Průvodce: 4 Nasty Programy, které budou útočit na vaše soubory pro Bitcoins | Czech.Lamareschale.org

Průvodce: 4 Nasty Programy, které budou útočit na vaše soubory pro Bitcoins

Průvodce: 4 Nasty Programy, které budou útočit na vaše soubory pro Bitcoins

V minulém roce Bitcoin začal působit jako preferovanou formu měny na nový typ škodlivého softwaru. Říká se tomu Ransomware obecně, a to trvá vaše počítačové soubory jako rukojmí, dokud budete platit hackera, který jej vytvořil jeho výkupné.

load...

A to vyvíjí, rychlé...
První a nejznámější forma ransomware žádající o Bitcoin byl nazýván „CryptoLocker“. To se vplíží do vašeho počítače prostřednictvím nevinné hledají nevyžádaných e-mailů, jako je tento.

Připojený k e-mailu byl ZIP archiv obsahující malý spustitelný soubor (program, který běží na počítači s Windows, obvykle končí s „.exe“). Aby to bylo ještě těžší detekovat „exe“ soubor byl pomocí rozšíření dokumentu (ie „.pdf“) v názvu souboru a zobrazením ikony Adobe Reader.

load...

Pokud jste se rozhodli otevřít škodlivý soubor, bude to stáhnout a spustit GameOver Zeus, který stahování otočit a nainstaluje další malware rodin, včetně CryptoLocker. CryptoLocker pak bude pokračovat a šifrovat soubory v počítači, takže nebudete mít přístup k nim bez konkrétního privátním klíčem (stejně jako byl použit v Bitcoin peněžence). Samozřejmě s cílem získat soukromý klíč, budete muset zaplatit.

To je to, co uvidíte na svém počítači, pokud jste napaden:

Pokud jste nestihli zaplatit výkupné za dobu, po kterou bude muset použít CryptoLocker je „dešifrovací službu“. Samozřejmě, CryptoLocker je „Dešifrování Service“ je mnohem dražší než původní výkupné.

load...

To je šílené:

V prvních 100 dnech CryptoLocker byl propuštěn téměř 500 tisíc počítačů nakazil. Podle společnosti Symantec 3% lidí souhlasí s tím, aby zaplatit výkupné, ale další studiessuggest, že číslo je blíže na 1,3%.

Jeden Thesisclaims že tvůrci CryptoLocker byli schopni sbírat 1,216 BTC v tomto časovém období, což je zisk ve výši několika set tisíc dolarů.

CryptoLocker byl nakonec ukončen na 2. Června 2014, kdy několik donucovacích složili síť, která ji provozuje. Uživatelé, kteří byli infikovaní byli nyní schopni dešifrovat zpět své soubory pomocí webové stránky s názvem DecryptCryptoLocker.

Ale příběh se nekončí:

Inspirovaný CryptoLocker, přestože nesouvisí, CryptoWall přišel pohrát února 2014. Přestože CryptoWall bylo méně sofistikované než CryptoLocker se podařilo infikovat 625.000 počítačů - větší množství, než jeho předchůdce.

Nejlepší infikované země byly USA, Vietnam, Velké Británii a Kanadě. Zde je zeměpisné zastoupení infikovaných zemí:

Ale i když byl vyroben mnoho úsilí k distribuci CryptoWall co nejvíce výsledky byly trochu zklamáním. „Pouze“ 939 BTC byly shromážděny z různých použitích, kteří se rozhodli zaplatit. Výkupné pohybovala mezi $ 200 až $ 10,000 (která byla zaplacena pouze jeden uživatel).

Špatnou zprávou je, že CryptoWall se vyvíjí:

Zatímco CryptoWall začínal jako CrptoLocker klon, nyní zmutoval do CryptoWall 2.0 ledna 2015 a CryptoWall 3,0 března 2015. V současné době CryptoWall šifruje nejen soubory, ale také ukrást informace z vašeho počítače, včetně soukromého klíče vašeho Bitcoin Wallet je, Díky tomu je software je mnohem výnosnější, aby jeho tvůrci tím, že zajistí, že budou mít nějakou formu platby za jejich práci.

V posledních několika měsících roku 2015 byly také hlášeny tyto dvě hlavní hrozby:

CTB Locker

# 8211; Stojany pro Curve-Tor-Bitcoin.

  • Curvecomes z kryptografie, která je založená na eliptických křivek. To je metoda používaná k šifrování souborů.
  • Tor (zkratka pro cibule směrovače) je síť počítače, která se skládá z darknet.
  • Bitcoinrefers na možnost platit v bitcoins.

Tady je, jak „unesen“ počítač s CTB Locker vypadá takto:

CoinVault

# 8211; Vydáno dne listopadu 2014, tento CrpytoGraphic Locker vám dává možnost, aby dešifrovat jeden soubor „v domě“. Což znamená, že tvůrci softwaru chtějí, aby vám chuť, nebo nějaký důkaz, že jsou dobré pro jejich slovo. Považujeme za akt dobré vůle, jako je nastavení jednoho rukojmí zdarma.

CoinVault se zaměřil více než 20 zemích k dnešnímu dni, ale policie Netherland byli schopni dosáhnout některé CoinVault jeho informací. Při použití této informace Kaspersky zřídila webové stránky Decryptor pomoci bojovat proti CoinVault.

Ale jsou tu dobrá zpráva, stejně:

Je tu něco, co můžete udělat o tomto rostoucím fenoménem kryptografických skříněk.

Za prvé, druhy ransomware jsem se zmínil v tomto příspěvku všechny cílové různé verze Microsoft Windows XP (od do systému Windows 10). Takže pokud máte mac a používáte Mac OS jste pravděpodobně bezpečné (pravděpodobně...).

Za druhé, měli byste to zvyk pravidelně zálohovat soubory dělat. Tímto způsobem, i kdyby někdo šifruje svá data, můžete vždy obnovit původní soubory bez šifrování. Vzhledem k tomu, spojené služby, jako Dropbox může být také napaden v závislosti na konkrétním případu offline zálohování je také navrhl.

Pokud se chystáte zálohovat soubory, možná budete chtít následovat 3-2-1 rulewhich znamená:

  • 3 různé kopie na třech různých místech (3 kopie na stejném pevném disku se nepočítá).
  • 2 různé formáty (např pevným diskem a DVD).
  • Mějte 1 kopie off-site (tedy na jiném místě). Tím se zabrání obě kopie dostat zničeny v případě vloupání, požár, atd.

Dalším opatřením, aby je velmi jednoduchý. Neotvírejte e-mailové přílohy, které vypadají sranda (ok máma ?!). To zahrnuje e-maily od lidí, které neznáte a soubory, které si myslíte, že může být nebezpečné. To bylo poznamenal, že i soubory, které se mohou zdát neškodné jako Powerpoint prezentace, Excel listů a dokumentů Word. Může také obsahovat spustitelný filewithin nimi.

Ujistěte se, že vždy aktualizovat operační systém s nejnovější aktualizace a máte nainstalován spolehlivý Anti-Virus programu. Následující postup bude pravděpodobně jste zahrnuty ve většině případů. Pokud máte pocit, chcete dodatečnou ochranu se můžete obrátit na tento guidewhich dodává pokročilým kroky, které mohou být učiněny.

Zřejmě existují i ​​specializované nástroje, které můžete nainstalovat do počítače, aby se zabránilo tyto typy ransomware zobrazovaly jako CryptoPreventand CryptoGuard.

V neposlední řadě je zde obrovský zdroj ohledně CoinVault zejména to, který vám poskytne všechny informace, které potřebujete v případě, že jste si tu infikované.

Pokud jste někdy měli počítač napaden s ransomware rád bych slyšet váš příběh komentáře části níže.

Zdroje:

load...

Související zprávy


Post Altcoin

Multisig: Průvodce pro začátečníky

Post Altcoin

Proč Reddcoin je sociální měna

Post Altcoin

Broco Pierces Realcoin je špatný nápad, a to je proč

Post Altcoin

Stát Dogecoin

Post Altcoin

Anonymní kryptocity: jejich historie stručně

Post Altcoin

Jak koupit Dogecoin s Paypal nebo kreditní kartou Okamžitě

Post Altcoin

Bitcoin denní zpráva: CheapAir přijímá Dogecoin a Litecoin, DigitalTangible Gold na Bitcoin Exchange a další

Post Altcoin

Mastercoin a Omniwallet Beta

Post Altcoin

Jak nakupovat EOS v 3 jednoduchých krocích - Průvodce pro začátečníky

Post Altcoin

6 tipů, které vám pomohou cestovat s Bitcoin

Post Altcoin

Jak můj Bitcoins: jednoduchý průvodce pro začátečníky

Post Altcoin

Šifrování PGP - Průvodce pro začátečníky