Segwit2x, UASF a možný vidlica - tady je to, co potřebujete vědět | Czech.Lamareschale.org

Segwit2x, UASF a možný vidlica - tady je to, co potřebujete vědět

Segwit2x, UASF a možný vidlica - tady je to, co potřebujete vědět

Července aktualizace 31.

# 8211; Máme vydal kompletní seznam, který podporuje vidličku a kdo ne.

Tento příspěvek doplňuje předchozí příspěvek jsme psali o spor v rámci komunity Bitcoin března 2017. Chcete-li hlubší pochopení toho, co se děje, přečtěte si původní příspěvek. Pokud chcete jen podstatu to, pokračovat ve čtení...

load...

V poslední době lidé byli ptal SegWit, 1. Srpna a možnost rozkolu v Bitcoin síti. V tomto článku se budeme vysvětlovat, co je to všechno kolem a jak se můžete připravit na to, co přijde. Toto téma je velmi složité pro netechnické uživatele, tak, aby bylo snazší pro každého, kdo nechce sáhnout příliš hluboko do detailů zde je TL; DR verze:

  1. V současné době se odhaduje nejpravděpodobnější nebude rozdělené na 1. Srpna. Pokud bude existovat rozdělení na vše, co se bude pravděpodobně konat během několika měsíců.
  2. Je to vždy doporučeno, aby vaše mince na vlastní hostované peněženky peněženka, která vám dává plnou kontrolu nad vašimi soukromými klíči. Ujistěte se, že budete mít zálohu na vaši peněženku. U většiny moderních peněženky zálohování je ve formě 12-word hesla.
  3. V týdnu vedoucí až do 1. Srpna budeme vědět víc o tom, zda míříme směrem k rozdělení či nikoliv. Jsme-li, je doporučeno, aby se zabránilo odesílání a přijímání mincí ve dnech následujících po rozdělení do situace nevyjasní.
  4. load...
  5. Jedná se o dynamický problém. I když to vypadá, že bylo dosaženo kompromisu tam může být vždy změní. Check in s r / Bitcoin a r / BTCfor nejnovějším vývoji.

Obecným pozadí příběhu

Zdrojem tohoto problému je Bitcoin je škálovatelnost - Je to schopnost zvládnout rostoucí počet transakcí. Aktuální protokol omezuje velikost každého bloku na 1 MB (jednou za 10 minut v průměru). To zase omezuje růstový potenciál pro použití Bitcoin je.

Tam je potřeba aktualizovat protokol, ale tam je nesouhlas o nejlepší způsob, jak toho dosáhnout. Tento spor byl žhavým tématem již déle než dva roky, a je pryč více než jen technické diskuse, do dvou táborů rozkolu o politice, správě, filozofie, identita, boční vychystávání, propagandy a další.

load...

Jedním z důsledků neschopnost rozhodně dosáhnout řešení, je to tak, že žádný z navrhovaných řešení bylo realizováno, a proto kapacita sítě je stále omezená. Jako výsledek, tam jsou doby, kdy transakční poplatky zvednou dramaticky, kvůli neschopnosti, aby se vešly všechny transakce v nadcházejícím bloku. Jinými slovy, lidé zaplatí více transakčních poplatků, aby se „řez v linii“ a získat jejich transakce potvrzena rychlejší. 

Mnoho návrhů byly provedeny, ale dvě špičková řešení byly předloženy. 2 MB Hard vidlička a SegWit Soft Fork.

O nich vidličky...

Existují dva hlavní způsoby, ve kterém můžete upgradovat protokol Bitcoin, pevný vidlici (HF) nebo měkkým vidlice (SF).

Tvrdé vidlice uvolnily pravidla protokolu. Bloky, které jsou neplatné od starého protokolu nabývá platnosti v nové.
Měkké vidle zpřísnit pravidla protokolu - stavební bloky, které byly v platnosti od starého protokolu stanou neplatné novým.

Tvrdý vidlice zavazuje všechny uzly v síti pro upgrade, aby mohl být realizován. Uzel, který není upgrade na novější verzi, bude probíhat do bloků, které jsou neplatné z jeho verzí, bude jim a zbytek řetězu odmítají, odmítají uznat to, co se odehrává na síti.

Měkká vidlice nevyžaduje všechny uzly pro upgrade. Hlavní řetězec, platí podle striktních novými pravidly, je platný od starších pravidel vymáhaných uzlu, který neměl upgradovat také. Z tohoto důvodu bude přijímat všechny transakce v něm.

Který uvedl, že uzly, které užívají účastní těžby potřebují inovovat. To je nutné k tomu, že nebudou důlních bloky, které jsou neplatné z nových přísnějších pravidel, která budou odmítnuty dalšími horníky. Uzly, které chtějí, aby explicitně pomocí nové funkce aktivovány měkké vidlice musí také aktualizovat.

Vzhledem k neschopnosti, aby se ujistil všechny uzly v síti přešli, a škody na uživateli, který nebyl upgrade pevného vidlice, tvrdé vidličky jsou zvažovány mnoho být riskantnější řešení. Tvrdé vidlice by měly být použity zejména jako poslední a je třeba pečlivě naplánováno. Měkké vidličky, na druhou stranu, jsou považovány za bezpečnější, úspěšně vyzkoušena řešení.

Držitelé této poloze, včetně komunity referenčního klienta (Bitcoin jádro) obhajují pro řešení s názvem SegWit (vyhrazený Witness). Na witnessrefers k podpisu transakce, a segregatedrefers na možnost oddělit ji od bloku a udržovat ji v samostatné databázi.

Tento mechanismus má řadu výhod:

  • To řeší problém s názvem transakce tvárnost, která umožňuje za stejné transakce se objeví s různými ID transakce a mást systém.
  • Tato oprava umožní využití Bitcoin pro pokročilejší typy transakcí, jako je například síť platební kanál s názvem blesk síť, jejímž cílem je výrazně zvýšit Bitcoin je škálovatelnost, což umožňuje okamžik, levné a bezpečné transakce.
  • To také dává okamžitou efektivní nárůst velikosti přenosového bloku, a dělá to přes měkké vidličkou. To je důvod, proč komunita vývojářů raději začít s SegWit jako řešení současné přetížení sítě, a pak zváží, zda a jak implementovat další řešení.

Uživatel aktivovaný Soft vidlí (UASF)

Vývojový tým Bitcoin je, který podporuje SegWit, vydala novou verzi softwaru, který prosazuje nová pravidla SegWit po 95% horníků ukazují na to, jak dobře. Když horník doly blok mohl signalizovat svou podporu SegWit, a když dost horníci to měkký vidlice stává platným.

Bohužel ne dost horníci signalizuje podporu SegWit, takže protokol nemění.
Některé z dychtivých příznivců SegWit rozhodli jednat navzdory horníků signalizačních a vyvinuli postup zvaný UASF nebo Uživatel aktivován Soft Fork.

Nejvíce široce známá verze UASF se nazývá BIP148. Je to změna protokolu říká, že začátek 1. Srpna, bloky, které nemají signál pro SegWit jsou neplatné.

Tato změna nebyla sloučena do referenčního kódu klienta Bitcoin jádra, ale jen na alternativní verzi ní pro uživatele, který explicitně podporují UASF. Myšlenka je donutit horníky na signál pro podporu SegWit. To je způsobeno tím, že horníci by chtějí, aby jejich bloky, které mají být přijaty uzlů, které prosazují UASF. Když horníci spuštění signalizace podporu SegWit, všechny uzly začnou prosazovat to, i když to není výslovně podporovat UASF.

Rozděluje v síti Bitcoin

Problém nastává, když některé z horníků jít novými pravidly UASF a jiní ne.
U uzlů, které neprosazují UASF budou UASF bloky vypadají platný, ale irelevantní, protože se těží na vrcholu kratším konci řetězce (za předpokladu UASF horníci jsou v menšině).

To způsobuje různé horníků a různé uzly mít jiný názor, jehož bloky jsou platné, co blockchain vlastně vypadá a kde se transakce v ní zahrnuta.

Různé uzly budou dávat různé odpovědi, pokud jde o finanční prostředky v daném adresu. Pro adresy, která obsahovala prostředky přede dnem UASF, není žádný problém. Obě strany rozdělení bude uznat platnost bloků, jejich transakcemi a bitcoins v adrese. Nicméně, transakce, která byla provedena den po UASF byla na místě mohou být považovány za legitimní jedním uzlem a ne jiný.

Tento jev způsobuje Bitcoin ve skutečnosti rozdělen do dvou mincí - UASF Bitcoin a Non-UASF Bitcoin, nebo být obecnější je můžeme nazývat Bitcoin Bitcoin A a B.

Každá mince má své vlastní uzly, vlastní blockchain a vlastní rovnováhu pro každou adresu. Každý uživatel, který měl mince před rozdělením mohl použít tyto mince zvlášť na Bitcoin síti nebo v síti Bitcoin B. To způsobí, že každá z mincí mít svůj vlastní směnný kurz stejně.

Takže pokud někdo X bitcoins před rozdělením, bude teď muset X bitcoins A a X Bitcoins B, který by mohl dělat, co se mu zlíbí s.

Možných důsledcích Splitu

Jediný precedens tohoto druhu rozdělení konal s kryptoměna zvané ethereum, který rozdělil do „ethereum“ a „ethereum Classic“. Pojďme analyzovat význam takového rozdělení.

Za prvé, umožňuje vidět, co se stane pro investory, které jsou držiteli Bitcoin a jak to vyrovnat se s neinflační definice Bitcoin je. Mohlo by to vypadat, jako kdyby tam je kontrast, protože tam by mělo být jen 21 milionů bitcoins, a tam nyní bude 42 milionů.  

Nicméně v podstatě účel pevného limitu je, že když budete držet určité procento z celkové měnové báze, budete držet na tom, že procento, a nikdo nemůže vydat více než celkové měnové báze a zředí své podíly. Tak však definovat Bitcoin, buď jako jedna ze stran rozdělení nebo obou z nich, jste stále drží stejné procento z celkového měny, protože máte X obojího.

Samozřejmě, že kombinovaná hodnota dolaru obou mincí může klesnout nebo stoupnout po rozdělení, ale to nic jiného, ​​než jak Bitcoin se cena může změnit v důsledku změny v poptávce.

Rozdělený může být krátké, středně nebo dlouhodobě. Řetěz může rozdělit a pak, po nějaké době, jedna ze stran ztratí podporu a stát se opustil, zatímco druhý se zvedne, že je jediný Bitcoin. Podle takového scénáře je jako rozdělení nikdy neexistovala.

Mohlo by se stát, že to trvá dlouho, než pouze na jedné straně je vlevo, a to by mohlo také být, že obě strany řetězce jsou dlouhotrvající jako nezávislé měny. V tomto scénáři, boj se očekává, že nad značkou Bitcoin. V určitém okamžiku jeden nebo oba mince budou muset změnit své jméno na něco jiného.

Tyto scénáře jsou s odkazem na rozdělení, která je uzavřená v hladkém čistém způsobem. Nicméně, vzhledem k naší nezkušenosti s těmito zářezy, by mohlo být několik problémů, z nichž největší se o Replay útok. Vzhledem k tomu, jak mince jsou založeny na stejném původního protokolu transakce znamenala pro jednu ze sítí mohli dostat zpracovány v jiné síti.

To znamená, že uživatel, který chtěl platit za něco, co se Bitcoin A, budou náhodně také posílat své Bitcoin B. To znamená, že by mohl přijít o svou Bitcoin B, v závislosti na tom, kdo ho poslal do. Mechanismy k vyřešení tohoto problému bude muset být vyvinuta. Ale to je otázka pro zcela jiné pracovní místo....

Dohoda z New York

Pro další řešení pro upgrade protokolu, aniž by došlo k rozdělení, je kompromisem bylo předloženo mezi SegWit kempu a 2 MB na pevném Fork Camp. Tento kompromis má mnoho jmen - dále jen „smlouva New York“, „Silbert Accord“, „SegWit2x“ nebo „BTC1“.

Myšlenka je jednoduchá - Activate SegWit první, a pak tvrdě vidlice na 2MB během několika měsíců. Četné společnosti a horníci již podepsali tento kompromis.

Mechanismus funguje následovně:

Každý horník prosazování dohody bude signalizovat, že souhlasí v blocích on dolech. Je-li více než 80% z horníků podporovat dohodu, bude nové pravidlo určující, že blok není signalizace k přijetí SegWit jsou neplatné. Pokud se tak stane, všichni horníků začne signalizace SegWit cílem však nemají své bloky ignorovány.

Pojem - konečný stav pro uzel, který podporuje dohodu NY je identický s UASF uzel podporující pouze podmínkou activiation je jiný. Je-li dostatečně velká většina horníků podporovat dohodu NY, UASF irelevantní - všichni budou jenom moje bloky signalizačních SegWit a nebude nic pro ně považují za neplatné.

Signalizace pro dohodu NY začne asi týden před 1. Srpna, do té doby budeme vědět mnohem lépe, pokud jsou v čele věci.

Nicméně, i když jsou ušetřeni od tohoto rozdělení na 1. Srpna, Horníci podporující dohodu o NY se rovněž dohodly na udělat tvrdou vidličku začátkem listopadu. To může znovu otevřít možnost rozkolu. Pokud dohoda o NY selže, mohl existovat celá řada různých prasklin možných 1. Srpna a během následujících týdnů.

Tak co byste měli dělat teď?

Pobyt calm.Right nyní nejpravděpodobnější scénář je, že to nebude mít žádný rozkol. A i když tam bude, můžete se připravit na to pomocí několika jednoduchých kroků.

Je-li rozdělené zdá pravděpodobné, neobdrží ani odesílat platby od doby rozdělení do situace nevyjasní. Období nejistota bude pravděpodobně pohybovat v rozmezí hodiny a dny, ve kterých chování i těch doporučených peněženky je nepředvídatelná. Když bezpečné způsoby, jak obchodovat bez rizika Replay útoky jsou představeny, můžete se vrátit do transakce při dodržení požadovaných instrukcí. V případě, že peněženka používáte je jiný než ten doporučený pro použití můžete exportovat záložní klíč a poté jej importovat do doporučeného peněženky.

Investovat pouze v tom, co understandand věří. Také investovat částku si můžete dovolit ztratit. Turbulentní časy jsou před námi, se směnný kurz Bitcoin má podle projekcí dosáhnout ještě nestabilnější než obvykle.

Nezapomeňte, že se jedná o velmi dynamický problém. I když to vypadá, že bylo dosaženo kompromisu tam může být vždy změní. Check in s r / Bitcoin a r / BTCfor nejnovějším vývoji.

Coindesk právě vytvořili tento vývojový diagram shrnující (aktuální) možné varianty. Snad to pomůže dělat věci jasnější.

Tento příspěvek byl přeložen do angličtiny Alon Goll vychází z izraelských směrů Bitcoin přidružení.

load...

Související zprávy


Post Altcoin

Multisig: Průvodce pro začátečníky

Post Altcoin

Gavin Andresen vám ukáže, jak implementovat dvoufaktorovou ochranu souborů peněženky

Post Altcoin

Beta recenze - Reddcoin sociální peněženka se sociální integraci sítě

Post Altcoin

Průvodce: 4 Nasty Programy, které budou útočit na vaše soubory pro Bitcoins

Post Altcoin

Jak nakupovat IOTA: Základní příručka pro začátečníky

Post Altcoin

Digitální měnový týdenní soupis - první vydání

Post Altcoin

Přístup do Darknet do 2 minut - průvodce pro začátečníky

Post Altcoin

Stát Dogecoin

Post Altcoin

Mince Stručná denní zpráva: Twitch.tv a Dogecoin, Apple Pay, Gavin AMA, Bitcoin Ransomware a Tecnisa

Post Altcoin

Jak získat Bitcoins online zdarma: 18 webů, které vám mohou pomoci

Post Altcoin

Jak vytvořit Bitcoins z vašeho domácího počítače

Post Altcoin

Dogecon SF: strana, která byla překvapivě vážná