Mt. Gox, Mintpal, Hashfast, Butterfly Labs a Robocoin: Chyby v Bitcoin Business | Czech.Lamareschale.org

Mt. Gox, Mintpal, Hashfast, Butterfly Labs a Robocoin: Chyby v Bitcoin Business

Mt. Gox, Mintpal, Hashfast, Butterfly Labs a Robocoin: Chyby v Bitcoin Business

Skutečnost, že Bitcoinitself se chová spíše jako korporace, je fakt, že bylo zdůrazněno na mince Brief v minulosti. Nicméně, díky své jedinečné, decentralizované povaze a globálním měřítku, to vytvořilo prostor pro mnohé další podniky, aby růst v komunitě, která byla postavena kolem něj. Mnohé z nich Bitcoin bázi, nebo alespoň Bitcoin přijímajících companiesbecome docela populární v digitálním světě měn, a zdá se, stejně jako masivní operace zvenčí. Tento pohled je poněkud zavádějící.

load...

Ve skutečnosti, každá firma postaven kolem Bitcoin, altcoins, nebo jen decentralizovaných systémů obecně je spuštění a začínajících často mají neuvěřitelný potenciál, ale také vysoká míra špatného řízení, rizika a nakonec i selhání.

Mt. Gox, Největší Bitcoin Exchange a největší ztráta BTC

Mt. Goxis první věc, která přijde na mysl, když jsem, a mnoho dalších, napadne selhání v Bitcoin říši. Byla to první opravdový výměna Bitcoin a držel většinu marketshare nahoru, dokud jen několik měsíců předtím, než se začala hroutit. Pokles byl velkolepý svědkem, ve strašném způsobem, a bolestivé pro všechny zúčastněné, a to zejména ti, kteří měli prostředky uvězněných v systému společnosti. Společnosti nekompetence, nedbalost, a potenciálně podvod stále způsobuje vlnky dnes, a dokonce porodila nový termín pro společnost, která selže při držení prostředků zákazníka: „Goxxed“ nebo „Goxed“ (jsou použity obě hláskování, ale znamenalo ta samá věc).

load...

Vzhledem k tomu, Mt. Kolaps GOX je, tam bylo mnoho informací propuštěn, nebo objevili, že vypadá, že podporuje myšlenku, že společnost byla aktivně manipulovat trh nějakou dobu před kolapsem, známý jako Willy zprávě, a to pravděpodobně v platební neschopnosti v dostatečném předstihu před jakýkoli byly zaznamenány zjevné problémy. Tento platební neschopnost byla potenciálně související s hacking, možná nezpůsobilosti což má za následek ztrátu privátních klíčů, nebo by mohly být dokonce výsledek interní krádeže. Verdikt je ještě brzy, a my se nesmí nikdy nedozví celý příběh, ale byl to varovný příběh, který vštípil ostražitost výměny ve velkém počtu lidí.

load...

Mintpal, Moolah a probíhající Exchange Scandal

V současné době je jedním z hlavních altcoin burzách, Mintpal, se hroutí pod tíhou platební neschopnosti její mateřské společnosti, Moopay LTD, lépe známý jako Moolah. Majitel Moopay, Alex Green, je přisuzovat insolvenci chybou v Moolah je systemthat bylo umožnit uživatelům zdvojnásobit utrácet své finanční prostředky, aniž by byla odhalena. Mr. Green přislíbila poskytnout úplné informace o svých výdajích, včetně stvrzenek a faktur, pro investory a vyžádala plnou odpovědnost za dohled.

Krátce po zprávách o moolah platební neschopnosti, mnoho tvrzení vznikly, a spiknutí přetékaly. Některé z nich jsou pravděpodobně výmysly, ale jedna věc je známý pro jistý. Alex Green byl dříve známý jako Ryan Kennedy, který je známý alias z dlouhodobého internet con-umělec, Ryan jemný. Ryan Gentle byl také aktivním členem komunity Bitcoin pod uživatelským jménem „Lemon“ na Bitcointalk, který podvedl několik členů komunity před mizí.

Zda tento Alex Green, který připustil, že on změnil jeho jméno od Ryan Kennedy, je skutečně kon-umělec Ryan Gentle je třeba ještě 100% potvrzeno, ale okolnosti Moolah a Mintpal je kolaps hledají docela temný.

Hashfast a Butterfly Labs, z Špička Bitcoin ASIC výrobce k selhání

Hashfastand Butterfly Labsare dvě různé společnosti, s různými vlastníky, ale byli oba výrobní Bitcoin dolování ASIC

a nepodařilo se podobným způsobem u kolem stejného času.

Hashfast je problematické historii, kulminovat v kapitole 11 bankrotu v polovině roku 2014, byl zaplaven skandálu, protože jejich slíbených ASIC byl v limbu po velmi dlouhou dobu, a její zákazníci ztratili neuvěřitelné množství peněz v důsledku zpoždění. Prvotním důvodem se zdá být jejich náklady při získávání / produkovat své ASIC, jak to bylo hlásil, že oni platili více než 5-10x tolik mít podobný hardware produkované jako ostatní společnosti.

Zatímco výkřiky z podvodu již přetékaly, skutečnost, že oni jsou prochází Chapter 11 bankrotu, který umožňuje, aby společnost restrukturalizovat a pokračovat v činnosti v omezené módě, ukazuje nějaký příslib. K dnešnímu dni, jejich webové stránky je stále běží, a vypíše 750 GH / s čipy na prodej, a doufejme, že společnost vyřeší své výrobní problémy. Přesto bych nedoporučoval žádný druh investic s touto společností, aniž by dělali důkladný výzkum o tom, co jejich finance, výroba, a soupis vypadá právě teď.

Motýl Labs, na druhé straně, má své operace zcela zastaveny FTC, a nyní je umístěn pod dočasnou nucené u Okresního soudu Spojených států pro západní obvod Missouri. Firma údajně použil Bitcoin mining machinesthat bylo nařízeno zákazníci těžit pro sebe, nebo umožnit zaměstnancům používat stroje těžit pro vlastní osobní prospěch, zatímco opoždění zásilky do svých zákazníků. Já osobně jsem si objednal BFL „Malý Single“ na počátku roku 2013, neobdrželi to až do roku 2014, a to zemřel po několika dnech běží.

Zatímco obvinění motýlích Labs stále probíhá proces, který opustí její budoucnost nejistá, je nepravděpodobné, že by společnost mohla pokračovat jako Bitcoin ASIC výrobce bez ohledu na výsledek. Zatímco mnozí v komunitě se obávají Hashfast, nebo byli rozrušení zpožděním, které bledne ve srovnání s odporem, který se zdá přetrvávat proti Butterfly Labs. Hodně z toho lze přičíst postoj společnosti vůči zákazníkům, která byla lhostejná na to nejlepší z časů, a jindy úplně nepřátelské.

Ostatní Bitcoin a Scrypt Mining companieshave udělal docela dobře, a bojují o nadvládu na trhu. Nicméně, to je nemožné předpovědět, kdy /, pokud jiný bude klesat.

Robocoin Poskytovatel Bitcoin ATM S varovné známky

Na rozdíl od jiných společností uvedených v tomto článku, Robocoinhas neměl žádné formální obvinění podaných proti ní, ani není v úpadku. Ve skutečnosti to vypadá, jako kdyby Robocoin dělá v pořádku z hlediska tržeb a potenciál z Bitcoin bankomatů je obrovská. Jak již bylo řečeno, nedávné stížnosti od zákazníků, a přehmatů CEO Jordan Kelley, měly neblahý dopad na komunitu. Začalo to s firmou, Metalab, vytváření příspěvku na redditthat napojený na Googlu documentwhich ukázala, od začátku do konce, jejich hroznou zkušenost s firmou.

Pro ty, kteří nechtějí číst přes to všechno to začalo s dlouhým zpožděním při přijímání své jednotky, pokračoval přes ještě větší zpoždění v kanadské zvyky, které měly být zpracovány dopředu, se přesunul k jednotce konečně obdržel, ale bytí vadný, a kulminoval Robocoin odmítají vrátit svůj nákup, pokud Metalab zaplatil repopulace poplatek $ 5,000, a pak, konečně, když Robocoin souhlasil, že ji vrátit, a stroj byl poslán zpět, Metalab byl informován, že stroj byl „refabricated“ a bude třeba „prodány“ před jejich náhrada by být zpracovány. Po celou dobu této komunikace se děje, pane Kelley se pokusil svalit vinu na Metalab. On (Kelley) tvrdili, že se vracejí stroj, protože (Metalab) „rozhodl“, že „nechtějí pracovat s naším týmem podpory (Robocoin se), aby vyřešit problém,“ i když to bylo to, co Metalab původně pokusili ano, ale o tom byli informováni Robocoin podporou, že stroj potřebuje být vráceny kvůli „selhání hardwaru“.

Poté skončil pan Kelley pokračoval post „omluvu“ na Reddit, zatímco stále daří na vině Metalab o vydání tvrzením, že podpůrný tým Robocoin byl „se setkal s neustálým ponižováním a noncooperation“ a že Andrew (jeden z majitelů Metalab) „ztratil trpělivost a rozhodl se, že se nad ním.“

Rozruchu na Reddit byla okamžitá a pan Kelley rychle změnil tónů, a zdá se, že on vytvořil nový účet reddit (pravděpodobný kvůli negativní karmy zabránit jakémukoli dalšímu vysílání) i pevné připojení k vrácení do Metalab. Bohužel, v tom, tento nový účet Reddit vykázala obraz drátu, který byl nesprávně redigovány. Původní snímek pouze částečně pokryty fyzické adresy Metalab a zanechává ji snadno čitelné, a pokryl jejich čísla bankovních účtů mírně lepší, ale ještě zbývá dost odhalili, že čísla účtů mohly být potenciálně extrahována někdo dostatečně kvalifikované v pro úpravy fotografií či využití.

Zahrnul jsem obrázek níže, ale upravil dále k úplnému odstranění všech osobních dat. Aby však bylo možné získat představu o tom, jak to bylo před mým editaci došlo k číslo v horní části s 2 řádky přes něj SVB, ale snadno dosažitelný, pouze jeden z řádků adresu Metalab bylo označeno přes, ale byl čitelný se 2.řádek jejich adresy, stejně jako banky příjemce informace byly zcela odkrytý, a to jak Metalab je i vlastní čísla účtu Robocoin byly důkladněji omdlel, ale opustil horní a dolní části každé číslo viditelné.

Poté, co se to stalo, jeho chybou bylo zdůrazněno, a členové Reddit komunity byly ještě zuří v úniku, ale byl také doufá, že vrácení bylo oprávněné. Zdá se, že to bylo, jako Metalab potvrdil, že obdržel v plné výši, a oni jsou teď dál. Vzhledem k tomu, jejich stížnosti, celá řada dalších zákazníků Robocoin přišli dopředu s jejich vlastní frustrace s firmou, ale nikdo Zdá se, že měli zkušenost zas až tak špatný, jak Metalab.

Dne 16. Října pan Kelley natáhl do týmu Metalab nabídnout omluvu, která se zdá být mnohem více pokorný a upřímně. Zatímco on dělá prosí o původní místo, které mají být odstraněny, což bych předpokládal, je docela pravděpodobné, že si neklade za cíl dát jakoukoliv vinu na tým Metalab, důrazně tvrdí, že tato otázka byla jeho chyba, a tvrdí, že on je „zklamán sám a smutný, že jsem se musel naučit tuto lekci tvrdě.“ Na rozdíl od ostatních výše uvedených společností, kteří buď mlčí, nebo posunuta průběžně vinu na ostatní, až nakonec selhal, zdá se, že vyrovnat se s jeho chybami, a doufejme, že se mladý CEO se z toho poučit. Robocoin dodává produkty a možná tato lekce pomůže urychlit společnost přehodnotit svůj zákaznický servis a strategii podpory.

Některé Bitcoin podniky mají problémy. Jaký je smysl?

Smyslem tohoto článku není kritizovat, aby vlastníci nebo manažeři těchto společností, i když bych odsoudit každého, kdo se neprokáže, že jednal podvodně, ani je to naznačovat, že všechny související začínajícím Bitcoin bude mít problémy.

Místo toho jde o to, že Bitcoinis mladou měnu, průmyslu a téměř „společnost“ v jeho vlastní pravý, a altcoin průmysl a měn, jsou ještě mladší. To znamená, že téměř každý podnik, který se vážně zabývají Bitcoin, a to zejména těch, kde Bitcoin a / nebo jiné digitální měny jsou jejich hlavní zaměření, jsou starty, a jsou postaveny mladých podnikatelů. Tito lidé budou dělat chyby, budou zkazit, a ano, mnoho z těchto firem se nezdaří. Velká část všech startech nezdaří.

Nicméně, pokud Bitcoin a myšlenka decentralizované systemsis uspět, je potřeba tyto podniky a podnikatele. Bitcoin současný priceisn't důležité, ani zprávy o nejnovějším velké společnosti přijmout Bitcoin (který se obrátil okamžitě do nekryté měny). Riskování podnikatelé a podniky postavené s Bitcoin ve středu, jsou ty nejdůležitější. Budou ty rozvojové systémy, produkty, a software, který umožní Bitcoin integrovat do většinové společnosti, a ty, kteří se učí ze svých chyb budou představitelé nové průmyslu. I když jsem samozřejmě nesouhlasím se vším, že podniky a jednotlivci výše uvedené udělali, já jim děkuji. Každý z nich přispěl ke komunitě, aby Bitcoin, a na ty, které je budou následovat. Jejich chyby by měly být zahrnuty jako učení zkušeností pro nás všechny, a sekvence událostí, které vedou ke každé z nich by měl být důkladně analyzovány. Je to jen učení a přizpůsobení, které budou vytvořeny lepší podniky, a to, že bude šance na úspěch Bitcoin je zvýšit.

load...

Související zprávy


Post Bitcoin

Bitcoin novináři: Etika vlastnictví Bitcoin

Post Bitcoin

Správná analýza cen Bitcoin: Úvod do ocenění USD do BTC

Post Bitcoin

Bitcoin novináři # 2: účinek záměru na etickosti vlastnictví Bitcoin

Post Bitcoin

O Bitcoin Faucets

Post Bitcoin

Správná analýza ceny Bitcoin Část 1: Metodika

Post Bitcoin

Proč odborníci Bitcoinové se nebojí útoku 51%

Post Bitcoin

BetChain se stává prvním Bitcoin Kasínem, který nabízí bezplatné spiny v nejnovějších volných rotacích v pátek

Post Bitcoin

Twitch.tv začal přijímat Bitcoin pro předplatné

Post Bitcoin

Bitcoin by mohl být zde 100 let, ale je pravděpodobné, že se úplně zhroutí, říká laureát Nobelovy ceny - CNBC

Post Bitcoin

Průvodce pro začátečníky k těmto bankám

Post Bitcoin

Bitcoin Arbitrage Opportunities: Krátký průvodce

Post Bitcoin

Denní zpráva Bitcoin: Rumunská nadace Bitcoin Foundation, dominikánská populace, která obdržela bitcoin a další