Bitcoin Základy vysvětleny: ABCs BTC | Czech.Lamareschale.org

Bitcoin Základy vysvětleny: ABCs BTC

Bitcoin Základy vysvětleny: ABCs BTC

Bitcoinis nový druh peněz. Mým cílem je, aby to vysvětlit ve velmi jednoduchých podmínek. Pokud jste již zkušený uživatel Bitcoin, nebo pokud víte hodně o obchodu a financí, tento esej může zdát velmi snadný a může se raději přečíst podrobnější „Co je Bitcoin?

# 8220 ;. Cílem je, aby vás nudit, ale řešit složité téma, takže noví uživatelé, včetně malých dětí, může pochopit. Dalo by se uvažovat o tomto článku jako variace na téma „Bitcoin pro figurín“ nebo „Cliff Poznámky pro nové uživatele Bitcoin.“ Tento článek je pouze prvním z řady, které budou spojeny jednou všechny byly publikovány.

load...

Co je Bitcoin?

  Bitcoin jsou peníze. Což je velká odpověď v některých cestách a náročné v jiných zemích. Někteří lidé, kteří se považují za odborníky na peníze nesouhlasí že Bitcoin jsou peníze. A samozřejmě, nemusí být příliš jisti, co peníze. Chcete-li parafrázovat starou rozhodnutí Nejvyššího soudu, „Já nevím, jak ji definovat, ale ikiwisi.“
load...

Pokud jste stejně jako mnoho dalších lidí, víte, peníze, když ho vidíte. Peníze mohou být mince, mohlo by to být poznámky papíru, to by mohlo být kreditní karty nebo plastové platební karty, může to být ve vaší šekové knížky. Víte, když máte peníze, víte, když se krátí, a už asi víte, co můžete udělat, aby se ještě víc.

Opět platí, že pokud jste stejně jako mnoho dalších lidí, víte, co věci stojí v měně své země. Víte, kolik to stojí koupit nějaké občerstvení se vám líbí, nebo plechovku limonády nebo čokoládovou tyčinku. Víš, co potraviny jsou bude stát, a to zejména pokud si koupíte potraviny pro Váš domov. Víš, jaké palivo pro vaše auto náklady, a když ceny základů změnit, víte, zda budete mít více peněz, nebo méně peněz na konci měsíce. Všechny tyto myšlenky o penězích, tak co bychom mohli nazvat „operační definice.“

load...

Víš, jak peníze na stavební práce, a to i v případě, že nemáte dobrou jednoduchou definici tohoto pojmu. Nebo, abych citoval z filmu „Heist“ od charakteru hrál Danny DeVito „Samozřejmě, budete potřebovat peníze. Každý, kdo potřebuje peníze. To je důvod, proč říkáme, že peníze!“

Pokud Bitcoin jsou peníze, pak to, co jsou peníze?

  Money je to, co můžete použít k nákupu zboží a služeb. Tradičně, peníze má tři použití. Peníze je uchovatel hodnoty. Peníze je zúčtovací jednotka. Peníze jsou prostředkem směny. Dobře, ale co to všechno znamená?

Jako uchovatele hodnoty, peněz je něco, co dnes můžete dát stranou a používat zítra. Dobrý uchovatel hodnoty je druh peněz, který bude stát za to asi tolik zítra, jak to stálo dnes. Zlaté a stříbrné mince byly tradičně používány jako peníze, protože jsou dobrým uchovatel hodnoty. Dolarové bankovky jsou docela dobrý uchovatel hodnoty, i když v průběhu času, národní měny mají tendenci stát se méně a méně hodnotné. Hodnota Bitcoin se zvýšil od roku 2010, a to se snížila od konce roku 2013. Na většině dnech, je hodnota Bitcoin je zhruba stejný jako den předtím. Tak to je docela dobrý uchovatel hodnoty, a to iv případě, že má časy volatility.

Zúčtovací jednotka je prostě způsob, jak udržet stopu. Peníze na váš bankovní účet je veden v národní měně, a je vaše, pokud něco divného děje. Přesto se občas v minulosti, národní vlády nahradili novou měnu pro své stávající, a lidé museli vypořádat s problémy, které způsobuje.

Když říkáme, že peníze je zúčtovací jednotky, máme na mysli, že jej můžete použít na sledování dluhů, důchody, bankovní účty, a zjišťuje se, kolik peněz můžete dostat své ruce na. Vaše kreditní karta má „úvěrový limit“, který je denominován v národní měně. Takže, máte určitý pocit, kolik dolary nebo eura, nebo yen nebo rublů můžete dostat, když uděláte nákup s kreditní kartou. Kreditní karty ukazují, že peníze nejsou vždy ve fyzické podobě. A samozřejmě, Bitcoin je digitální měna, nikoli fyzický. Někteří lidé dnes sledovat, kolik peněz mají v jednotkách „bitcoins,“ ačkoli mnoho dalších i nadále používat svůj oblíbený národní měny.

Většinou, peníze jsou prostředkem směny. Vše, co termíny znamená, že můžete nakupovat a prodávat věci, použití peněz. Lidé nabízejí peníze za zboží či služby. Někteří vzít peníze, které jsou nabízeny, některé jednat o více peněz, někteří dávají slevy. Ale, je-li peníze, je to dobré pro nákup věcí. Je-li věc chcete, a vy nemůžete dostat to, co máte v kapse, pak se věci v kapsách nejsou peníze. Nebo to může být peníze někde jinde, ale to nejsou peníze, kde se právě nacházíte. Jedním z pěkných věcí o Bitcoin je, že jej můžete použít v mnoha různých místech po celém světě.

Každé dítě se učí jazyk v způsobem, který je obvyklý pro jeho zemi. U jazyků s abecedou, je běžné, že se učit „ABC“. Velmi často se stává, dětské knihy patří celý lexikon s jiným společným slovem nebo zvířete zastupujícího každé písmeno. A je pro Apple, B je určen pro chlapce, a tak dále. Zde je seznam některých běžných podmínek, které mohou nastat, když nejprve učí o Bitcoin.

A je pro přijatelnost

Hlavní otázka o penězích, je: co mohu koupit s ním? V případě, že národní měny své země, odpověď je obvykle: téměř cokoliv. V posledních několika letech, které se také stále platí i pro Bitcoin. Zde na mince Brief, hlásíme se často o společnosti, které přijímají Bitcoin.

B je pro Blockchain

Používáte-li Bitcoin ještě několik dní, pokud si nejste jisti slyšet termín „blockchain.“ To slovo se odkazuje na open source a knihy veřejné transakce, který udržuje přehled o všech Bitcoin transakce. Pokud se chcete kopii kompletního blockchain, můžete si ji stáhnout Bitcoin Core. Samozřejmě, kompletní blockchain je dnes desítky gigabajtů dat, tak to může trvat nějaký čas, aby si své vlastní kopii.

Co to znamená, „gigabajtů dat“? No, byte je množství dat potřebných k určení jeden znak, a to buď číslo nebo písmeno. Jeden byte se skládá z osmi bitů, a trochu je prostě jedno nebo nula. Používáme metrický systém pochopit prefixy jako kilo, mega a giga. Kilo odkazuje na tisíc, mega na milion a giga na miliardu. Takže, když řeknu, že úplná blockchain každé transakci někdy dělal s Bitcoin je desítky gigabajtů dat, myslím, že je to desítky miliard postav informací.

Pro srovnání lze uvést, že celého Shakespearova díla je cca 5 MB dat. Všechny šestadvacet objemy vydání Encyclopaedia Britannica 1911 je 25 MB dat. On-line informační zdroj Wikipedia je zhruba 100 krát tak velký jako Encyclopaedia Britannica, nebo 2,5 GB. Když byl software Bitcoin poprvé vydána v roce 2009, většina počítačových pevných disků uloženy asi 100 gigabytů. Dnes jsou často mnohem větší, ukládání bilionů bajtů dat, nebo terabytů.

Co to všechno znamená? V podstatě Bitcoin je blockchainis neuvěřitelně velké záznam o každém Bitcoin transakce, která ještě nikdy nestalo.

C je pro kryptoměna

Bitcoin je první a nejpopulárnější cryptocurrencies. Kryptoměna využívá matematiku z vědy kryptografie (což je termín z řeckých slov pro skryté psaní). Konkrétní matematika funkce podílejí se nazývá funkce „hash“. Cryptocurrencies jsou někdy označovány jako „cryptocoins“ a zahrnují nejen Bitcoin ale také litecoin, dogecoin, DarkCoin, Reddcoinand aktiva jako NameCoin, který zavádí vlastnictví doménových jmen pomocí blockchain knihu.

D je pro decentralizované

Bitcoin využívá decentralizovaný postup pro určení, zda transakce proběhla. Software Bitcoin Core a kompatibilní software, který pracuje s ním, a to nejen sledovat transakce publikované na blockchain, ale také umožňuje pro těžbu nových bitcoins, což je, jak se vytvářejí bitcoins. Bitcoin miningis také způsob, že transakce jsou ověřeny, a zaznamenaný na blockchain.

V počátcích Bitcoin, zpět v roce 2009, nebylo možné, aby podporovaly nové uživatele s transakční poplatky, protože tak málo lidí používá měnu. Místo toho, lidé pracující v Bitcoin softwaru byli schopni nastavit tak, aby práce na počítači hash funkce najít nové bitcoins. V současné době velké decentralizovaná síť statisíců počítačů se používají nejen najít nové bitcoins ale také zpracování transakcí pro velmi malé poplatky. Lidé, kteří tuto práci se nazývají Bitcoin horníků.

Toto je opakem způsobu proudu bankovnictví, což je mnohem více centralizovaná. Ve skutečnosti, tam je skupina v téměř každé velké země s názvem „Centrální bankéři.“ Centrální banka pro Spojené státy je nazýván Federální rezervní systém. Centrální banky centralizovat proces vytváření nové měny, platební transakce zpracování a publikování knih. Ve většině těchto zemí existují předpisy, které vyžadují, aby banky použít nejen národní měnu vydané centrální bankou, ale také zprávy o tom, jak zpracovávat transakce, jak zabránit praní špinavých peněz, a jak fungují obecně.

Intoduction: A - D | E - H | I - L

load...

Související zprávy


Post Bitcoin

Na Bitcoin a Strach

Post Bitcoin

6 restaurací, které přijímají Bitcoin

Post Bitcoin

Proč odborníci Bitcoinové se nebojí útoku 51%

Post Bitcoin

Bitcoin Základy vysvětleny: IJKs BTC

Post Bitcoin

Hlavní proud Bitcoin část 2: Academia a laici

Post Bitcoin

Denní zpráva Bitcoin: Partneři BitPay s aplikací Demandware, SpectroCoin přináší pohodlné řešení pro Evropany a další

Post Bitcoin

Je Bitcoin anonymní? Zde je kompletní odpověď

Post Bitcoin

Bitcoin milionář: Top 5 Bitcoin milionáři

Post Bitcoin

Bitcoinova budoucnost závisí na vás

Post Bitcoin

Coin Brief Weekly Bitcoin Zpráva o cenách: 17. srpna - 24. srpna

Post Bitcoin

Bitcoin v roce 2014: Ups a Downs roku

Post Bitcoin

Coin Brief Weekly Bitcoin Zpráva o cenách: 14.-20. Září 2014