Příručka krok za krokem k vypalování vlastního Bitcoin uzlu | Czech.Lamareschale.org

Příručka krok za krokem k vypalování vlastního Bitcoin uzlu

Příručka krok za krokem k vypalování vlastního Bitcoin uzlu

Pokud jste někdy sám sebe zeptal: „Co mohu udělat, aby pomohla Bitcoin uspět?“ Tento příspěvek je pro vás. Síť Bitcoin je závislá na decentralizaci. Význam potřebujeme pro mnoho různých lidí, držet kopii blockchain (Bitcoin je „historická kniha“) a ujistěte se, že transakce jít do dalšího bloku jsou ve skutečnosti platné. Každý počítač, který má plný aktualizovanou kopii blockchain a je připojen k síti Bitcoin je považován za uzel.

load...

Nebudu zacházet do podrobného vysvětlení o tom v této funkci, ale to videowill dostanete až do rychlosti, pokud jste úplný nováček. K dnešnímu dni existuje jen 5000 dosažitelné nodeson průměrný provoz sítě Bitcoin a tento počet se snížil dramaticallysince 2014.

Zde jsou některé z důvodů, proč je toto číslo klesá:

 • Spuštění uzlu vyžaduje budete mít značný kus vašeho počítače pevný disk (asi 50 GB) a uložit blockchain na něm.
 • load...
 • To neplatí ti něco zpět, na rozdíl od těžebních Bitcoins např.
 • Mnoho lidí dává přednost použití odlehčených peněženky (také známý jako SPV peněženky), takže nejsou nutné stáhnout úplnou kopii blockchain.
 • Tento software uzel, který je dnes k dispozici (tj Bitcoin jádro) má nepříliš nováček přátelské uživatelské rozhraní. Takže i když proces zřízení uzel je docela snadné (jak uvidíte za chvíli), software může vyděsit lidi pryč.
 • Bitcoin stagnuje po docela dlouhou dobu a mnozí lidé ztratili zájem. Takže uzlů, které byly kdysi aktivní byly uzavřeny.

Vám může pomoci, aby Bitcoin lepší, robustní a (i více) bezpečnější

load...

Takže pokud opravdu chcete, aby čip a „pomáhat Bitcoin“, abych tak řekl, stačí nahodit uzel doma. Tento proces je poměrně jednoduchý. Zde jsou počáteční požadavky:

 1. Používat počítač s alespoň 2 GB RAM a asi 50 GB prostoru pro kopii blockchain
 2. Mají širokopásmové připojení k internetu
 3. Ujistěte se, že vaše připojení je unmetered / s vysokými limity pro vklad / pravidelně monitorovat připojení. Aby bylo zajištěno, že nepřekročí své meze nahrávání.
 4. Udržujte počítač spuštěn a připojen k internetu 24/7 (nebo alespoň 6 dnů v týdnu)

Je běžné, že plných uzlů na vysokorychlostním připojení k použití 200 GB nahrávat nebo více za měsíc. Využití ke stažení je kolem 20 GB za měsíc plus asi dalších 40 GB při prvním spuštění uzlu.

I když to může znít jako hodně žádat, většina počítačů dnes zvládne tyto požadavky docela snadno. Hlavním problémem bude pásma uzel bude konzumovat, a to je něco, co byste měli být vědomi před rukou. Pokud si nejste jisti, navrhuji, abyste se obrátili na poskytovatele služeb Internetu.

Pokud si nepřejete, aby se zavázaly s těmito podmínkami na svém počítači máte dvě další možnosti, aby zvážila:

 • Najít starý notebook, který již používáte, a přeměnit ji na uzlu.
 • Nainstalujte uzel na VPS (virtuální privátní server). Což znamená, že pronajmout úložný prostor od společnosti a nainstalovat uzel na svých serverech. Uzel bude funkční 24/7 a nebudete muset starat o to (to také odstraňuje nutnost jej uložit ve vaší domácnosti). Budeme i toto nastavení pro vás zdarma (prostě udržet na čtení).
 • Postavit uzel v počítači Raspberry PI (kompletní instrukční zde).

Zde na 99Bitcoins provozujeme vlastní uzel na VPS. Mince dostanete, když se zaregistrujete jsou odeslány z tohoto uzlu, a to považujeme za náš malý příspěvek k síti Bitcoin.

Některé další věci, aby zvážila, než začneme

Nejprve se ujistěte, Bitcoin je legalin vaší oblasti. Za druhé, ujistěte se, že jste si vědom svých Internet upload a download limity tak, aby váš poskytovatel nezpomalí připojení nebo vypnutí vám dolů nečekaně.

Takže teď vám ukážu podrobný návod, jak se oheň svůj vlastní uzel, ať už je to na svém vlastním počítači nebo na VPS.

Instalovat uzlu v domácím počítači

Následující postup je doprovázen screenshoty z počítače se systémem Windows, ale je shodný s počítači Mac stejně. Pokud máte nějaké problémy s tímto procesem obraťte usand budeme snažit v našich silách, aby pomohl.

 1. Downloadthe Bitcoin Jádro programu do počítače
 2. Spusťte program a nainstalovat Bitcoin jádro na jednotce, která má alespoň 50 GB nazbyt.
 3. Firewall může blokovat Bitcoin jádro v tom, aby odchozí připojení. Je to bezpečné, aby Bitcoin jádro používat všechny sítě.

Po dokončení těchto kroků software Bitcoin jádro začne stahovat kopii Blockchain k počítači. Protože se jedná o velký soubor, to může trvat od několika hodin až několik dní na dokončení. Při stahování programu ukáže, jak aktualizovanější je v dolní části obrazovky:

Mějte na paměti, že tento proces bude trvat velký kus svého pásma a že můžete zastavit kdykoliv pouhým zavřením software Bitcoin jádra. Až se příště budete pokračovat v programu bude pokračovat od místa, kde bylo přerušeno.

A konečně, aby se ujistil, že je uzel v provozu, stejně jako je to možné, aby program spustit, když se přihlásíte k počítači. K tomu přejděte na „Nastavení“ -> „Možnosti“. Na kartě „Hlavní“ klikněte na Start Bitcoin na přihlášení do systému a poté klikněte na tlačítko OK pro uložení nového nastavení.

Konfigurace připojení k síti

Než budeme moci říci, naše nastavení uzlu dokončení budeme muset nastavit své připojení k síti a umožní další uzly pro komunikaci s naší uzlu. Tento krok je relevantní pouze v případě, že nastavujete svůj uzel doma a ne v případě, že nastavení, které ji na VPS.

První věc, kterou budete chtít udělat, je zjistit, zda není váš router je již nakonfigurován tak, aby přijímal příchozí připojení. Můžete použít jednu ze dvou možností:

Varianta 1 - Kontrola příchozí připojení přes Bitcoin jádra

Otevřená Bitcoin jádro, počkejte asi 30 minut a pak vznášet se nad síly signálu v pravém dolním rohu programu. Pokud se říká, že máte více než 8 příchozí připojení * máte dobré jít, ne-li - umožňují připojení k síti, jak je vysvětleno níže.

* Aby bylo možné spustit uzel, budete potřebovat více než 8 připojení. Pokud máte méně stále můžete použít program jako Bitcoin peněžence, ale ne jako uzel. 

Varianta 2 - Zkontrolujte příchozí připojení přes Bitnodes

Nahodit svůj program Bitcoin jádra, počkejte asi 10 minut, a pak přejděte na stránku BitNodes. Zadejte svou IP adresu a klikněte na tlačítko „Check Uzel“ (pokud nevíte, vaše IP adresa stačí napsat „co je moje ip“ v Google).

Pokud se dostanete zelenou jste připraveni a není nic víc, co je třeba udělat. Pokud se vám červené světlo, budete muset povolit připojení k síti.

Povolení připojení k síti

To je asi nejsložitější část celého procesu. Pro uživatele, kteří nejsou tech důvtipný I velmi doporučujeme kontaktovat podporu poskytovatele služeb Internetu a požádejte jej o pomoc při konfiguraci routeru povolit příchozí připojení na portu 8333.

Pokud budete cítit pohodlně stačí nastavit ty věci sami postupujte takto. Po dokončení pokračovat do konfigurace firewallu.

Konfigurace firewallu

Budete muset nakonfigurovat bránu firewall počítače umožňuje připojení k portu 8333. Další informace o systému Windows naleznete na níže uvedené odkazy:

 • Instrukce pro Windows Firewall
 • Pokyny pro Norton Firewall
 • Pokyny pro McAfee Personal Firewall

Mac OS X je dodáván s vypnutou bránou firewall ve výchozím nastavení, ale pokud jste to povoleno, viz sekce povoluje určité aplikace z oficiálního Apple vedení.

Poté, co jste udělali všechny výše uvedené kroky kontrolu příchozí připojení znovu a to buď v rámci programu Bitcoin jádra nebo Bitnodes' testovací nástroj.

Nainstalujte uzel na VPS tutorial

Použití VPS spustit uzel Bitcoin vám umožní podporu sítě Bitcoin 24/7, ale má také nevýhody:

 1. Budete potřebovat nějaké technické znalosti o tom, jak spustit VPS. Pokud si nevíte, jak spustit VPS Budeme rádi, aby toto nastavení pro vás bez příplatku (budete potřebovat pouze zaplatit za VPS). Kontaktujte usand dejte nám vědět.
 2. To vás bude stát kolem 15 $ / m pronajmout VPS s dostatkem prostoru na něj (2 GB RAM a 50 GB úložného prostoru).

Pokud máte pocit, že chcete zde nastavit VPS sám je krátký Reddit postexplaining proces.

Bitcoin potřebuje vaši pomoc

Hlavní výhodou Bitcoin dnes ve srovnání s tradičními způsoby platby je její decentralizace. Ale v případě, že je počet dosažitelných uzlů bude i nadále snižovat, Bitcoin riskuje, že ztratí tuto výhodu. Chcete-li pomoci Bitcoin udržet svou sílu ohně do uzlu dnes.

load...

Související zprávy


Post Altcoin

Cloud Mining - ziskové nebo vývoje podvodu?

Post Altcoin

Gavin Andresen vám ukáže, jak implementovat dvoufaktorovou ochranu souborů peněženky

Post Altcoin

Jak nakupovat NEM (XEM) - Průvodce pro začátečníky

Post Altcoin

SpaceBIT poskytuje novou cestu k financování průzkumu vesmíru

Post Altcoin

Bit-thereum - Potenciál Bitcoin, Ethereum a Orisi, druhá část

Post Altcoin

Multisig: Průvodce pro začátečníky

Post Altcoin

Multi-vPoW: Myriadcoinovo řešení pro hlubinné dobývání

Post Altcoin

4 jednoduché kroky k přijetí Bitcoin ve vaší firmě

Post Altcoin

Bytecoin (BCN) Skutečně anonymní kryptocurrency

Post Altcoin

Jak získat svůj první Bitcoin dnes

Post Altcoin

Lex Cryptographia, Bitcoin a Revoluce otevřeného bazaru

Post Altcoin

Stát Dogecoin