Bitcoin Základy vysvětleny: ABCs BTC (Q - U) | Czech.Lamareschale.org

Bitcoin Základy vysvětleny: ABCs BTC (Q - U)

Bitcoin Základy vysvětleny: ABCs BTC (Q - U)

Dosud v této sérii, Bitcoin Základy vysvětlil: ABC BTC, jsem si přečetl témata z „A je pro přijatelnost“ celou cestu na „P je určen pro veřejnost.“ Držme prozkoumání. Mějte na paměti, že záměrem je, aby nechodil do velké hloubky, ale přezkoumat základy každé téma.

load...

Q je pro Quantum Computing

Kvantové počítání platí kvantově mechanické jevy, jako superpozice a zapletení, k provádění operací na dat. To říká, že to tam na Wikipedii. Tentýž přehled nás informuje o tom, že zatímco běžné počítače pracují s bitů dat, přičemž každý bit je buď jedna, nebo nula, kvantové počítače pracovat s qubits ( „loket“), které jsou buď jedním, nula, nebo kvantové superpozice těchto dvou stavy. Kvantové efekty superpozice, zapletení a kvantové tunelování jsou appliedto umožňují kvantové počítače, aby zvážila a manipulovat všechny kombinace bitů současně, vytváří potenciál pro počítač, který je nepředstavitelně silný a rychlý.

load...

Smyslem kvantové práce na počítači je, aby bylo možné provádět určité druhy výpočtů mnohem rychleji. Takže, co je žádost o Bitcoin? Tak to dopadá, že mezi druhy výpočtů, které jsou zajímavé pro vývojáře kvantových počítačů jsou druhy výpočtů potřebných prolomit silné šifrování... A Bitcoin je jádrové protocolis podstatě aplikace kryptografie v ekonomii. Mnoho z nich uvedlo, že kvantový počítač mohl zničit těžbu Bitcoin, rychlým těžby vše až do dalšího obtížného nastavování, což způsobuje nárůst v obtížích, který by dělal to téměř nemožné pro kohokoli jiného, ​​aby pokračovat v těžbě. Kromě toho, pokud je kvantový počítač byl prolomit šifrovací algoritmy Bitcoin je, lidé se obávají, že by mohly změnit blockchain, BruteForce peněženka adresy, nebo dělat řadu dalších hanebných věcí.

load...

Jak důležitá je tato situace? Počítače D-Wave claimsto stavět 512 qubit počítač, který nezní jako moc. Ale „Podle fyzik David Deutsch, tento paralelismus umožňuje kvantový počítač k práci na milion výpočtů najednou, zatímco váš stolní počítač pracuje na jednoho. 30-qubit kvantový počítač by se rovnalo výpočetního výkonu běžného počítače, který by mohl spustit na 10 teraflopů (bilionů operací s plovoucí desetinnou čárkou za sekundu). Dnešní typická stolních počítačů běží rychlostí naměřených v gigaflops (miliardách s plovoucí desetinnou čárkou operací za sekundu).“(Citát z Howstuffworks.com.)

Bruce Schneier, psaní v roce 1996, řekl: „brute-force útoky proti 256-bitovými klíči bude neproveditelné do počítače jsou postaveny z něčeho jiného než hmota a zabírají něco jiného než prostor.“ Bohužel, David Deutsch se domníval, že kvantová práce na počítači odráží „mnoho světů“ nebo teorie inflační-vesmír fyziky a kvantové počítače jsou s využitím stovky tisíc počítačů v paralelních dimenzí pracujících současně.

V komentáři o důsledcích pro Bitcoin, po Edward Snowden zjevení, že USA National Security Agency pracuje na kvantových počítačů rozbít komerční kryptografii, Chris Pacia píše: „Bitcoin používá několik šifrovacích algoritmů-The Elliptic Curve Digital Signature Algorithm (ECDSA) k podepisování transakcí a hašovací funkce SHA-256 a RIPEMD160. V případě, že NSA podaří vyvinout cryptologically užitečnou kvantový počítač, ECDSA padne, zatímco SHA-256 a RIPEMD160 zůstanou v bezpečí.“Bilance jeho článku je hluboce matematický, a měl by uklidnit uživatele Bitcoin, že existují alternativy k problémům implikovaná příchod kvantových počítačů.

Vitalik Buterin komentuje stejných otázek, najde Bitcoin má určité nedostatky související s příchodem kvantové výpočetní techniky. Ten dodává nejen vynikající matematickou analýzu, ale některé rozumné alternativy, které mohou být poskytnuty na jádra Bitcoin protokolu ke zmírnění kvantovou chybu.

V souhrnu lze konstatovat, Bitcoin má nějakou zranitelnost vůči kvantových počítačů, za předpokladu, že jsou uvedeny do provozu a práce, jak jsem slíbil. Tato chyba zabezpečení podílí lze řešit tím, že změny v základní protokol Bitcoin umožnit další algoritmy, které mají být použity pro funkci podpisu... Algoritmy, které by nebyly citlivé na kvantové výpočty.

R je pro nařízení

Existují dva hlavní myšlenkové směry o Bitcoin regulationby vlád. Jedna škola věří, že Bitcoin je protokol, stejně jako protokolu k internetu, která vytváří technologických příležitostí, které nepotřebují nařízení vlády vyniknout. Druhý školy zdá se stanovisko, že vše, co se bude regulovat, nakonec tak jako tak, a čím dřív, tím vláda vezme oficiální oznámení o Bitcoin, upravuje ji povolí ty hráče, které bude považovat za vhodné, lépe průmyslu bude.

Extrémní pohledy na dvou myšlenkových směrů na toto téma jsou na jedné straně: Bitcoin nemusí být regulovány, protože vládní nařízení nefungují vůbec, v odvětvích, kde jsou realizovány, chránit někoho jiného než ekonomické zájmy, které fungují podniky v těchto odvětvích. Na druhou stranu: Bitcoin je třeba regulovat, okamžitě, nebo tam může být žádná smysluplná investice do nových produktů a služeb založených na Bitcoin.

Druhý myšlenkový směr se zdá být zastoupen Barry Silbert z Bitcoin investiční fond, který říká, „to může být vhodné regulovat jakoukoli transakci, která zahrnuje neregulované prostředníka převod Bitcoin na dolary na účet třetí strany.“ Podobný, i ještě více nadšený pohled na větší regulaci pochází z Manhattan okresní prokurátor Cyrus Vance R. Jr., který dosvědčil, že „potřebujeme silnější nástroje pro boj proti nově se objevující hrozby pocházející z těchto platebních systémů.“

Něco jako middle-of-the silnice přístupu je reprezentována Dr. Primavera de Flippi, PhDwho k závěru, že samoregulace může být místem, kde začít.

Zda Bitcoin je regulována ve vaší zemi, nebo ne, můžete si být jisti, že předpisy Bitcoin se bude tématem rozhovoru pro nadcházející roky.

S je určen pro SilentVault

SilentVaultis novou technologii vyvinutou stanovit peer-to-peer paymentsand výměn s anonymitou u rostoucího různých tříd aktiv, a já jsem jedním z tvůrců tohoto systému. SilentVault je open source peer-to-peer anonymní Bitcoin walletwith vestavěný výměny a vložené úschovy; peněženky jsou multi-asset a pojme každý podporovaný typů aktiv bok po boku. SilentVault umožňuje kryptoměna přistoupit utrácet a přijímat Bitcoinand Litecoinentirely mimo blockchain umožňuje uživatelům volně převádět majetek do az pravidelného Bitcoin a litecoin rychle a anonymně řeší.

Na rozdíl od běžných Bitcoin výměn, které vyžadují, aby uživatel držet celé své zůstatky v rámci výměny a použít prohlížeč pro přihlášení a obchod, SilentVault používá vestavěný v obchodním patře v anonymním peněženky. Uživatelé si mohou vyměňovat majetek s ostatními uživateli anonymně a rozhodnou financovat úschovy u obchodů, které vstupují nebo přijmout. Majetek obchodované s SilentVault jsou uloženy v peněženkách po celou dobu, pokud uživatel nezvolí obchodovat pomocí úschovy.

SilentVault poskytuje zcela soukromou klientskou síť a bere v úvahu všechny aspekty podnikání, včetně komunikace. SilentVault peněženky komunikovat pomocí XMPP (Jabber chatu), v privátních serverů s žádnými veřejnými obrácený IP. End-to-end peer-to-peer šifrování zajišťuje, že ani SilentVault může sledovat soukromých zpráv nebo přístup k dalším peněženku informace týkající přinášejí úplnou anonymitu a soukromí uživatelů.

T je pro tyranů ztrácí kontrolu.

Jedním z důležitých změn, které přináší internet je rozšířená dostupnost informací. Nejen, že jsou tam teď mnoho dalších sdělovacích prostředků, a to nejen jsou tam nové zdroje pro sdělovacími prostředky poskytované prostřednictvím on-line přístupu k informacím, ale také došlo k významnému úniky informací do globální publikum, které nebyly nikdy předtím možné. „Arabského jara“, která byla poprvé popsána u tohoto termínu v lednu 2011 vznikla jako důsledek vydání diplomatických kabelů od Wikileaksin listopadu 2010. Žádná z těchto informací by měly být k dispozici po celém světě, kdyby to nebylo pro internet,

Nověji NSA zhotovitel Edward Snowdenfled ve Spojených státech poté, co odhalil rozsáhlé informace o zpravodajské činnosti podle různých amerických vládních agentur. Jeho nejnovějšími revelationindicates, že britské a americké špionážní agentury spolupracovali ukrást šifrovací klíče od hlavního poskytovatele mobilního telefonu.

To jsou jen některé z úniků z globálního surveillanceand politiky. Je zřejmé, že tam je docela hodně děje v vládami po celém světě, o kterém obyčejní lidé by měli být znepokojeni.

Jednou ze základních otázek, které se někdy dostane položit, je: kde se dostanete peníze na všechny ty špionážní věci? Odpověď se ukáže být velmi jednoduchý. Vlády jednoduše vytvořit peníze. Je pravda, že mají různé agentury a pravidla o tom, jak to provést, ale Stručná odpověď zní: vlády vytvářet peníze z ničeho. Takže, pokud máte obavy vlády mají příliš velkou moc, a ve využívání této moci zneužívajícím způsobem, Bitcoin je závan čerstvého vzduchu.

Bitcoin nevytvoří žádnou vládou. Je to prostě protokol. Jako internetového protokolu, která přišla před ním, Bitcoin představuje změnu ve způsobu, jakým lidé myslí o penězích. Jakýmkoliv opatřením, která by měla udělat mnoho dobrého.

U je určen pro uživatelské rozhraní

Když jste se rozhodli použít Bitcoin možná byly zavedeny do Bitcoin Coreprotocol. Bitcoin Core je nyní ve své desáté zásadní revizi. To není zdaleka jediným uživatelem software k dispozici pro Bitcoin.

Tam jsou desítky front-endsfor Bitcoin stejně jako desítky Bitcoin walletprograms. Dokonce i v rámci daného klienta, tam jsou často mnoho různých uživatelských rozhraní, včetně velmi kompaktních přístupů pro mobilní zařízení.

Jak komunikovat s Bitcoin může mít hodně co do činění s uživatelským rozhraním, které používáte. Takže, pokud zjistíte, že Bitcoin „neohrabaný“, „pomalé“ nebo „tvrdý k použití,“ budete chtít porozhlédnout po jiném peněženky, jinou front-end, nebo jiným uživatelským rozhraním. Bitcoin vývoj je velmi rozšířená.

Ne všichni klienti Bitcoin byli stvořeni sobě rovni. Někteří klienti vytáhnout do celého Blockchainwhile druhých držet, aby informace o serveru pro přístup podle potřeby. Vzhledem k tomu, že desítky gigabajtů zapojených do kladkostroje a denní transakční aktivita běží nad sto tisíc událostí, některé dny v nedávné době, kteří s údaji nakládají spojené může být velmi náročné. Pokud váš přístroj pracuje pomalu při jednání s Bitcoin, zkuste změnit na jinou peněženku, klient, nebo front-end. Nebo, pokud máte možnost tak učinit, zvažte upgrade vašeho zařízení.

Bitcoin je velmi vzrušující oblast činnosti, a tam jsou stále více témat v mé další splátky.

load...

Související zprávy


Post Bitcoin

První sada bankomatů v Los Angeles tento týden

Post Bitcoin

Coin Brief Weekly Bitcoin Zpráva o cenách: 7.-13. Září 2014

Post Bitcoin

Bitcoin denní zpráva: Brazílie říká, že je příliš brzy pro Bitcoin nařízení, Charlie Shrem odsouzen na 2 roky ve vězení

Post Bitcoin

Bitcoin obchodních služeb a obchodů s peněžními službami

Post Bitcoin

Bitvavý medvěd Peter Schiff se zdvojnásobí: Dokonce i za 4000 dolarů je to stále bublina - Coindesk

Post Bitcoin

Nejlepší důlní hardware společnosti Ethereum (2018 aktualizováno)

Post Bitcoin

Bitcoin milionář: Top 5 Bitcoin milionáři

Post Bitcoin

Jak vzniká scéna Bitcoin Start Up v Africe?

Post Bitcoin

Bitcoin Poplatky vysvětleny - jsou Bitcoin Transakce skutečně zdarma?

Post Bitcoin

Bitcoin Banking: Rozloučení s fraccionálními rezervami

Post Bitcoin

Bitcoin Základy vysvětleny: EFGs BTC

Post Bitcoin

Cena Bitcoin: Když jsou zprávy a nejsou důležité