Multi-vPoW: Myriadcoinovo řešení pro hlubinné dobývání | Czech.Lamareschale.org

Multi-vPoW: Myriadcoinovo řešení pro hlubinné dobývání

Multi-vPoW: Myriadcoinovo řešení pro hlubinné dobývání

Merge-těžba dělal titulky v poslední době s announcementof dogecoin sloučení těžby pod litecoin (tj dogecoin je „dítětem“, litecoin je „rodič“). Je to conceptthat již nějakou dobu a realizovány hrst mincí, včetně Bitcoin. Zjednodušeně řečeno, horník plní stejnou hash jak na mateřské a dítě blockchain a může vyřešit bloky na obou řetězci bez dodatečných nákladů. Koncept má zatím opravdu vzlétnout jako něco z akademických kvůli problému velmi parazitické povahy: cena podřízených mince je na milost a nemilost horníků mateřské mince. V případě, že je dogecoin, dogecoins stávají „zadarmo“ pro litecoin horníky, že mohou prodávat za příplatek BTC nebo LTC zisku. Pro sloučení těžby být úspěšným nástrojem je třeba věnovat symbiotický prostředí. Musí existovat vzájemná bilance, který nezanechává jednu stranu se špatnou chuť v ústech.

load...

Vzniklého spojením těžba je nevyváženost proudu

S „mono-důkaz-of-práce“ (mono-Pow) mince jako Litecoinand Dogecointhat využívají jeden algoritmus (Scrypt) řešit bloky, není tam žádný zřejmý způsob, jak vyvážit blockchainsecurity (tj litecoin je větší síť hashrate) s nevyhnutelnou prodejním tlakem, který je následovat (tj litecoin horníky dumping jejich "free" dogecoins pro BTC / LTC). Dokonce i vnímaná nerovnováha je dost poškodit hodnotu podřízené mince; pokud litecoin horníci nemají prodávat své dogecoins sazbou, že trh předvídá, bude trh nadále reagovat, jako kdyby dumping se objevuje na této vyšší rychlostí. Je to self-naplnění proroctví, kde je jedna mince umístěna metaforický podstavec nad sebou. Naštěstí se vznikem Myriadcoin je systém „multi-proof-of-práce“ (multi-Pow), zdravé partnerství může být postavena mezi těmito dvěma mincemi.

load...

Myriadcoin a Multi-vPoW: symbiotický Solution

Zde navrhuji řešení nerovnováhy (a následné nízké popularity) ve sloučeném těžbou: multi-měnící proof-of-práce blokové odměny (multi-vPoW). [Poznámka: Může existovat lepší způsob, jak jmenovat to.]

Myriadcoin nadcházející PolyMYR projekt sloučení těžby a automatické výměně bazén, bude fungovat jako kryptoměna laboratoře, kde může být multi-vPoW řešení pečlivě prozkoumány a testována. Abychom pochopili nejlepší řešení, které vyžaduje krátkou rekapitulaci toho, jak multi-PoW systém jako Myriadcoin funguje. Myriadcoin má 5 algoritmů (SHA256d, Scrypt, přadeno, qubit a Myriád-Groestl), které mohou nezávisle na sobě vyřešit bloky. Mají nezávislé problémy, které jsou nastaveny pomocí stejného vzorce. Jakýkoliv algoritmus může vyřešit další blok, i když se jedná o stejný algoritmus. Každý algoritmus zaměřuje na stejnou dobu blok a blok odměny jsou stejné bez ohledu na to, jaký algoritmus řeší blok.

load...

Řešení multi-vPoW zahrnuje úpravu blokových odměny, na jejímž základě algoritmu najde blok. S nesčetných jako mateřská multi-POW, dítě mince může stát multi-pow (pokud již není), který vybere několik algoritmů, které jsou sloučeny-vytěžené mateřskými Myriad algoritmy a algoritmu (ů), který není sloučit -mined (vytváří stupeň překrytí). Algoritmy sloučení-těžil by být naprogramován tak, aby spodní blok odměny než slučovací-těžil algoritmu (y) nedodržení. To okamžitě vytvoří mnoho proměnných (počet merge-důlních algoritmy, množství non-merge-důlních algoritmů, blokových odměn, atd), které mohou být vrtal vytvořit správnou rovnováhu dávání a braní.

Například developer chce začít nový X11 minci, ale obává se, že konkurenční a nasycený altcoin těžba arena mohou opustit minci náchylný k 51% útoků na delší dobu brzy. Developer chce zaručena bezpečnost sítě od chvíle, kdy se spustí, takže se rozhodnou ji spustit jako multi-POW s 5 algoritmů: SHA256d, Scrypt, přadeno, Myriad-Groestl a X11. Sloučení těžba je povolena na 4 algoritmy se dělí společně s Myriad (SHA256d, Scrypt, přadeno a nesčetných-Groestl), zatímco algoritmus X11 je postrádá auxPoW sloučit těžby kódu. Na 4-merge důlní algoritmy by pak mohly být navrženy s blokovými odměny řekněme, 25, zatímco blok odměna pro X11 je 200. To by vytvořilo poměr 25-to-200 pro blok odměny. Anebo poměr bude nastaven na hodnotu 40/200 a 10/200. Bez ohledu na tento poměr může být, faktem je, že Myriadcoin horníci jsou placeni za jejich příspěvek k bezpečnosti sítí nové mince, a to způsobem, který není škodlivý pro dlouhodobou hodnotu mince. Tak dlouho, jak je zde poměrně vyvážená blok odměna design, měli Myriad horníci nemají důvod si stěžovat méně blokových odměn protože dítě mince jsou v konečném důsledku „zadarmo“. Ve stejné době, vývojáři by neměla zbavovat slučovací-těžil algoritmy blokových odměn úplně jinak sloučení těžby symbióza se stává parazitární proti mateřské mince a dítě mince by být řešeny přirozeně volného trhu. Je to otázka vzájemného respektu, který vylučuje jakoukoliv skutečnou nebo vnímanou k poškození buď mince v merge těžby partnerství.

 

Kompliment multi-vPoW s jinými Blockchain Technology

Sloučení-mining symbióza pomocí multi-vPoW by mohla být dokonce posílena tím, že využije zdarma blockchain technologie. Například zavedení multi-vPoW barevných mincí mohla nabídnout horníků výběr zbarvení jejich sloučení dolování mince do tokeny, které představují částku zabezpečení sítě jsou k dispozici. To by sloužit jako nástroj deflační (to není podvod!) Pro dítě minci, která ještě odměňuje nadřazené mince horníků s větší zisk / hodnota vzhledem k tomu, že kreativní způsoby, jak používat barevné prvky zabezpečení jsou konstruovány. Ještě dále, zatímco já jsem pochopil, že POS blokové odměny nejsou v současné době kompatibilní sloučení těžebních prostředí, to může být zajímavé inovovat způsob pro sloučení horníků vsadit své podřízené mincí, než prodat hned.

Konečně, jako prostředek k dosažení meta stability v slučovací těžby symbiózy může být žádoucí a dosažitelné z analýzy dat v reálném čase relativní sítě hashrate na každé slučovací dolování algoritmu. Hypoteticky, že dítě mince blok odměny za algoritmu korespondence-těžil mohou být konstruovány tak, aby dynamicky měnit v závislosti na velikosti síťového hashrate tohoto algoritmu vzhledem ke zbytku sítě. Jsou-li příliš mnoho horníků naložil na jednoho algoritmu blokové odměny může být dočasně snížena, zatímco blok odměny na menší algoritmus sítě mohly být zvýšeny. To by mohlo motivovat k migraci horníků z přeplněného algoritmu na řídkých algoritmu, aby se zabránilo prodloužené trvání nízkých jednotlivých síťových hashrates.

Jedná se o několik řešení, která budou prozkoumány by Myriadcoin a PolyMYR. Kdyby nic jiného, ​​doufám, vyvolat živou diskusi o elegantní řešení pro sloučení těžby symbióze. Nechci předstírat, že vím, jestli tyto myšlenky budou úspěšné, ale mohu vás ujistit, že budou prozkoumány. Milujeme tlačit obálku na theMyriad platformě.

Měli Myriadcoin je průzkum smysluplné inovace zažehnout své zájmy, zapřísahám, abyste se připojili k naší komunitě a vývojový tým. Neustále hledáme roste! Přidejte se k nám na / r / myriadcoinor houpačce ourIRC kanálu (## myriadcoin na Freenet).

Na zdraví!

load...

Související zprávy


Post Altcoin

Broco Pierces Realcoin je špatný nápad, a to je proč

Post Altcoin

Jak koupit Litecoin s Paypal, kreditní kartou nebo bankovním převodem

Post Altcoin

FIMK - Revoluce ekonomiky Finska s kryptoměrností

Post Altcoin

6 Bitcoin obchodní školení stojí za čtení

Post Altcoin

Multisig: Průvodce pro začátečníky

Post Altcoin

Prodáváme Litecoins s Paypal za hotovost USD nebo EUR

Post Altcoin

Rebranding, rozhovory a úplný seznam mincí

Post Altcoin

Jak nakupovat IOTA: Základní příručka pro začátečníky

Post Altcoin

Potcoin je tam, kde je! Úvod do aplikace Potcoin

Post Altcoin

6 nejlepších Bitcoin dolování software

Post Altcoin

SpaceBIT poskytuje novou cestu k financování průzkumu vesmíru

Post Altcoin

Analýza Bitcoin proti Litecoin a Gold proti Silver