Argentinská centrální banka se bojí Bitcoin | Czech.Lamareschale.org

Argentinská centrální banka se bojí Bitcoin

Argentinská centrální banka se bojí Bitcoin

Dalším z řady centrálních bank na světě veřejně „varoval“ občany Bitcoin. Argentinský centrální banka zveřejnil prohlášení o Bitcoin na svých oficiálních internetových stránkách, varování nedostatku status zákonného platidla, těkavosti a využívání Bitcoin je v podvodných aktivitách a praní špinavých peněz. Zdá se, jako kdyby banka vydala toto varování jednoduše připomenout občanům Argentiny, že pokud používají Bitcoin, které se zabývají v jiné měně, které není schváleno pro použití podle zákonů zákonného platidla v Argentině. Samozřejmě, jako Bitcoin stává běžnější ve světové ekonomice, centrální banky na celém světě se vyškrábat vládnout v krypto-měny a dát občanům zeměkoule zpět na jejich dodávku inflační neustále znehodnocení měny:

load...

„Z tohoto důvodu se navrhuje, aby uživatelské veřejnosti na vědomí, že takzvaný‚virtuální měnu‘nejsou vydané centrální banky či dalších mezinárodních měnových institucí, a proto nemají zákonné platidlo, ani vlastnit souhlas.“  

Poznámka: Tento citát je překlad původního španělského dokumentu zveřejněny na internetových stránkách centrální banky. Proto se tato citace nemusí být 100% přesné.

load...

Chcete-li vidět původní výrok ve španělštině, můžete ji zde.

Varovný vydané argentinské centrální banky je podobná nedávné prohlášení vydané Yves Mersch, člen Evropské výkonné rady centrální banky. V tomto prohlášení, Mersch tvrdil, že Bitcoin není životaschopný měnový systém pro některé ze stejných důvodů, které byly vyvolané varování od centrální banky v Argentině.

Tento výpis z centrální banky v Argentině zdá ironie, s ohledem na historii země hyperinflace a ekonomické nestability. V případě, že banka se domnívá, že Bitcoin je těkavý, měli by se podívat na své vlastní ekonomické historii.

Argentina historicky byl sužován s ekonomickou nestabilitou a inflace; Zde jsou některé historické míra inflace pro Argentina:

load...

Míra inflace pro Argentina:

Prosince 2013..............................................10.90%

1944-2013...................................................... 205,68% (průměr)

Historická low (02 1954)................................. -7%

Historické vysoká (Thu 1990)...............................20262.80%

Zdroj: tradingeconomics.com

Vzhledem k těmto divoce nestálé míry inflace, což nutně znamená velkou volatilitu v kupní síle argentinského měny, zdá temně humorné, že argentinský centrální banka by jít až tak daleko, jak varovat občany Argentiny o používání volatilní měnu.

Proč jsou centrální banky tak bojí Bitcoin?

Tato varování centrálních bank jsou indikátorem toho, že Bitcoin se šíří. Centrálních bank na světě se obávají Bitcoin, a měly by být. Jako Bitcoin nadále roste v popularitě a další firmy začínají přijímat Bitcoin jako platební prostředek, bude vláda řídila fiat peněz stále irelevantní. Kromě toho, jak Bitcoin roste v hodnotě, fiat měna bude nutně pokles hodnoty ve srovnání s Bitcoin. Co to znamená pro centrální banky? To znamená, že jsou ohroženy Bitcoin se ztrátou u moci, ke ztrátě jejich monopol kontroly nad měnových struktur svých zemí. Samozřejmě, že tato síla-hladový bankéři se bojí tohoto výhledu. Tento strach je to, co motivuje těchto centrálních bank vydávat tyto „varování“ o Bitcoin, aby se pokusila odradit lidi od používání digitálního měnu. Ale lidé nejsou poslouchá, že moc je halasně jasné.

Lidé jsou již uchvácen falešnému pocitu složitosti v ekonomice, který byl vytvořen podle keynesiánské ekonomické školy. Průměrní občané začínají probudit a uvědomit si, že všechny tyto „ekonomických“ rovnice jsou založeny na chybných předpokladech a zoufalé touze posunout ekonomiku ze společenské vědy do oblasti přírodních, empirických věd. Tento pokus pochází z touhy těchto ekonomů cítit důležitý a pravděpodobně přirozená tendence u lidí pokoušet se plánovat a řídit všechno. Zdá se, že průměrné občané světa se začínají odvracet od klamného metodiky keynesiánské a dalších institutionalist škol ekonomického myšlení. Můžeme vidět tento posun ve status quo na rostoucí popularitu a uznání Bitcoin a oživení rakouské ekonomické školy. Pokud tento rostoucí trend změny i nadále, pak se brzy centrální banky bude klesat. A ne nutně v důsledku globální ekonomické disasterthey si stanovili nás k odběru, centrální banky by mohlo dojít již dlouho před tím v důsledku jednoduchého ztrátě popularity. Lidé nebudou chtít to, co centrální banky prodávají; inflace, měna znehodnocení, a špatné ekonomika se začíná ztrácet svou tradiční odvolání. Tyto změny jsou důvodem, proč Bitcoin má takovou světlou budoucnost. Bitcoin nabízí způsob, jak uniknout katastrofální politiky centrální banky. Ve skutečnosti, tím více, že centrální banky zničit svou měnu, tím více přitažlivější Bitcoin stane.

To ovšem neznamená, že Bitcoin fanoušci měli přát, nebo oslavit přicházející ekonomický kolaps. Tento autor nechce malovat kolaps jako další případ klišé, „je to vlastně dobrá zpráva“, že se zdá, pop-up všude v komunitě Bitcoin. Přechod mezi pádem fiat a konečné zvýšení Bitcoin nebude hladká jeden, a mnoho lidí cítí bolest z ekonomického kolapsu. Nicméně, v tomto okamžiku takový kolaps zdá nevyhnutelné díky centrálních bank na světě. Toto tvrzení není pokusem je alarmující nebo senzace, to ekonomický kolaps je jen logickým vyústěním bankovních indukované hospodářských cyklů centrálních. Je pravda, že čím dříve dojde k poprsí fáze hospodářského cyklu, tím méně intenzivní deprese bude. Nicméně, není tam žádný způsob, jak skutečně zvrátit škody, které budou způsobené tím, inflace, který již byl vstřikován do trhů.

Doufejme, Bitcoin může minimalizovat bolest hospodářské krize, která pravděpodobně stane v určitém okamžiku v budoucnosti. Ale není jisté, jestli Bitcoin nám umožní zcela vyhnout se bolesti, které budou způsobené současnými politiky centrálních bank. Bez ohledu na to, co se stane do ekonomiky v budoucnu, je zřejmé, že centrální banky po celém světě se bojí Bitcoin. To je jasné. Budou spolupracovat s národními vládami odradit širokého přijetí Bitcoin je. I když se zdá velmi nepravděpodobné, že by měli mít nějaký podstatný úspěch při omezování růstu Bitcoin.

load...

Související zprávy


Post Bitcoin

Bitcoin Mining: Průvodce pro začátečníky

Post Bitcoin

Bitcoin přijal: eBay integrovat Bitcoin s Paypal!

Post Bitcoin

Bitcoin novináři: Etika vlastnictví Bitcoin

Post Bitcoin

Bitcoin země! Top 10 národů, které milují BTC

Post Bitcoin

2018 Předpovědi: Bitcoin Will Crash- CTech

Post Bitcoin

Jak může Bitcoin urychlit nebo omezit inflaci Fiatu

Post Bitcoin

Alibaba IPO zodpovědná za Bitcoin Crash!

Post Bitcoin

Bitcoin nemůže být regulován jako Internet

Post Bitcoin

Deflace Část 2: Je bitová cenová deflace dobrá nebo špatná?

Post Bitcoin

Coin Brief Weekly Bitcoin Zpráva o cenách: 31. srpna - 6. září 2014

Post Bitcoin

Bitcoin Margin Trading Options pro začátečníky

Post Bitcoin

Coin Brief Weekly Bitcoin Zpráva o cenách: 14.-20. Září 2014