Bezprecedentní: Bitcoin Mining Network překračuje 100 PH | Czech.Lamareschale.org

Bezprecedentní: Bitcoin Mining Network překračuje 100 PH

Bezprecedentní: Bitcoin Mining Network překračuje 100 PH

Celkový výkon Bitcoinnetwork prolomil 100 petahashes za sekundu (PH / y) poprvé v této kryptoměna pěti letech života. Podle blockchain.info, hash míra dosáhla vrcholu 103,4 PH / s ve středu před kolísavé zpátky do 85,3 PH / s ve čtvrtek. To se zvedl v pátek kolem 98 PH / sa bude pravděpodobně rozbít 100 opět přes víkend.

load...

Hash rychlost Bitcoin je míra výpočetního výkonu celé sítě, vytvářené obrovského systému horníků, kteří provádějí složité matematické výpočty, aby bylo zajištěno blockchain - Bitcoin je veřejnou knihu o všech transakcích, které někdy došlo.

Hash sazba se obecně zvyšuje, protože Bitcoin mininggets náročnější a energeticky náročné pokud jde o čas a více lidí připojit se k síti. Je tu jen tolik, BTC, která musí zajistit jednotný blockchain a horníci jsou v zbrojení výpočetního výkonu nárokovat co nejvíce bloků jak je to možné odměny.

load...

Bitcoin Mining je směšně Competitive

Tato pobídka ke spuštění stále solidnější záznamník v síti, má za následek bezprecedentní nárůst kolektivní výpočetního výkonu. Trvalo Bitcoin celých pět let, než hashovací výkon 10 pH / s, a nyní se pohybuje, že hodně na denní bázi. Je to dokladem toho, že neuvěřitelnou energii investovala do infrastruktury, jakož i strmé překážka vstupu pro každého, kdo má zájem o těžbu Bitcoin.

Prudký nárůst hash moci byl podporovaný ASIC, nebo integrovaných obvodů pro specifické aplikace, které jsou v podstatě počítače, které existují pouze těžit Bitcoin. Jsou to neuvěřitelně silný - top-of-the-line KnCMinerboasts dané minimum3000 GH / s rychlost hash. Avšak ten samý plošinu stojí téměř 6000 $, a je splatný pouze v Bitcoin nebo přímým bankovním převodem. Netřeba říkat, že překážka vstupu do těžby Bitcoin je velmi vysoká.

load...

Bitcoin je Creeping Centralizace

Prolomení libovolný řádek 100 PH / s se shodovalo s nedávným spor Bitcoin výtěžek bazénu GHash.IO a jeho nadměrné kontroly nad ~ 45% sítě. Pokud některý subjekt získá 51% ze sítě, co je známé jako „51% napadení“ by mohly být potenciálně zahájila proti Bitcoin. To by umožnilo útočníkovi zdvojnásobit-trávit transakce a případně i vypnutí sítě. Nicméně, GHash.IO popřel mít nějaké úmysly zahájit takový útok s odvoláním na svůj pádný investice do Bitcoin ekosystému.

Rekordní hash sazba Bitcoin je ukazatelem toho, jak moc se těžba síť rozrostla během několika málo let, z opravdu skromných začátků do rozvíjejícího se sektoru mocných horníků, kteří zajišťují na blockchain. Bohužel velký kus jejich úsilí - více než 42 PH / s v době psaní tohoto článku - je směřována přes masivní těžební bazénu GHash.IO. Je to známka toho, že těžba Bitcoin je stále centralizovanější, a to je problém, že obec musí čelit - tak či onak.

Bitcoin jako síla přírody

Bez ohledu na debaty o těžebních bazény, je to zajímavé přemýšlet o pouhou silou, která je za síť Bitcoin. Blockchain je páteří světově první decentralizovaný digitální měně, a to je napájen přes 100 PH / s výpočetní síly. Sama tato skutečnost znamená, že síť Bitcoin má neuvěřitelný - vlastně rekordní - moc za samého infrastruktury. Je to jen škoda, že získává 51% těžba energetických dotací nekalé schopností.

Jako Uncle Ben tak výmluvně prohlásil: „S velkou mocí přichází i velká zodpovědnost.“

Související zprávy


Post Bitcoin

Bitcoin analýza ceny: Tim Draper vyhrál aukce silniční silnice

Post Bitcoin

Ashley Madison úniky: co dělat, když čelí Bitcoin vydírání

Post Bitcoin

Bitcon je Geld chce Bitcoin být peníze

Post Bitcoin

Bitcoin novináři: Etika vlastnictví Bitcoin

Post Bitcoin

Jak přijmout Bitcoin dary na vašem blogu

Post Bitcoin

Bitcoin učí libertáře vše, co o hospodářství neví - The Washington Post

Post Bitcoin

7 Online podniky Momentálně přijímá Bitcoin

Post Bitcoin

Bitcoinova budoucnost závisí na vás

Post Bitcoin

Bitcoin těžební v roce 2015: ASIC, těžba mraků a obtížnost

Post Bitcoin

Procesor Bitcoin Platba BitPay denně činí 1 milion dolarů v transakcích!

Post Bitcoin

Bitcoin novináři # 2: účinek záměru na etickosti vlastnictví Bitcoin

Post Bitcoin

Bitcoin Ťažba může být výhodnější brzy