Jak chránit svou peněženku Bitcoin | Czech.Lamareschale.org

Jak chránit svou peněženku Bitcoin

Jak chránit svou peněženku Bitcoin

Vzhledem k tomu, že žádný jiný způsob, jak zaplatit a používat Bitcoins, mohli bychom také najít způsob, jak chránit jeden máme: na peněženku. Bezpečnost této digitální nástroj byl, zejména proto, že Bitcoin boomu, hlavní obavy z vývoje kryptoměna komunity.

load...

Musíte vědět, že v případě, náhodou ztratíte peněženku nebo jeho heslo, to je super těžké jej získat zpět. Také v případě, že zloděj získá přístup k vaší peněžence nebo heslo a krade vaše Bitcoins, neexistuje žádný způsob, jak získat zpět své peníze. Z tohoto a dalších překonat obtíže, protože velký pokrok byl učiněn v posledních čtyřech letech, ale stále máme hodně co do činění.

load...

Můžete zabránit tomu, některá rizika, ale jediná chyba může zničit všechnu svou tvrdou práci. Pojďme se projít některé z nedávných případů ztrát a krádeží a zkontrolovat, jaké jsou možné řešení pro ochranu vašeho digitálního měnu.

1. 25.000 BTC ukraden

V červnu 2011 Bitcointalk člen známý jako ‚allinvain‘ ztratili ohromující částku 25.000 BTC, stejně jako $ 500,000 v té době! Zloděj, neznámý vetřelec nějakým způsobem získal přímý přístup ke svému počítači a peněženku a ukradl Bitcoins, jedním ze dvou způsobů: buď udělal transakci z ‚allinvain je‘ samotného počítače nebo právě nahrál soubor wallet.dat a vyprázdnil ji jeho vlastní počítač. Co by mohlo ‚allinvain‘ udělali v tomto případě? Mohl šifrována svou peněženku, ale v roce 2011 byl tento proces není tak jednoduché, jak to je nyní.

load...

2. 7,000 BTC ztraceno

Před dvěma lety, Bitcoin developer Stefan Thomas měl tři zálohy jeho peněžence - v šifrované USB flash disk, účet Dropbox a také v Virtualbox- a ani to vše by mohlo pomoct. Proč? Vzhledem k tomu, že vymazal dva z těchto záloh a zapomněli heslo ke třetí, ztrácí 7.000 BTC navždy! To bylo 125.000 $ v té době.

3. 2 BTC pořízena Java aplikací

Oběť zde vyprávěl: „Včera v noci, kolem 9 hodin PDT, jsem kliknul na odkaz jít do CoinChat.freetzi.com a já jsem byl vyzván ke spuštění java já (myslí se jednalo o legitimní chatoom) a nic se nestalo já.. Zavřel okno a myslel nic z toho. Otevřela jsem Bitcoin-qt peněženky cca 14 minut později, a viděl transakci, že jsem neměl schvalovat jít do peněženky 1Es3QVvKN1qA2p6me7jLCVMZpQXVXWPNTC, téměř mou celou peněženku (2,07 BTC)“, něco jako $ ze 300 čas. A tato mince byla zašifrována! Ale útočník našel způsob, jak kolem něj: Java aplikace, které se otevře oběť rovněž požádal o dodatečné povolení, a to je to tajemství. Jako oběť souhlasil, dal přístup ke škodlivým programem, který byl schopen přečíst všechny jeho úhozů. Aplikace potom počkal, až mu napsal ve své peněžence heslo a zaznamenal to, dešifrování a odčerpání peněženku.

4. 160 BTC převzaty z Blockchain.info peněženky

Uživatel blockchain.info ztratil Bitcoins, asi 160 z nich v hodnotě $ 20.000, na neznámého útočníka. Uživatel nebyl dálkově neopatrný, když říká: „. Používám blockchain.info peněženku službu zvládnout tuto adresu Moje heslo bylo náhodné 18 znaku heslo s interpunkcí, horní / malá písmena apod Měl jsem dvoufaktorovou autentizaci s Google Authenticator zapnutý a druhý heslo k účtu, který byl náhodně 8 znaků“. Mnoho bezpečnostních opatření, jak vidíte. Problém však byl v blockchain.info mobilní aplikace. Jde o to, že na ploše blockchain.info šifruje peněženky uživatelů dvakrát: na peněženku s hlavním heslem a soukromých klíčů se s volitelným druhým heslem. Ale na mobil se tak nestane a používá se pouze druhá vrstva šifrování. To není obvykle problém v Android sestavách, ale smartphone uživatelův byl zakořeněný, který dovolil uživateli využívat některé mocné aplikace, ale také vrtal Android ekosystému. Tím, že jde touto cestou, každá žádost mohla pomoci útočníka, takže je snadné rozlousknout 8 znaků druhé heslo.

Takže po přečtení tohoto, jaké jsou možné bezpečnostní opatření můžeme aplikovat na naše peněženky? Jak jste si všimli, každý útok jako zvláštní ochranu tajemství, ale hlavní opatření lze přijmout, jsou ty následující kroky: zapnout šifrování peněženka, pomocí dvoufaktorové autentizace (Google Authenticator je dobrá volba) a zkontrolujte klíče API, které byly vytvořeny, aniž vaše povolení, nedávají nedůvěryhodné aplikace nadměrné oprávnění a vytvořit více backupsand je pravidelně kontrolovat.

A pak je tu další životaschopná strategie: použít více vrstev z securityto zajistit, aby jediným nájezdem nemůže dělat všechny vaše peníze mizí. Můžete získat základní on-line bezpečnostní služby, která poskytuje několik vrstev obrany, procvičit některé základní počítačové bezpečnosti (což znamená, že nejdou stahovat nebo spouštění aplikací z nedůvěryhodných zdrojů a být si vědom Java), vést oddělené peněženky pro nákupy a úsporu nebo jít na dvou ze tří režimů, poměrně běžným způsobem snížit rizika.

Nebo můžete vždy čekat na vyhrazeném hardwaru USB walletsthat jsou již brzy, který poskytuje vysoce zabezpečené minipočítač pro výrobu Bitcoin transakce, které můžete nosit v peněžence.

Přes bitcoinmagazine.com

load...

Související zprávy


Post Altcoin

Hledání zástupců mincí z kryptografických komunit

Post Altcoin

Jak vytvořit Bitcoins z vašeho domácího počítače

Post Altcoin

Šest nápadů Bitcoin a Altcoins potřebují přijmout část II

Post Altcoin

Jak požadovat Bitcoin Gold (BTG): Podrobný průvodce

Post Altcoin

Jak můj Bitcoins: jednoduchý průvodce pro začátečníky

Post Altcoin

Reddcoin Social Broadcast

Post Altcoin

Potcoin je tam, kde je! Úvod do aplikace Potcoin

Post Altcoin

Jak dosáhnout až 20% zisk z vašeho Bitcoins prostřednictvím investice

Post Altcoin

SpaceBIT poskytuje novou cestu k financování průzkumu vesmíru

Post Altcoin

Bitcoin Gold Hard Fork vysvětleno (příští 25. října)

Post Altcoin

Příručka krok za krokem k vypalování vlastního Bitcoin uzlu

Post Altcoin

Cryptocurrency bitva zelených