Co je Ripple? Pohled uvnitř Crypto 2.0 | Czech.Lamareschale.org

Co je Ripple? Pohled uvnitř Crypto 2.0

Co je Ripple? Pohled uvnitř Crypto 2.0

Vzhledem k tomu, altcoin průmysl pokračuje v expanzi, tam je zřetelná touha mezi těmi, v komunitě vyřadit neúspěchy a soustředit se na své úspěchy. Všichni chtějí, aby se zapojili s dalším Bitcoin, ale pravdou je, že další „velká věc“ bude zřejmě nic podobného Bitcoin - a to ani nemusí být kryptoměna vůbec.

load...

Vstoupit vlnění, relativně nový systém přenosu hodnoty, který byl nazván některými jako „Crypto 2,0“, protože to vytváří další vrstvu v horní části stávajících finančních systémů, včetně obou crypto a Fiat. Pojďme se podívat na to, jak vše funguje a zda zvlnění může být vznikající úspěch.

Decentralizované Exchange zvlnění je

Zvlnění je open-source, decentralizované výměna, která umožňuje uživatelům obchodovat prakticky nic hodnotného u sebe - Bitcoin, litecoin, dolarů, eur, zlaté pruty, co si jen vzpomenete. Za předpokladu, že dva uživatelé vzájemně důvěřovat a dohodnout se na podmínkách transakce, cokoliv lze obchodovat s ničím jiným.

load...

Například, pokud Bob chce obchodovat 450 USD za Mariina 1 Podmínek, které lze provádět přímo, pokud oba uživatelé dohodnout a vzájemně důvěřovat. Ale co když Mary chce eur namísto dolarů? Pak Ripple síť automaticky vyhledá pro euro-obchodního zprostředkovatele mezi Bobem a Mary. Bobovy 450 USD může být převeden na 320 EUR, který je pak náchylný k Marii za svou 1 BTC. Tento proces může zahrnovat tolik zprostředkovatelů a různých měn za nezbytné pro dokončení obchodu, a to vše se děje pod kapotou podle Ripple protokolu.

Tyto obchody jsou zaznamenány na veřejném knihy sdílené v celé síti, podobně jak Bitcoin je blockchain funguje. Nicméně, zatímco blockchain trvá až 10 minut, aby se úplně ověření transakce se Ripple sítě trvá jen 2-5 sekundy. Tato krátká doba čekání je dosaženo prostřednictvím procesu konsenzu, a nespoléhá na minersto ověření transakce, jako je tomu v případě Bitcoin.

load...

Brány do sítě Ripple

 

Zatímco samotný Ripple protokol je decentralizovaný, je to závislé na subjekty označované jako „brány“, které působí jako vstupních a výstupních bodů pro uživatele a jejich peníze. Brány v podstatě působí jako prostředník mezi bankou uživatele a zvlnění síti, podobně jak Coinbaseis prostředníka pro Bitcoin. To je místo, kde poznej svého zákazníka a anti-praní špinavých peněz zákony vstoupí do hry, jako potenciální Ripple uživatelé musí poskytnout identitu a proof-of-bydliště dokumentů předtím, než je schválí brány. Jakmile se tak stane, může uživatel vložit finanční prostředky na Ripple síti a začít obchodovat. Brána bude nutné znovu, když uživatel chce vybrat peníze do své banky.

Právě teď existuje jen málo Zvlnění brány nahoru a běží, což omezuje možnosti, že potenciální uživatel má pro vstup do sítě. Nejvíce dobře známé a důvěryhodné brána v tomto okamžiku je Bitstamp, což umožní přenos USD, BTC, EUR, GBP, JPY, AUD a CHF vlnit.

Zvlnění je Native Měna: XRP

Přestože je Ripple síť je pouze protokol, to má svůj vlastní rodný měnu s názvem XRP, nebo alternativně, vlnky. Ty mohou být obchodovány na burze, stejně jako jakékoli jiné jednotce hodnoty, ale pro většinu situací, které nejsou potřeba. Vraťme se k příkladu s Bobem a Mary - předpokládám, že není nikdo, kdo nabízí eur Marie Bitcoin, a není nikdo, kdo nabízí Bitcoin pro Boba dolarů. Zvlnění síť je schopen dokončit obchod, protože tam není řetězec kompatibilních obchodníků. To je místo, kde přichází v XRP - se chová jako mazadlo pro celý systém, poskytování likvidity, kde jinak by nikdo. V těch několika málo případech, kdy není dostatek lidí, aby dokončit řetězec obchodu, XRP je používán k vyplnění děr.

I když se jedná o inovativní přírůstek do projektu, jako je zvlnění, to způsobilo nějakou polemiku pro mateřské organizace. Zvlnění Labs stále ovládá většinu XRP, navzdory tomu, že uvolní značné množství zdarma k rychlé zavedení Ripple. Tímto způsobem XRP je jako pre-těžil altcoin a nákup do Ripple sítě znamená mít víru, že tvůrci nebudou zničit projekt tím, že uvolňuje příliš mnoho XRP najednou nebo uvolnění příliš málo a zbavení síť likvidity. Nestačí jen je potřeba efektivně mazat transakce a držet zvlnění běží hladce.

Je Ripple Úspěch in the Making?

I když ne bez jeho nedostatky - včetně mizerných počtem bran a nativní měně, která je pre-těžil - Ripple má značný slib jako decentralizované výměny, která může rychle a efektivně vyměňovat různé různých měn mezi sebou. V tomto smyslu Ripple je jako zastřešující sítě, která umožní obsáhnout Bitcoin, altcoins Fiat měny a dokonce fyzický majetek, jako zlato a stříbro. V případě, že projekt uspěje - a úspěch zcela závisí na integritě brány a řízení zvlnění Labs z XRP - pak Ripple by mohla velmi dobře revoluci v globální finanční síť.

Aktualizace: 22. Května, Ripple spoluzakladatel Jed McCaleb oznámil, že bude likvidovat své 9000000000 XRP podíl v Ripple sítě, posílání cenu XRP klesají. Dále Ripple člen Jesse Powell odstoupil ze své positionover nedostatek důvěry ve směru společnosti. Jeho názory na společnost se setkaly s cease-a-ustat dopis od Ripple Labs, která obviněných Powell se snaží sabotovat společnost načasování jeho rezignaci spolu McCaleb je XRP VÝPRODEJ. Powell vzdoroval příkazu přestat-a-ustat s tím, že jeho původní výroky byly faktické a že neměl domluvil s McCaleb. Powell tvrdí, že rozdělení zvlnění Labs z XRP, zejména CEO Chris Larsen, byl zásadně nespravedlivý.

load...

Související zprávy


Post Altcoin

Bitcoinové peněženky: upřednostňujete webový software nebo byste radši šli mobilní?

Post Altcoin

Jednoduchý nástroj pro dolování kryptocurrency pro X algoritmy

Post Altcoin

Co jsou Altcoins?

Post Altcoin

Výuka: Aktualizace peněženky Reddcoin POSV na počítači Mac

Post Altcoin

Nákup a vyřízení

Post Altcoin

Gavin Andresen vám ukáže, jak implementovat dvoufaktorovou ochranu souborů peněženky

Post Altcoin

Představujeme Ekvádorovu oficiální vládou schválenou kryptopřenosnost

Post Altcoin

Analýza: Bill Gates říká, že Bitcoin je lepší než měna

Post Altcoin

Jesse Powell Ripple odstoupí

Post Altcoin

Šest nápadů Bitcoin a Altcoins potřebují přijmout část II

Post Altcoin

Jak požadovat Bitcoin Gold (BTG): Podrobný průvodce

Post Altcoin

Jak získat vlastní adresu Bitcoin