Multisig: Průvodce pro začátečníky | Czech.Lamareschale.org

Multisig: Průvodce pro začátečníky

Multisig: Průvodce pro začátečníky

Multisig: že technologie, že všichni mluví o tom, na Bitcoin fórech. Zní to v pohodě, dělá peněženky bezpečnější, umožňuje více případů firemní použití, dělá trustless escrow / rozhodčí je to možné, a obecně řeší mnoho problémů. Ale opravdu, co to je a jak ji mohu používat?

load...

Pojďme kopat dolů a umazat: Jak Bitcoin peněženky pracovat Pro účely tohoto článku a aniž by se příliš komplikované, můžete říci, že Bitcoins nejsou ve skutečnosti přesunuty mezi adresami, nýbrž vždy jen sedět v? neviditelná klenba. Také, namísto jejich odeslání, ve skutečnosti stačí změnit zámky.

Například, když Alice je jednoduchý, normální Bitcoin transakce k Bobovi, ona je vlastně jen sundala zámek z trezoru s ní klíč a uvedení Bobův zámek na něj (což Bob může později odstranit svým klíčem a tak dále).

load...

Pokud jste četli můj článek o PGP (konkrétně část o asymetrické kryptografie), mohlo by to větší smysl: zámek je veřejný klíč a klíč je soukromý klíč. Každý, kdo má kopii zámku Boba, takže mohou šifrovat co chtějí pro něj. Nebo, v tomto případě, zamknout Bitcoins pro něho, a jediný Bob je odemknout pomocí svého soukromého klíče.

Zatím je to docela jednoduché. Začíná dostat opravdu cool, když se nad tím zamyslíte složitějších zámky. Viz Bitcoin má skriptovací languagebuilt v tom, že umožňuje navrhnout všechny druhy zámků. Můžete udělat zámky, které nejsou zamčené, takže každý může otevřít klenbu bez klíče. Nebo zámek, který jen zámky po určité množství peněz dát do (takže můžete crowdsource Bitcoins). Nebo zámek, který nemůže být uvolněn před určité množství bloků se nacházejí (řekněme, například, když vaše dítě dosáhne věku 20).

load...

Vstoupit multisig (zkratka pro multi-podpis), což je zámek, který otevře pouze s dostatečným počtem tlačítek, z sady předdefinovaných klíčů. Řekněme, že Alice, Bob a Charlie všichni chtějí otevřít obchod dohromady a investovat část svých peněz. Ale nikdo z nich vlastně chci jen jeden člověk mít soukromé klíče od těchto peněz. Takže každý z nich dostat jedno tlačítko a používat multisig peněženku, která vyžaduje dva ze tří z těchto klíčů. Tímto způsobem žádná z nich nemůže utéct samotným penězům, ale také nepotřebují všechny tři z nich zaplatit náklady. Například, pokud Alice chce běžet s penězi, ona nemůže, protože má pouze jeden klíč. Ale jestli Bob je chybějící a Alice a Charlie chce zaplatit náklady, může to dělají se svými dvěma klíči (ze tří).

Multisig nemusí být dva ze tří - to může být téměř libovolná kombinace. Pojďme přemýšlet o několika kombinací a také několik příkladů, jak je používat.

    • 1 2: Pár chce mít společný účet a věří každému other.They oba sdílejí stejné peníze při používání svou vlastní peněženku.
    • 2 z 2: autentizace dvoufaktorové pro vás money.You držet jedné klávesy na počítači a další klávesy na telefonu. Kdykoliv budete chtít utrácet peníze, budete muset použít obojí.
    • 2 ze 3: Trustless arbitráž / úschovy u třetí osoby. Někdo chce koupit výrobek od cizince na internetu, ale nemůže ho věřit. Kupující a prodávající se dohodly na rozhodčím, který jim pomůže v případě sporu. Každý z nich si jeden klíč ze tří, a kupující pošle peníze do dvou tří adresy mezi tři z nich. Pokud je výrobek dodán, a nejsou tam žádné problémy, kupující a prodávající mohou používat své dva klíče k uvolnění peněz prodávajícímu. Dojde-li ke sporu, rozhodce pomoci kupující získat vrácení nebo pomoci s prodávajícím na uvolnění finančních prostředků. Například, bitrate.
    • 2 ze 3: Bezpečnější papírové wallets.Instead mít jeden klíč s přístupem ke všem své peníze, tak proč ne, aby to dva? Třetím klíčovým je záložní v případě, že ztratíte jeden ze zbývajících dvou. Například držet jedné klávesy na telefonu, další klíč, kde byste Uchování papíru peněženku a třetí klíč s důvěryhodným člena rodiny.
    • 4 z 7: Společnost board of directors.Suppose korporace má správní radu, kteří si přejí vlastní kontrolu zásob korporace, místo věřit jejich řídících pracovníků zvládnout všechny své peníze. Představenstvo může rozhodnout, že většina hlasů (čtyři ze sedmi), by měla být dostatečně přenést prostředky na vrcholového managementu.

Všechny tyto příklady by tradičně vyžadují finanční instituce nebo třetí strana zprostředkovat, ale s Bitcoin, to vše je naprogramován přímo do zaplacení a zabezpečen prostřednictvím sítě Bitcoin. To je důvod, proč jsem osobně najít multisig technologii za jedny z nejpůsobivějších pracovních koncepcí, které dnes existují v Bitcoin.

Začínáme s multisig: A plný krok za krokem fotka

load...

Související zprávy


Post Altcoin

Výuka: Aktualizace peněženky Reddcoin POSV na počítači Mac

Post Altcoin

Prodáváme Litecoins s Paypal za hotovost USD nebo EUR

Post Altcoin

Bytecoin (BCN) je nyní vyzbrojen multisig

Post Altcoin

Tutorial: Jak používat peněženku Darkcoin a Darksend

Post Altcoin

Reddcoinův růst v roce Bitcoin Bear Market

Post Altcoin

Šest nápadů Bitcoin a Altcoins potřebují přijmout část II

Post Altcoin

BTC.com Prodáno Joshovi Garzovi z GAW Miners

Post Altcoin

Bitcoin Gold Hard Fork vysvětleno (příští 25. října)

Post Altcoin

Průvodce: 4 Nasty Programy, které budou útočit na vaše soubory pro Bitcoins

Post Altcoin

Anonymita kryptocurrencí Část I - Existující protokoly a Zerocoin

Post Altcoin

Jednoduchá metoda k posílení bezpečnosti Bitcoins

Post Altcoin

Multi-vPoW: Myriadcoinovo řešení pro hlubinné dobývání