Bitcoin učí libertáře vše, co o hospodářství neví - The Washington Post | Czech.Lamareschale.org

Bitcoin učí libertáře vše, co o hospodářství neví - The Washington Post

Bitcoin učí libertáře vše, co o hospodářství neví - The Washington Post

Bitcoin změny cen příliš rychle, aby měnu a zpracovává transakce příliš pomalu, aby systém plateb, ale je to juuust správná za vyučovací liberálnosti vše, co neví o ekonomii.

Podíváte-li se na to, co Bitcoin vlastně dělá, i když, je to spíš jako digitalizovanou nostalgii pro předmoderní minulosti, kdy byl peněžní objeven spíše než potištěný, ekonomie byl jednoduchý předmět, kde trhy nikdy nezklamal a vy nikdy věřit nikomu Tys t vím.

load...

První věc, kterou nechápu, je, že peníze není jen uchovatel hodnoty... Bys jen držet na to, jak dlouho, jak byste mohli v případě, jako Bitcoin, to šlo od bytí moci koupit 900 dolarů v hodnotě z věcí jeden rok na $ 19,000 další. Která, je-li to někdy dělal nahradit dolar, přinese ekonomiku se zastavil, zatímco všichni přestal kupovat nic jiného, ​​než to podstatné a čekal, aby se stal Bitcoin milionáři.

load...

Druhá věc, kterou nechápu, je, že důvěra přináší úspory více a ne méně efektivní.

Počet transakcí Bitcoin procesu může se velmi omezena tím, že se vybrané nedávat mnoho paměti do tohoto systému. Ve skutečnosti Bitcoin zvládne jen maximálně sedm transakcí druhá ve srovnání s 56,000, že Visa silách. To znamená, že i když Bitcoin lidové transakční řádek není příliš dlouhá - ne mnoho lidí ji použít, po tom všem - stále trvá dlouho, než se dostat přes něj. Pokud není, to znamená, že jste ochotni zaplatit $ 28 Je nyní stojí přeskočit na frontu. Ale co to má smysl používat Bitcoin pak?

Takže stejně jako cokoliv jiného, ​​specializace by Bitcoin pracovat lépe, ale za cenu, že bude muset věřit specializers.

load...

Ale i ve světě, kde Bitcoin vlastně dělal práci, to ještě nemusí být vhodné použít. Alespoň ne ze společenského hlediska. To proto, že to není jen otázka, kolik bitcoins stojí lidé používat, ale také kolik to stojí všichni ostatní, když to dělají - což může být docela dost.

Bitcoin, jinými slovy, je jedna velká negativní externality stroj. To je to, co ekonomové nazývají náklady, že někdo jiný má platit za něco, co udělal.

Bitcoin je revoluční technologie postavené na reakčních ekonomii. Že první část oslepil lidi na druhý - jak by mohl něco tak chytrý, tak k ničemu? - ale je to pravda. Striktně omezeno peněžní zásoba Bitcoin se vrací se zpět do doby, kdy peníze byly lesklá skála jste vykopal ze země, ne jako kus papíru s mrtvý prezident (nebo ministra financí), na něm. A jeho pokusy izolovat horníky před silami ekonomické racionality je podobný starých feudálních ochran šlechtici.

Bitcoin je jen budoucnost, pokud si myslíte 1789 nebyl v minulosti.

Velebení vyrobena byMatt O'Brien

Související zprávy


Post Bitcoin

Evropská komise bude prosazovat nařízení Bitcoin

Post Bitcoin

Bitcoin přijetí: Progrese mezi top 100 webových stránek

Post Bitcoin

Neměli bychom se snažit přizpůsobit Bitcoin stávajícím právním strukturám

Post Bitcoin

Bitcon je Geld chce Bitcoin být peníze

Post Bitcoin

Denní zpráva společnosti Bitcoin: Fidor Bank pomocí nástroje Ripple, Huobiho důkazy o rezervách a další

Post Bitcoin

Coin Brief Weekly Bitcoin Zpráva o cenách: 17. srpna - 24. srpna

Post Bitcoin

Je Bitcoin anonymní? Zde je kompletní odpověď

Post Bitcoin

Bitcoin ceny na vzestupu Následující turbulentní měsíc!

Post Bitcoin

Bitová cena stále hledá novou podlahu po zprávě EBA

Post Bitcoin

Bitcoin analýza ceny: Tim Draper vyhrál aukce silniční silnice

Post Bitcoin

Bezpečná bitová peněženka: Bitcoin Security Tips

Post Bitcoin

Armory Technologies uvolňuje aktualizovanou verzi své peněženky Bitcoin po zajištění investice ve výši 600 tisíc dolarů