Analýza: Bill Gates říká, že Bitcoin je lepší než měna | Czech.Lamareschale.org

Analýza: Bill Gates říká, že Bitcoin je lepší než měna

Analýza: Bill Gates říká, že Bitcoin je lepší než měna

Jedním z nejvýznamnějších technologických vizionářů počítačového věku, dal své požehnání Bitcoinand jeho základní blockchain technologii, i když má určité výhrady k nedovoleným využití systému.

load...

Bill Gates, skvěle spoluzakladatel Microsoftu a dobročinná Bill & Melinda Gates Foundation, dělal rozhovor s Bloombergyesterday ve kterém on diskutoval způsoby přináší finanční nástroje světové unbanked populace.

I když je stále obtížnější pro lidi v chudých zemích, aby nastavit a udržovat bankovní účty, pokrok v telefonu prostoru mobilního nyní umožnit těmto lidem spravovat své finance bez nutnosti bankovní účet vůbec.

load...

„Potřeba přesunout peníze z místa na místo, náklady na Přitom - nad hlavou, jak jsi to nazval - je pro mě myslím, věřte tomu nebo ne, Bitcoin,“ řekl Street Inteligentní segmentu Erik Schatzkerduring Bloomberg. „Vzhledem k tomu, někteří lidé říkají:‚Hej, Bitcoin je odpovědí na tyto problémy.‘ Jste věřící?“

No, Bitcoin je vzrušující, protože to ukazuje, jak levné to může být. Bitcoin je lepší než měně, ve které nemusíte být fyzicky na stejném místě a samozřejmě pro velké transakce měny je dost nepohodlné.

- Bill Gates

Ve skutečnosti, decentralizovaná blockchain technologie (což představuje srdce Bitcoin a jiných cryptocurrencies) umožňuje okamžitý přenos hodnotu prostřednictvím peer-to-peer trustless. Protože neexistuje žádná společnost nebo organizace pověřena správou těchto transakcí, systém je celkově mnohem levnější provoz než běžné banky.

load...

Přidání „Dost přispění ke“ pro Bitcoin

Ale další efekt tohoto trustless systému bez režie je, že neexistuje žádná diskriminace mezi transakcemi. Všechno, co projde - a to i těch, které by za normálních okolností považovat za nezákonné. Tato vlastnost dala vzniknout prosperující on-line tržiště, kde drogy a zbraně jsou prodávány za Bitcoin.

Jako Gates pokračoval ve své odpovědi, dal jasně najevo, že to není příliš zájem o temnějších aspektech digitální měny.

Zákazníci mluvíme se nesnaží být anonymní. Víte, že jste ochotni být známý, takže tato technologie Bitcoin je klíčové, a můžete přidat k němu, nebo si mohl postavit podobnou technologii tam, kde je dostatek přisuzování, že lidé cítili, že to nemá nic společného s terorismem nebo jakýmkoliv typem praní špinavých peněz.

- Bill Gates

Odtud Gates spadá do společné mylná představa, že Bitcoin je anonymousby designu. Ve skutečnosti, Bitcoin je pseudonymous- významové transakce jsou zaznamenány veřejně v blockchain, a může být teoreticky vázáno na jednotlivce prostřednictvím forenzní analýzy. To je důvod, proč účastníci na tmavých čistých tržištích se důrazně doporučuje využít služeb mince míšení, které mohou dosáhnout určité úrovně anonymity.

Nicméně, Gates se domnívá, že Bitcoin je pseudonymous příroda je vlastně chyba a ne funkce. Má pravdu v tom, že lidé se snaží dosáhnout - chudí, bez bankovního účtu populacích zemích třetího světa - zřejmě nezajímá o propojení jejich totožnost svých financí. Nemají se starat o silného dohledu státu, který vězní více lidí na jednoho obyvatele než kterýkoli národ na světě. Zatímco třetí světové vlády jsou často zkorumpované, alespoň jejich poškození se nevztahuje na omezení finanční svobody svých občanů. Proto lidé v těchto zemích mají malou potřebu anonymity.

Na tento rozdíl založen Gates jasně políčeno na alternativní kryptoměna, který spojuje identitu uživatele ke svým penězům. Říká, že „technologie Bitcoin je klíčové,“ ale ve skutečnosti znamená blockchaintechnology je klíčové. Existují doslova stovky různých cryptocurrencies, které používají nějakou formu blockchain, a to není příliš přitažené za vlasy, aby si představit ten, který nějakým způsobem sváže zůstatků a transakcí na reálných identit.

Stavební Identities vrcholu Bitcoin

Gates se domnívají, že je možné „vložit“ do samotného Bitcoin za účelem propojení identity s jejich penězi. Toho lze dosáhnout různými způsoby, včetně vytvoření specializovaného Bitcoin peněženku, který ověřuje identitu uživatele před použitím. Coinbaseand PayPalare jak v pozici, kdy něco takového, protože jsou již vysoce souladu s pravidly pro státní vynuceno ověřování identity.

Dalším způsobem, jak zavést v reálném světě identity na Bitcoin transakce by bylo přijmout nové, dalekosáhlé zákony na vládní úrovni. Tento přístup se již pokusili odborem newyorského finančních služeb, který chce jít na místě BitLicense regulationsfor digitální měny. Mezi jinými pravidly, vyžadovalo by to Bitcoin podniky v New Yorku (a nějaké obchody se zákazníky v New Yorku), identifikovat všechny své klienty a ukládat rozsáhlé záznamy o transakcích.

V konečném důsledku, že strategie je opomíjet nebo úplně uvěznit ty, kteří se snaží využít Bitcoin pro účely hanlivě vládou - a to nejen proti terorismu a praní špinavých peněz (dva vágní termswhich může být aplikován na relativně neškodné činnosti), ale také nákup drog a zbraní nebo dary politicky aktivních skupin, jako je obsazení nebo Wikileaks. Pro tuto chvíli, BitLicense je prezentováno jako forma ochrany spotřebitele, ale jeho hlavním cílem je cenzura transakcí považovaných za neetické vládou a lidé jako Bill Gates.

Teprve se uvidí, zda Gates, nebo Microsoft jako celek, bude vlastně takový identity-centric kryptoměna systém sledovat. Je snadné začít nový blockchain, ale není to vůbec jednoduché, aby bylo úspěšné. Nejlepším řešením Gatese je pravděpodobně stavět svou vizi na vrcholu sám Bitcoin, nebo prostě nechat regulátoři v New Yorku dělat vše pro zvedání těžkých břemen. Navíc, Microsoft je docela zaneprázdněný v těchto dnech jen se snaží udržet svůj současný podíl na trhu, tak exkurze do kryptoměna území bude pravděpodobně zůstat omezeno na teoretické výzkumných prací.

Bill Gates je mimořádně inteligentní jedinec, a bude pravděpodobně přijít tak či onak k poskytování základních peněžních služeb na světové unbanked populace. Mohlo by to být ve formě osobního projektu s malým týmem, nebo prostřednictvím své dobročinné nadace. Ale to bude téměř jistě zahrnovat Bitcoin nebo jiný kryptoměna, a doufejme, že zachovává určitou míru soukromí pro jeho uživatele.

load...

Související zprávy


Post Altcoin

7 songů Bitcoin, které chcete poslouchat před rokem 2013, je u konce

Post Altcoin

Jesse Powell Ripple odstoupí

Post Altcoin

Bitcoin Gold Hard Fork vysvětleno (příští 25. října)

Post Altcoin

6 tipů, které vám pomohou cestovat s Bitcoin

Post Altcoin

Průvodce: 4 Nasty Programy, které budou útočit na vaše soubory pro Bitcoins

Post Altcoin

Ripple Implozion

Post Altcoin

Rise of Potcoin

Post Altcoin

Anonymita kryptocurrencí Část I - Existující protokoly a Zerocoin

Post Altcoin

10 Užitečné nástroje pro připojení k Bitcoin trhu

Post Altcoin

Cloud Mining - ziskové nebo vývoje podvodu?

Post Altcoin

Potcoin cesta

Post Altcoin

Přístup do Darknet do 2 minut - průvodce pro začátečníky