Bitcoin Banking: Nebezpečí zlomkového rezervního bankovnictví | Czech.Lamareschale.org

Bitcoin Banking: Nebezpečí zlomkového rezervního bankovnictví

Bitcoin Banking: Nebezpečí zlomkového rezervního bankovnictví

Bitcoinbanking je pravděpodobné, že na velmi vzdáleném horizontu, zdaleka prováděny žádné významné kapacity v proudu ekonomiky. Nicméně, to je možné - a důležité - používat ekonomii k vytvoření hrubé vizi toho, co Bitcoin bankovnictví může být stejně jako v budoucnosti, se zvláštním zřetelem k účinkům Bitcoin Banking na hospodářských cyklů

Základem hospodářských cyklů, periodické fáze konjunktury a krize, která sužuje tržních ekonomik od starověku, spočívají v praxi bankovnictví částečných rezerv. V tržní ekonomice se Bitcoin bankovnictví, je nemožné provozovat nepatrné rezervy, bez ohledu na právní postavení praxe. Proto je ekonomika, která využívá Bitcoin bankovnictví bude mít velmi pravděpodobně významný vliv na vytváření hospodářských cyklů.

load...

Tento článek slouží jako úvodní, první instalaci dvoudílného seriálu o teoretické ekonomii Bitcoin bankovnictví. V této instalaci, budeme poskytnout základní přehled o tom, jak bankovnictví částečných rezerv vytváří obchodní cykly, a jak se tyto cykly jejich průběh v nastavení rovnováhy. Ve druhé části se budeme diskutovat o tom, jak Bitcoin bankovnictví by mohly vyřešit problémy bankovnictví částečných rezerv a hospodářských cyklů.

load...

 Nebezpečí bankovnictví částečných rezerv

Minulost Ekonomický Léčba bankovnictví částečných rezerv

 

Mnoho rakouských ekonomů, zatímco velmi kritický vůči centrálnímu bankovnictví, obecně ignorovat nebo zamítl nebezpečí bankovnictví částečných rezerv. Ludwig von Mises - kdo položil základy pro Hayek je do hloubky teorie hospodářského cyklu - tvrdil, že povinná 100% minimálních rezerv nebyly nutné. Místo toho, tržní síly nakonec zbavili jakékoliv banky s uměle nízké úrokové sazby a trh přinese úrokovou sazbu na své přirozené úrovně. Na tento argument založený Mises zaměřil své akademické energii na odhalování hrozeb centrálního bankovnictví.

load...

Friedrich Hayek následovaly, a vyvinul rakouskou teorii hospodářského cyklu na základě argumentu, že centrální banksartificially nižší úrokové sazby.

Murray Rothbard, na rozdíl od Misese a Hayeka, tvrdil, že bankovnictví částečných rezerv byl ve své podstatě podvodné, a musí být zakázáno ve svobodné společnosti.

Nověji Jesus Huerta de Soto objasnil argumentu Rothbard a ukázal, jak bankovnictví částečných rezerv je ze zákona neslučitelné s soukromých vlastnických právech. Dále de Soto vysvětlil ekonomické důsledky na provoz frakční rezervy, což ukazuje, že obchodní cykly skutečně pocházejí z této praxe, zatímco centrální banky pouze posílit obchodní cykly a chrání banky před selháním.

Samozřejmě, že hlavní proud ekonomického myšlení nevidí vlastní nebezpečí v bankovnictví částečných rezerv. Tradiční ekonomové se domnívají, že vytvoření peníze, které pochází z bankovnictví částečných rezerv, kdy kontrolované a řízené centrální bankou, může podnítit agregátní růst. Tato víra pravděpodobně pochází ze skutečnosti, že tradiční myšlenkové chybí robustní a detailní teorii kapitálu.

Základní Přehled úrokových sazeb v čistě volném trhu

Než budeme zkoumat, jak bankovnictví částečných rezerv deformuje trh a vyrábí rozmachu a úpadku, musíme mít základní znalosti o tom, jak jsou úrokové sazby stanoveny na volném trhu, a jak jsou tyto sazby ředí bankovnictví částečných rezerv.

Za prvé, musíme pochopit rozdíl mezi termínovaného vkladu a vkladu poptávky. Jednoduše řečeno, netermínované vklady jsou peníze do banky za účelem úschovy a s očekáváním, že budou moci vybírat peníze, kdykoli pro účely spotřeby, nebo hromadění. Příklady netermínovaných vkladů by byly známé kontrolní a spořící účty. Termínované vklady se skládají z peněz, které je uloženo pro investiční účely. V termínovaného vkladu, vkladatel dává své peníze do banky s úmyslem obdržení větší sumu peněz k pozdějšímu datu, bez očekávání, že budou moci vybírat peníze před datem splatnosti bez zaplacení penále.

Úrokové sazby za bankovní úvěry ve volném trhu je dána poměrem mezi množstvím peněz v netermínovaných a termínovaných vkladů. Na volném trhu, peníze mohou být zapůjčeny z termínovaných vkladů, protože peníze na těchto účtech jsou určeny na investice. Fondy nemohou být zapůjčeny z netermínovaných vkladů, ačkoli, protože vkladatel umístil svůj peníze v bance s očekáváním, že on nebo ona může odejmout část nebo celý vkladu kdykoliv, a půjčování, že peníze se bude dělat to nedostupný vkladateli. Proto se na volném trhu, jen peníze na termínovaných vkladů mohou být zapůjčeny ven; půjčování netermínované vklady a zároveň zajistit vkladatelům, že jejich peníze jsou plně k dispozici by bylo podvodné činnosti, a to s negativními sociálními a ekonomickými důsledky.

Vzhledem k tomu, bez tržní úrokové sazby jsou stanoveny na základě poměru mezi časem a netermínovaných vkladů, a jen peníze na termínované vklady mohou být zapůjčeny z toho vyplývá, že skutečné množství peněz přítomného v termínovaných vkladů je jedním z hlavních faktorů při určování úrokových sazeb z bankovních úvěrů, Za jinak stejných podmínek, větší množství peněz, by vedlo ke snížení úrokových sazeb a menší množství by se zvýšit úrokové sazby.

Základní Přehled úrokových sazeb podle bankovnictví částečných rezerv

 

Pod bankovnictví částečných rezerv, ovšem časové preference úroková sazba je dilutedby půjčování z vkladů na viděnou. Ředicí koná, protože prostředky z vkladů na požádání - které jsou přiděleny ke spotřebě nebo hromadění - jsou poskytovány investorům jako úvěry, které lze použít, aby se do projektů, které vyžadují prostředky, které mají být posunuta na vyšší úrovně v kapitálové struktuře. A tak namísto poskytování úvěrů striktně na základě množství k dispozici do termínovaných vkladů, které je určeno časové preference, banky „uměle“ nižší úrokové sazby tím, že z netermínovaných vkladů, čímž se zvýší objem dostupných finančních prostředků pro půjčky a klesající úrokové sazby za úvěry.

Vzhledem k tomu, vkladatelé očekávají, že jejich peníze, které mají být k dispozici kdykoliv, že banka nebude odečíst ze zůstatku vkladatelů po jeho půjčuje své finanční prostředky. Místo toho držet celého zůstatku k dispozici, a čerpat z vkladů ostatních patronů při požadoval odstoupení. Tento proces vede k tvorbě peněz. Například vkladatel umístí $ 100 v spořicího účtu, bankovní úvěry $ 50 z tohoto vkladu na investora, a banka ujišťuje vkladatele, že je stále $ 100 ve svém účtu, který on nebo ona bude používat k nákupu spotřebního zboží, Tak, $ 150 má byl vytvořen z ničeho!

Bankovnictví částečných rezerv a Business Cycles

 

Výsledné posuny ve struktuře výroby, které pocházejí z tohoto procesu tvorby peněz představují hlavní příčinu hospodářských cyklů. Pokud jsou vklady na požádání na hostování, dlužníci použít peníze na investice do vyšších fázích výroby, zatímco poptávka na trhu zůstává konstantní - to znamená, že zboží vyrobené těmito vzdálenějších stupních produkce nemají dostatečnou poptávku, aby byl ziskový. Vzhledem k tomu, poptávka na trhu se nezměnil, ceny pro zvýšení spotřební zboží, protože zdroje jsou posunuty pryč od výroby spotřebního zboží a do výroby vyššího řádu věcí, čímž se snižuje přívod zatímco poptávka zůstává konstantní. Současně se ceny za vyšších řádů zboží zvýší kvůli penězům vytvořené z bankovnictví částečných rezerv, který umožňuje investorům vykonávat vyšší poptávku.

Jakmile je zřejmé, že projekty financované - úrokové sazby, které jsou nižší, než jaké by byly stanoveny čistou časovou preferenci - jsou nerentabilní a neudržitelný, mají dlužníci ukončit výrobu a propustit všechny své zaměstnance. Ceny za vyšších řádů zboží pak klesat v důsledku snížené poptávky kvůli investoři opouštět své neziskové projekty. Navíc, ceny spotřebního zboží klesat stejně; zdroje jsou přiděleny k výrobě spotřebního zboží, obnovení rovnováhy na trhu a snížení cen. Nicméně, ceny jsou ještě zpřísnila neboť nezaměstnanost se zvýšila, čímž se sníží poptávku. Po nějakém čase, práce a jiné faktory výroby bude plně obnoven do rovnováhy, a ekonomika se vrátí do stavu, který existoval před začátkem částečných rezerv vytváření peněz.

Nyní, když máme základní znalosti o tom, jak bankovnictví částečných rezerv může vytvořit hospodářský cyklus v nastavení rovnováhy, můžeme uzavřít tuto úvodní instalaci našeho dvoudílného seriálu o tom, jak Bitcoin bankovnictví mohou ovlivnit tvorbu hospodářských cyklů. Ve druhém zařízení, budeme diskutovat netermínované vklady a termínované vklady v Bitcoin bankovnictví, zda je či není částečných rezerv banka může úspěšně fungovat v rámci Bitcoin bankovnictví, a do jaké míry je Bitcoin bankovnictví ovlivňuje tvorbu a závažnosti hospodářských cyklů. 

load...

Související zprávy


Post Bitcoin

Bitcoin země! Top 10 národů, které milují BTC

Post Bitcoin

19 milionů dolarů stojí za aukci v Austrálii - Bitcoin trh reaguje!

Post Bitcoin

Bitcoin selhává jako měna - Engadget

Post Bitcoin

Bitcoin těžební v roce 2015: ASIC, těžba mraků a obtížnost

Post Bitcoin

27. dubna 2015

Post Bitcoin

Bitcoin v hlavním proudu Část 1: Swiss Bitcoin Research Paper

Post Bitcoin

Na Bitcoin a Strach

Post Bitcoin

Coinbase proti Btc-e proti BitStampu - nejlepší místo k nákupu Bitcoins

Post Bitcoin

První sada bankomatů v Los Angeles tento týden

Post Bitcoin

Bitcoin Scam Alert! Seznam současných podvodů Bitcoin a podvodníků

Post Bitcoin

Mince Stručná denní zpráva: Blockstream, Cozy Games, Bitcoin Regulation, a Florida Lawsuits

Post Bitcoin

Bitcoin nadace rady volby: Jim Harper, Olivier Janssens, nebo to dokonce záleží?