Vědci žádají o dary Bitcoin & Dogecoin | Czech.Lamareschale.org

Vědci žádají o dary Bitcoin & Dogecoin

Vědci žádají o dary Bitcoin & Dogecoin

Molekulární biologové spojené s Harvard a MIT žádají kryptoměna společenství o pomoc při financování jejich projektů. Vědci chtějí dary pro svůj výzkum do mTOR genu, významného katalyzátoru při procesu stárnutí buněk a vzniku rakoviny.

Tim Peterson, Postdoktorand na Harvard University, zveřejněné na Bitcoin subreddit úterý žádat o charitativní dary od komunity. On poskytoval doklad totožnosti a odkazy na jeho práci na Onarbor, je crowdfunding web vytvořil že akceptuje Bitcoin, dogecoin a kreditní karty prostřednictvím Stripe.

Peterson a jeho kolegové doufají, že vytvářet nový zdroj financování pro svůj výzkum, který není závislý na těžkopádný proces podání žádosti o dotace.

Microfunding pro vědu

Crowdfunding site Peterson, který právě uvedl na trh tento měsíc, je navržen tak, aby uživatelům, aby se stal „podporovatele“ konkrétních projektů tím, že daruje peníze. Takto Onarbor je podobná jako u jiných crowdfunding platformy jako Kickstarter a Indiegogo.

Nicméně, Onarbor je zvláštní v tom, že umožňuje příspěvky ve formě cryptocurrencies Bitcoin a dogecoin. Jak malý jak 5 dóžete (0,2 centů) může být věnován na projekty, nebo „práce“, jak se jim říká na internetových stránkách. Tím se otevírá možnost projektu dostat financovaného prostřednictvím tisíců drobných dárců, místo toho se snaží zajistit jeden velký grant.

Peterson rozvádí v komentářích jeho funkce:

Uskutečnění micropublishing a microfunding platformu Onarbor, cítili jsme, mohli bychom oba zkrátit dobu výzkumníci strávili nedělají skutečnou vědu, a umožnit lidem, aby zdůraznil méně o peníze dávali.

Nové funkce crowdfunding

Zatímco Peterson a jeho kolegové hlavně používat Onarbor, aby předvedli své vědecké práce, místo také podporuje publikování dokumentů, hudby, videa a aplikací. Prakticky jakýkoli kus tvůrčí práce mohou být zveřejněny na internetových stránkách pro přezkoumání a dary.

Inovativní funkce peer review Onarbor simuluje proces, který vědci jsou obeznámeni s používáním ve vědeckých časopisech. Nejen, že projekty mohou být financovány prostřednictvím mikro-dary, ale recenzovaných odpovědi mohou být financovány také. To incentivizes kolegy akademiků na místě přezkoumat díla svými vrstevníky.

Kromě toho podporuje Onarbor „verzování“ práce, podobně jak GitHub nabízí různé verze stejného kódu. Ať už je to píseň, video, dokumenty nebo aplikace, práce může být aktualizována jeho tvůrcem zahrnout nové funkce a vzájemná návrhy. Všechny předchozí verze práce zůstává přístupná pro přehrávání Onarbor uživatelů.

Změna paradigmatu?

Peterson řekl, že jeho výzkum zvýšil na digitální měně asi 6000 $ tak daleko, s help většinou přicházejí ze štědré dogecoin komunity. Zdá se, že nová crowdfunding experiment je již úspěšný, se vědci zvyšování dodatečné peníze, které by bylo obtížné získat bez pomoci cryptocurrencies.

Zatímco Onarbor stále pracuje ven The Kinks - aktivních uživatelů jsou vzácné, design stránek je trhané a přihlašovací formulář je buggy- pojem sám o sobě má hodně slibu. Možná, že v budoucnu budou vědci již nebudou muset starat o byrokratickou noční můru grantových návrhů, a budou moci vzít svou práci přímo na širokou veřejnost. Digitální měny jsou poprvé v historii, což umožňuje vědcům mít přímý finanční vztah s vědou obhajuje.

Aktualizujte 14. Června: Onabor design stránek se zlepšila od svého uvedení na trh v květnu, a domovská stránka je nyní jednodušší vertikální pohled na nedávné Works. Přihlašovací formulář také funguje perfektně i teď.

Související zprávy


Post Altcoin

6 tipů, které vám pomohou cestovat s Bitcoin

Post Altcoin

Multisig: Průvodce pro začátečníky

Post Altcoin

Úvod do obchodu Bitcoin

Post Altcoin

Myriads EasyMiner přináší Myriadcoin na nové trhy

Post Altcoin

Co je to Dogecoin

Post Altcoin

Bitcoin a budoucnost peněz

Post Altcoin

Jak koupit cardano (ADA) ve 3 jednoduchých krocích: Průvodce pro začátečníky

Post Altcoin

Rozhovor s Joshem Garzou, zakladatelem a generálním ředitelem GAW Miners

Post Altcoin

Segwit2x, UASF a možný vidlica - tady je to, co potřebujete vědět

Post Altcoin

Co je Darkcoin, anonymní měna?

Post Altcoin

Šest nápadů Bitcoin a Altcoins potřebují přijmout část II

Post Altcoin

Tmavá peněženka Alpha 7 Release