vrátit se k síti Bitcoin do funkčního stavu během několika hodin.

Nicméně, mění pravidla pro to, jak se správně blockchain vybrán může mít své vlastní následky. Andresen rozšiřuje k tomuto bodu ve svém blogu:

Ďábel je v detailech, samozřejmě, a riziko zavedení nové pravidlo řetězce přijetí (lepší) je třeba posuzovat s ohledem na šance, že někdo bohatý a iracionální bude snažit vytáhnout útok (nízká, podle mého názoru, ale možná nejsem dostatečně paranoidní o velkých bank nebo Big vlády s využitím lumpárny vypnout Bitcoin). Možná budu kódovat ho a udržet ji jako ‚Nesmí se používat s výjimkou v případě nouze‘ větve.

Bylo by zajímavé vědět, zda Andresen ještě má tento kód ležet někde, a to, zda si myslí, že by to mohlo být užitečné v budoucnu, pokud GHash.io přesahuje 50% hashrate. V každém případě je jasné, že se nedomnívá, 51% zaútočila na skutečnou hrozbou pro Bitcoin, a to může být snadno bojovat jednoduchou změnu kódu.

„Big Whoop“

Další prominentní Bitcoiner, kteří se nebojí 51% útokem je Andreas Antonopoulos - distribuované systémy expert a zakladatel RootEleven, technologický inkubátor, který se zaměřuje na cryptocurrencies. Již v lednu letošního roku, Antonopoulos byl na Bitcoin Meetup v Los Angeles, když se ho někdo ptal riziku 51% útokem - podobný situaci tento týden, GHash.io se blížila 50% v té době.

Antonopoulos se usmál, když slyšel tuto otázku, jako hráč baseballu, který věděl, že se chystá, aby to bylo z parku. On charakterizoval 51% napadení jako zajímavý koncept k přemýšlení, ale ne něco, co má vliv reálných pro Bitcoin celkově. Důvodem je, že extrémní úsilí potřebné k provedení útoku by nestál dočasné výhody, které poskytuje. Tato síť by se rychle reagovat a realizovat protiopatření během několika hodin. Antonopoulos dále vysvětluje:

Takže pokud jsme byli všichni nevěnoval pozornost - a věřte mi, jsme my, protože GHash.io se nyní stala velkým tématem v této komunitě - není nic, co oni mohou opravdu s tím. Nemůžeš utéct s mincemi každého člověka jen proto, že máte 51%. Jediné, co můžete udělat, je mít vliv na další blok. Takže můžete mít vliv na další blok a vytvořit dvojí útraty. Velký pokřik.

Na základě této analýzy, představa, že 51% útok představuje hrozbu pro samotnou existenci Bitcoin je to prostě není pravda. To umožňuje pouze útočníkovi unést blockchain po omezenou dobu před zbytkem sítě - reálné, skutečné sítě - podle toho reaguje a neutralizuje hrozbu.

Posouzení skutečné riziko z velkých Bitcoin dolování Bazény

To dělá dva experty, kteří Bitcoin nepovažuji za věrohodnou hrozbou k síti. Je tak velmi nepravděpodobné, že by se stalo, a snadno vyřešit, pokud to didhappen. Tento druh vystřízlivění analýzy by měly sloužit jako komfort pro každého, jehož krevní tlak stoupá v tandemu s GHash.io je hashrate - buďte ujištěni, že teoretická 51% útok bude pravděpodobně nikdy nestane, a bude jen dočasný problém tak jako tak.

Prakticky řečeno, Bitcoin nepochybně získat nějaké negativní stiskněte během takového útoku. Média by mít pole den s problematikou a předčasně volat to „smrt Bitcoin,“ stejně jako oni dělali, když Mt. Gox zkrachovala. Směnný kurz by pravděpodobně klesat poněkud stejně jako investoři dostat studené nohy po vyslechnutí zprávy o útoku. Nicméně, tito byli by všichni krátkodobé problémy veřejného mínění - zvláštní druh překážku, která Bitcoin je až příliš znát.

Je zřejmé, že teoretický 51% útok není existenční hrozbu pro Bitcoin, i když by to mohlo mít negativní krátkodobé důsledky v následujících dnech. Doufejme, že už nikdy nebude muset zjistit, co přesně tyto dopady vypadat.

Sledovat Andreas Antonopoulos' úplnou odpověď na otázku o 51% níže:

load...

Související zprávy


Post Bitcoin

Bezpečná bitová peněženka: Bitcoin Security Tips

Post Bitcoin

Bitcoin těžební v roce 2015: ASIC, těžba mraků a obtížnost

Post Bitcoin

Bitcoin denní zpráva: Time Inc. přijímá Bitcoin, Overstock Falls Short na Bitcoin Sales a další

Post Bitcoin

19 milionů dolarů stojí za aukci v Austrálii - Bitcoin trh reaguje!

Post Bitcoin

Bitcoin denní zpráva: Bitmain je P2pool Vývoj, KnCMiner je Arctic Cycle Cloud těžební a další

Post Bitcoin

Jak rychle vyskočit zisk Bitcoin s jedním krokem

Post Bitcoin

BetChain se stává prvním Bitcoin Kasínem, který nabízí bezplatné spiny v nejnovějších volných rotacích v pátek

Post Bitcoin

Bitcoin 2.0 pokroky přinášejí decentralizaci k realitě

Post Bitcoin

6 restaurací, které přijímají Bitcoin

Post Bitcoin

Jak přijmout Bitcoin dary na vašem blogu

Post Bitcoin

Bitcoin nemůže být regulován jako Internet

Post Bitcoin

Twitch.tv začal přijímat Bitcoin pro předplatné