Co je Peercoin? Hybridní kryptosměnnost | Czech.Lamareschale.org

Co je Peercoin? Hybridní kryptosměnnost

Co je Peercoin? Hybridní kryptosměnnost

Představil v srpnu 2012, Peercoin (PPC) je jedním z nejstarších altcoins v kryptoměna komunity a hlavní konkurent k Bitcoin. To bylo vytvořeno Scott Nadal a Sluneční král, anonymní vývojáře, který také vytvořil Primecoin. Peercoin byl první kryptoměna kombinovat proof-of-práce a důkaz-of-sázce do hybridního systému, který řeší Bitcoin slabiny a zároveň spotřebuje méně energie.

load...

Zelená alternativa

Bitcoin byl kritizován za jeho velkou spotřebou zdrojů, jak rychleji a je zapotřebí rychlejší stroje k získání stejného množství mincí prostřednictvím blokových odměny. V současné době je síť Bitcoin spotřebuje asi 150.000 dolarů energie během jediného dne, a proto je měřitelný tlak na přírodní zdroje.

Peercoin má jiný přístup, využívající hybridní algoritmus, který zpočátku používá proof-of-práce, ale postupně se přechází na důkaz-of-sázce Síť se stále rozrůstá. Místo vedení generace mince výhradně v rukou horníků, síť Peercoin přenáší zátěž pro lidi, kteří prostě vlastnit Peercoin a spuštění klienta na svém počítači. Tak termín „proof-of-sázce“ doslova znamená, že odmění uživatele, kteří udržují podíl na síti, a proto udržují sítě sám.

load...

Vzhledem k tomu, Peercoin využívá podstatně méně energie než Bitcoin, že se vnucuje jako udržitelný a šetrný k životnímu prostředí altcoin. Ve skutečnosti, od ledna 2014, síť Peercoin využívá pouze 30% energie, která Bitcoin používá. Tato frakce se předpokládá další pokles v průběhu času as Peercoin přechody více důkaz-of-sázce.

Ražení: Peercoin interního Clock

Proces vytváření nových mincí a zabezpečení sítě v systému proof-of-sázce je nazýván „ražba“. To lze provést kdokoli běží plný uzel, a pravděpodobnost vyřešení blok je určen tím, kolik Peercoins byly sedí v peněžence po dobu nejméně 30 dnů. Tyto mince, které byly sedí nejméně měsíc jsou jediné mince, které počítají jako „podíl“ v síti. Jakmile mince jsou převedeny na nového vlastníka, jejich vnitřní hodiny se vynulují a dalších 30 dní musí uplynout, než mince mohou být použity jako podíl znovu.

load...

Poté, co je dosaženo, že 30. Den, nicméně, ražba výkon skutečně zvyšuje každý den poté po dobu dalších dvou měsíců. Poté, co 90. Den projde, mince v podstatě zastaví stárnutí a nadále raženy ve stejném poměru. V podstatě síť Peercoin incentivizes lidi držet mince po dobu alespoň 3 měsíců a silně odrazuje od utrácení. Proces ražba odměňuje ty, kteří zachovat nástroje pro ražbu: samotné mince. Největší mecenáši Peercoin jsou ti, kteří mají hodně z nich, a na dlouhou dobu.

Boj proti inflaci

Jako další vestavěnou prospěch důkaz-of-sázce uživatelé Peercoin odměněni 1% úrok ročně pro zachování jejich podíl na síti. Tento mechanismus je podobný zájem o spořicí účet, zabudovány přímo do samotného peněz. To incentivizes lidi, aby zůstali v síti bez použití nadměrné množství energie, ale také pomalu nafoukne množství peněz v oběhu.

Toto 1% míra inflace je ve skutečnosti poněkud působit chytré využívání 0,01 PPC za transakčního poplatku. Místo posílání poplatků horníků, jako v síti Bitcoin, Peercoin vlastně ničí poplatků a odstraňuje je z peněžní zásoby úplně. Tak trochu Peercoin mizí s každou transakcí, která se vyskytuje - a tím vytváří deflační funkci.

Paralelní mechanismy 1% roční úrok a 0,01 PPC transakční poplatek práce A společně vytvořit zajímavou dynamiku neviděl v jiných altcoins. Peercoin je v podstatě je postavena tak, aby odradit časté transakce a podporovat hromadění. Peercoin proto by bylo nepraktické jako platforma plateb, takže jeho cílem výrazně odlišný od ostatních mincí, které jsou více transakcí příjemný.

Zabezpečení proti 51%

Dalším přínosem inovativního hybridního systému Peercoin je proof-of-sázce je to, že je to mnohem dražší vykonávat 51% útok a - zranitelnost, která Bitcoin byl kritizován za. Útočník by teoreticky potřeba získat 51% z celkového hash výkonu Bitcoin je horníků, aby získali moc double-výdajů, a toto riziko se zdálo velmi reálné v minulosti, kdy některé BTC důlní bazény dělal přístup 50% zatřiďování sílu,

Peercoin ruší toto riziko když je to hybrid proof-of-práce a proof-of-sázce systému. Nejen, že by útočník potřebovat 51% těžební výkon, ale také 51% z mincí, které mají aktivní podíl v síti. Na Peercoin je aktuální tržní kapitalizace, tato snaha bude stát téměř 25 milionů $ - takže 51% útok neuvěřitelně nákladné a mnohem méně pravděpodobné než v síti Bitcoin.

Jak již bylo zmíněno, tak mince, které byly sedí po dobu nejméně 30 dnů můžete využít k ražbě a zabezpečení sítě. Pro někoho provést 51% útok na Peercoin si, že by nejen muset kupovat 51% mincí, ale pak čekat na celý měsíc, než budou moci ohrozit síť. V extrémně nepravděpodobném případě, že k tomu dojde, uživatelé Peercoin uvidí, že to přijde a mají 30 dnů na reakci.

Peershares: Decentralizované Zásoby

Peercoin komunita aktivní vývoj má za následek Peershares, nové aplikace postavené na vrcholu stávajícího kódu sítě. Projekt byl poprvé navržen v září 2013 od developera Jordan Lee a začal získávat trakci v lednu 2014 as více vývojářů skočil na palubě.

Peershares je určen jako decentralizovaná řešení pro podniky, které chtějí vydat akcie a dividendy, aniž by museli spoléhat na akciovém obchodníkem třetí strany. Každý podnik by převést určité množství Peercoins do zcela nového blockchain která zastupuje všechny akcie této společnosti. Nový blockchain může být nyní rozdělen mezi akcionáře, který umožňuje, aby společnost získat peníze a nakonec i emisní dividendy.

Peershares je stále ještě v počáteční fázi, se vývoj jádro pokračovat v dohledné budoucnosti. Ale je tu hmatatelný vzrušení za projektem Peershares, a někteří vývojáři dokonce posunul své zaměření od Peercoin ve prospěch jeho populace na bázi bratrance. Je velmi pravděpodobné, že Peershares bude první úspěšná implementace zásob do kryptoměna.

Prostor pro růst?

V současné době Peercoin má téměř 50 milionů dolarů tržní kapitalizace, což je čtvrtou nejoblíbenější kryptoměna z hlediska uloženého bohatství. Nicméně, je to stále méně než 1% z tržní kapitalizace Bitcoin ze 6,7 miliardy $. To vyvolává otázku: je Bitcoin stokrát cennější než Peercoin?

Je zřejmé, že dynamika trhu jsou složité a existuje bezpočet faktorů, ve hře v hodnotě kryptoměna. Ale je to jednoznačně pravda, že síť Peercoin je energeticky efektivní a neuvěřitelně bezpečné proti 51% útokem, dělat to jeden z nejvíce udržitelné a spolehlivé cryptocurrencies na trh právě teď.

Ale ekonomika zabudované do Peercoin aby bylo atraktivní jen pro dlouhodobé hromadění a je třeba vyčkat, zda se jedná o funkce, nebo chyba v očích komunitě jako celku. Pro tuto chvíli, bude prostor pravděpodobně i nadále dominují transakce-centric mince jako Darkcoin, litecoin a Bitcoin.

load...

Související zprávy


Post Altcoin

Coin Brief je poslední aktualizace, a brzy bude implementován

Post Altcoin

Bitcoin jako dlouhodobá investice

Post Altcoin

Jak nárokovat svůj Bitcoin Cash a prodávat jej za Bitcoin (TREZOR, Ledger, Electrum)

Post Altcoin

Jak koupit Dash ve 3 jednoduchých krocích - Průvodce pro začátečníky

Post Altcoin

Prodáváme Litecoins s Paypal za hotovost USD nebo EUR

Post Altcoin

Jak koupit Zcash ve 3 jednoduchých krocích - Průvodce pro začátečníky

Post Altcoin

Beta recenze - Reddcoin sociální peněženka se sociální integraci sítě

Post Altcoin

Jak dosáhnout až 20% zisk z vašeho Bitcoins prostřednictvím investice

Post Altcoin

Bitcoin Scam Test - 10 nástrojů pro určení, zda je Bitcoin Business Legit

Post Altcoin

Co jsou Altcoins a ICO - Bitcoin whiteboard úterý

Post Altcoin

6 Kroky k vyhodnocení, zda stojí za investice alternativní kryptokruh

Post Altcoin

Darkcoin byl přidán do trhů s drogami Darknet