Bitcoin Block velikost ekonomiky a Gavin Andressen | Czech.Lamareschale.org

Bitcoin Block velikost ekonomiky a Gavin Andressen

Bitcoin Block velikost ekonomiky a Gavin Andressen

Tento článek vychází z názoru autora, který nemusí nutně nesouhlasí s návrhem rostoucí velikostí bloku, ale současná ekonomická argumentace použity k ospravedlnění.

Gavin Andressen navrhuje nekonečnou Zvýšení o velikosti Maximum Bitcoin Block

Během posledních několika dní, došlo k určitému diskuse v Bitcoincommunity o možnosti zvýšení maximální Bitcoin bloku limit velikosti 1 MB, který je kódován do protokolu. Tato diskuse začala minulý týden, dne 6. Října 2014, kdy Gavin Andresen, vedoucí počítačový odborník na Bitcoin Foundation zveřejnila Poston nadace oficiálním blogu. V tomto příspěvku, Andresen řekl, že v pořadí pro Bitcoin síť je škálovatelnost být dostatečně flexibilní, aby se přizpůsobila potenciální objem transakcí v budoucnosti, pevný limit na maximální velikost bloku bylo třeba zvýšit o 50% každý rok.

load...

Od Gavin Andresen ve svém příspěvku na oficiálním blogu nadace:

Myslím, že maximální velikost bloku musí být zvýšena ze stejného důvodu nesmí být zvýšena hranice 21 milionů mincí: protože lidé byli říkal, že by systém rozšířit až na zpracovávat velké množství transakcí, stejně jako jim bylo řečeno, že tam bude jen někdy 21 miliónů bitcoins.

Bitcoin Společenství odpoví, Gavin Požáry Zpět

load...

Jakmile tento blog post začaly obíhat po celé komunity, pár lidí vyšlo v protikladu k myšlence libovolně zvýšit limit velikosti bloku Bitcoin. Jejich opozice pocházeli většinou z ekonomického hlediska; Pokud je limit velikosti bloku Bitcoin zvýšily o 50% pravidelně, dokud nebude v podstatě bez omezení, pak by již neměla být nedostatek prostor, ve kterém transakce by mohlo dojít i transakční poplatky by mohly klesnout pod úroveň ziskovou. V případě, že poplatky klesnout pod ziskové úrovni, horníci by vypnout své stroje zastavit své ztráty a Bitcoin networkwould kolaps.

Andresen vypálil na ty, kteří přinesli pozornost možnost výrazně zmenšil transakčních poplatků. Dne 16. Října 2014, Andresesn publikoval další příspěvek v blogu nadace s názvem „velikost bloku Economics.“ Na tomto postu Andresen řešit tyto obavy nejsou technické informatiky žargonu, ale s ekonomikou. Ve své stručné odpovědi, Gavin řekl:

load...

Argumentem pro nedovolit libovolně velkých bloků: je nutná maximální velikost bloku vytvořit umělý nedostatek, aby transakční poplatky neklesají k nule, takže horníky bez příjmu, což vede k ne dobývání a smrtí sítě.

Nicméně, ekonomická teorie říká, že v konkurenčním trhu, nabídka, poptávka a ceny najdete rovnováhu, kde se cena rovná mezním nákladům na dodavatele plus některé čistého příjmu (protože dodavatelé mohou vždy vybrat něco výhodnější svůj čas nebo peníze).. Takže s absolutně žádné umělé limity pro napájení (jako maximální velikost bloku), transakční poplatky by se snížil k mezním nákladům horníci platit.. Ale není nulová.

Gavinovo Flawed Ekonomická teorie by mohla mít reálný svět Dopad na Bitcoin

Jak můžeme vidět, Andresen je protiargument s tvrzením, že se libovolně velké Bitcoin Block velikost bude řídit transakční poplatky nižší ziskové úrovni, je jednoduchá: je to nemožné, aby poplatky, které mají klesnout pod tuto ziskovou úrovni, protože spotřebitelské ceny jsou určovány výrobní cenou. Jediným problémem Gavinově protiargument, i když, je to, že ekonomická teorie on zaměstnal je neuvěřitelně špatná a byla zrušena mnohokrát různými ekonomů. Tato chyba dovoleno Gavin předpokládat, že Bitcoin minerswould vždy obdrží návratnost investic, protože cena jejich služeb, v tomto případě potvrzení transakce, by se nikdy klesnout pod úroveň výrobních nákladů.

Tato teorie stanovení cen je odvozen z teorie hodnoty, která je známá jako náklady teorie produkční hodnoty. Tato teorie je velmi jednoduchý, hodnota dobré pochází z nákladů na jeho výrobu. Neboť ceny jsou pouze peněžní vyznačením hodnoty, můžeme snadno vyvodit z této teorie hodnoty, že ceny samy o sobě jsou určovány cenami výrobních faktorů, což je právě ten závěr, že Gavin dorazil. Nicméně, ceny nejsou ve skutečnosti určována výrobními náklady.

Ve skutečnosti, opak je pravdou; výrobní náklady jsou stanoveny podle cen, které spotřební zboží mohou získat na trhu. K tomu, aby ji zpět do kontextu teorie hodnoty: hodnota dobré pochází zevnitř jednotlivce, to je subjektivní, a hodnota výrobního faktoru pochází z hodnoty dobra, že to může produkovat. Jednoduše řečeno, všechny valuederives z mysli jednotlivců.

Mohlo by se zdát, aby podnikatele nebo osoby pozorující pouze jeden podnik, že jejich ceny jsou určovány podle jejich náklady, ale to prostě není pravda, protože obchodník by nikdy vzala za úkol poskytovat toto zboží nebo služby, čímž se zaměří tito náklady, pokud neměl očekávat příjmy vyšší, než je výrobní náklady (protože obchodní muž je poháněn zisku, nechtěl spokojit s příjmy, které se rovnalo nákladům). Zda si myslí, že spotřebitelé na trhu nebyli ochotni zaplatit cenu, který pokryl náklady na výrobu a ještě něco navíc, pak obchodník by nikdy tento produkt začít.

V důsledku toho v případě, že spotřebitelé nechtěli tento výrobek v dané ceně a podnikatel přestat platit tyto výrobní náklady, ceny výrobních faktorů by jít dolů v důsledku poklesu poptávky! Jak můžeme vidět, všechny ceny pocházejí z hodnoty konkrétní zboží nebo službu činí pro spotřebitele.

Tak, to je docela možné, že poplatky za transakce by mohla spadat pod ziskové úrovni, přičemž v takovém případě by se horníci zavěsit klobouky a vypnout své stroje. Jistě, Bitcoin minerscan použít výrobní náklady a jejich požadovanou marži pro výpočet minimální cenu, kterou jsou ochotni účtovat, ale to neznamená, že lidé budou skutečně platit, že cena.

Předpoklad o Andresen své straně, že lidé by se automaticky platit tyto ceny pochází z léčbě ekonomiky jako mechanický. Andresen držel poptávka konstantní, za předpokladu, že herci v síti Bitcoin zaplatí bez ohledu na cenu za potvrzení jejich transakce, a dospěl k závěru, že některé „mechanismy“ z trhu by se zabránilo horníky od někdy stává nerentabilní. Ale na trhu není mechanický, protože lidé nejsou stroje; nejsou konstanty, ani rovnováhy.

V ekonomii, tyto věci se používají k teoreticky zjednodušení reálných situací, aby bylo možné lépe pochopit tyto situace, ale musí být vždy na paměti, že tyto teoretické konstanty nejsou ve skutečnosti existovat v reálném světě. Zopakovat, že je možné, aby transakční poplatky klesnout pod určitou úroveň, a budou-li nabídka převyšuje poptávku. I v případě, že horníci odmítají snížit své poplatky a rozhodnout se držet konstantní, lidé přestali používat síť Bitcoin a horníci by se staly nerentabilní a vypnout tak jako tak.

Co je třeba udělat o velikosti Bitcoin Block?

Jak již bylo řečeno, na trhu by se stanovit „přirozenou“ limit pro Bitcoin velikost bloku, a to i kdyby se limit pevně odstraněna, protože horníci by se vyrábět pouze bloky dostatečně malé, aby zajistily transakčních poplatků by být dostatečně vysoká, přinést zisk.

Nicméně, toto „přírodní“ mez znamená, že by ještě byl limit na počet transakcí, které mohou být zpracovány na síti v určité časové období, a tím by znemožnila původní účel zvýšení velikosti Bitcoin bloku pro usnadnění vyšší objem transakce. Andresen zřejmě uznal tento bod a připustil k němu, ačkoli, protože on citoval tento articlein sekci reference svého blogu.

Ve světle této skutečnosti to, co by mělo být provedeno o pevný limit velikosti Bitcoin Block? V případě, že hranice 1 MB zůstane na svém místě, a poptávka po potvrzení transakce převyšuje částku možných potvrzení dodaného tímto limitem, pak poplatky se zvýší i objem transakcí bude klesat. Na druhou stranu, pokud je implementován Andresen je návrh a maximální Bitcoin velikosti bloku se zvýší o 50% každý rok, jedna ze tří věcí se může stát:

Za prvé, v případě zvýšení o 50% nestačí k uspokojení poptávky po potvrzení transakce, horník poplatky se zvýší i objem transakcí bude podle klesat.

Za druhé, v případě, že zvýšení převyšuje množství potřebné pro přizpůsobení pro požadavek potvrzení, bude na trhu stanovit svoji „přirozenou“ limit velikosti Bitcoin bloku, v důsledku horníků pouze vytvářet bloky dostatečně malý, aby bylo zajištěno jejich rentabilitu.

K dispozici je také třetí, teoretická možnost, což je skutečnost, že nárůst bude přesná částka nutná ke spojení nabídky a poptávky v rovnováze. Ale, jak se neustále mění přání a potřeby lidí brání rovnováhu, která by nastala v reálném světě, tato třetí možnost se nikdy nestane.

V obou případech se horníků neumožňuje bloku s nekonečnou velikost, bude vždy omezena, bez ohledu na to, zda je či není protokol Bitcoin nařizuje limit. Je to otázka ekonomiky, ne počítačové vědy. Andresen lze konstruovat síť Bitcoin a učinit z něj pracují však chce, ale nemůže diktovat lidskou reakci na tyto změny. Umí psát kód, ale nemůže nutit směr nebo způsob lidského jednání.

Takže se vrátí k otázce postoupil výše, co je třeba udělat o velikosti bloku? Odpověď: to asi nevadí. Skutečným Bitcoin velikost bloku bude pouze tak velký, jak situace na trhu dovolí, může Andresen ne, aby to větší, bez ohledu na to, jaké druhy změn protokolu se realizuje. Kdyby se to dělá příliš rigidní, změna ocenění povede jednotlivcům jednoduše opustit Bitcoin; když dělá to příliš flexibilní, se bude trh vyvíjet „přírodní“ předpisy, které jednotlivci sledují své vlastní self-zájmy.

Závěrem lze říci, Andresen navrhované realizace s postupně rostoucí Bitcoin omezení velikosti bloku budou užitečné při prevenci spamu na blockchain-což je to, co bylo uloženo toto původní 1 MB limit. Nicméně, jak jsme viděli v tomto článku, je pravděpodobné, že nedovolí Andresen manipulovat objem transakcí ve způsobu, jakým to přeje. Důvodem je, že omezení velikosti bloku více než to, co je potřeba, povede ke vzniku „naural“ limitu uloženého na trhu.

Co se týká zabezpečení sítě, která Andresen odkazuje v poslední části svého blogu, že je správné; Změny limitu na velikost Bitcoin bloku nevyřeší problém zabezpečení sítě. Miner poplatky budou určeny trhu, který, jak jsme viděli tady nemůže být smysluplně ovlivněno změnami v protokolu. Tato skutečnost znamená, že změna omezení velikosti bloku nemůže ovlivnit Bitcoin mining centralizace, takže otázka bezpečnosti sítí musí být řešeny nějakým jiným opatřením.

load...

Související zprávy


Post Bitcoin

Jaký je nejlepší procesor pro platby Bitcoin? Coinkite nebo BitPay?

Post Bitcoin

Co je soukromý klíč Bitcoin, jak ho používat, udržet ho v bezpečí!

Post Bitcoin

Správná analýza ceny Bitcoin Část 1: Metodika

Post Bitcoin

Bitcoin Exchange OKCoin rezervuje na 104%

Post Bitcoin

Bitcoin země! Top 10 národů, které milují BTC

Post Bitcoin

Jak zálohovat Bitcoin peněženku (blockchain.info, Bitcoin QT, MultiBit)

Post Bitcoin

Bitcoin přijetí: Progrese mezi top 100 webových stránek

Post Bitcoin

Bitcoin analýza ceny: Boční akce pokračuje

Post Bitcoin

7 Online podniky Momentálně přijímá Bitcoin

Post Bitcoin

Bitcoin obchodních služeb a obchodů s peněžními službami

Post Bitcoin

Jste některá z těchto 8 obchodních osobností Bitcoin?

Post Bitcoin

Bitcoin Charts - Co to jsou, jak používat tabulky BTC